• Головна
  • «З цукровим діабетом потрібно навчитися жити» - історії пацієнтів КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР»
15:30, 15 листопада 2022 р.
Надійне джерело

«З цукровим діабетом потрібно навчитися жити» - історії пацієнтів КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР»

«З цукровим діабетом потрібно навчитися жити» - історії пацієнтів  КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР»

Із 12 по 17 листопада триває Всесвітній тиждень боротьби з діабетом. Мета цього заходу – донести інформацію про діабет якомога більшій кількості людей, аби можна було вчасно діагностувати недугу. За різними оцінками, у світі хворіє на діабет від 300 до 400 мільйонів людей.

Ще до початку ХХ століття цукровий діабет однозначно був смертельним вироком. На той час не існувало лікування від нього. І тільки у 1921 році, канадські вчені Фредерік Бантінг та Чарльз Бест виділили інсулін з підшлункової залози собак, а згодом й інших тварин. Ще через рік перший пацієнт отримав ін'єкцію інсуліну тваринного походження. Таким чином почалася ера лікування діабету. З плином часу науковці вдосконалювали методики. Так, у 1976 році було синтезовано людський інсулін, котрий замінив тваринний. Потім винайшли безліч інших атрибутів: тест-смужки, індивідуальні глюкометр, шприц-ручки.

«З цукровим діабетом потрібно навчитися жити» - історії пацієнтів  КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР», фото-1

На початку 2000-их з'явилися аналогові інсуліни. Деякі з них аналогові інсуліни дозволяють робити ін'єкцію лише раз на добу.

У Полтаві тиждень боротьби з цукровим діабетом стартував учора. У всіх міських лікарнях провели акцію, в ході якої кожен охочий міг виміряти рівень цукру в крові, артеріальний тиск а також отримати консультацію ендокринолога.

Ми побували у КП « 2- а міська клінічна лікарня ПМР» , де не тільки взяли участь в акції, а і поспілкувалися з пацієнтами, котрі знаходяться на лікуванні в ендокринологічному відділенні.

До слова, це єдине міське відділення ендокринології. Воно розраховане на сорок ліжок, тут надають допомогу не лише жителям громади, але і кожному, хто цього потребує – незалежно від місця проживання. Особливо актуально це стало до початку війни, коли Полтава стала справжнім гуманітарним хабом – саме наша область серед інших прийняла велику кількість переселенців. Відділення визначене базовим для зберігання резерву препаратів інсуліну (з розрахунку місячної потреби) для мешканців міста та ВПО на випадок перебоїв з інсулінами. Лікарі відділення працюють за сучасними протоколами. Пацієнти ж охоче поділилися нами своїми власними історіями, аби це спонукало інших стежити за своїм здоров’ям.

Світлана Прилуцька хворіє на діабет вже протягом двадцяти двох років. Розповідає, як навчилася жити з хворобою:

«Все почалося з того, що відчула сухість у роті, постійно відчувала спрагу. Потім таки пішла до лікаря і мені поставили діагноз цукровий діабет. Хвороба негативно впливає на весь організм. Уражаються судини, суглоби, погіршується зір. Я втратила активність, стала не така рухлива, часто відчуваю слабкість, сонливість. А пізніше почали з’являтися рани, які довго не гояться. Це тяжка хвороба, але важливо навчитися з нею жити. Постійно потрібно відстежувати рівень цукру. Тому на своєму прикладі зауважу, що потрібно змінювати спосіб життя. Дотримуватися спеціального режиму та раціону харчування. Так, це іноді важко, потрібна сила волі. Однак, нічого неможливого немає. Також важливо знайти «свого» лікаря. Віднедавна я приймаю інсулін, мій стан набагато покращився».

Пацієнтка Ольга Калініченко каже – аби «приборкати» цукровий діабет, потрібно знайти дійсно фахового лікаря, якому довіряєш.

«Я захворіла у червні. Перші симптоми були такими: я дуже схудла. При цьому втратила апетит, постійно, без будь – якої причини був дуже гнітючий настрій. Звернулася до сімейного лікаря. Пройшла обстеження, виявилося, що в мене підвищений рівень цукру, відтак мене направили на дообстеження вже до ендокринолога. Спершу призначали лікарські препарати. Однак, результату це не дало. Стан не поліпшився. Через знайомих дізналася про ендокринологічне відділення КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР». Тут скорегували моє лікування, призначили інсулін, мій стан одразу ж поліпшився. З’явився апетит. Нині вже відчуваю себе добре, надзвичайно вдячна лікарям».

Завідувачка ендокринологічним відділенням Ельвіра Кайдашева:

« У Полтаві щорічно виявляють близько 1000 – 1200 випадків діабету. Загалом же на цю хворобу страждає понад 10 тисяч людей. Кожного року цифра збільшується. Що останніми роками вплинуло на негативну динаміку? Це і корона вірусна хвороба і війна. Тому ми намагаємося постійно доносити до населення інформацію, що вчасно виявити діабет не складно. Варто лише звернутися до сімейного лікаря. Якщо ви і не житель Полтави, а прибули до нашої громади з інших регіонів через бойові дії – маєте право на медичне обслуговування, як і всі інші громадяни. Всіх закликаємо просто перевірити спершу рівень цукру в крові. Дуже часто цукровий діабет виявляють тоді, коли пацієнт звертається до інших вузькопрофільних лікарів в ургентних станах і тоді виявляють підвищений рівень цукру, котрий впливає на погіршення стану. Тому закликаю усіх - проходьте медогляд хоча би раз на рік!»

ДОВІДКОВО : ФАКТИ ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ

ФАКТОРИ РИЗИКУ НИКНЕННЯ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ:

  • Вік
  • Надмірна вага
  • Нездоровий спосіб життя
  • Спадковість

ОЗНАКИ ДІАБЕТУ:

  • Зміна ваги
  • Потяг до солодкого, якого раніше не було
  • Спрага
  • Підвищений артеріальний тиск
  • Рани, що довго не гояться
  • Погіршення зору
  • оніміння кінцівок , набряклість
  • грибкові інфекції
  • свербіж шкірних покривів

Діабет типу 1 може розвиватися в будь-якому віці, але найчастіше виникає у дітей та підлітків. Коли у вас діабет 1 типу, ваш організм виробляє дуже мало інсуліну або його немає. Це відбувається тому, що клітини підшлункової залози, які виробляють інсулін, зруйновані. А це означає, що вам потрібно щодня вводити інсулін, щоб підтримувати рівень глюкози в крові під контролем. Точна причина розвитку патології не відома.

Цукровий діабет 2 типу зустрічається набагато частіше. Зазвичай вже у дорослих. Значна кількість людей, хворих на діабет цього типу взагалі не знають про свою хворобу на початкових стадіях.

Гестаційний діабет – характеризується підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності. При цьому типі діабету виникає висока ймовірність ускладнень під час виношування плода та пологів.

Телефон відділення ендокринології КП «2 -а міська лікарня ПМР»56-04-26

- Мобільний: 095-068-75-66

Читайте також: 

Небезпечні хвороби на ранніх стадіях іноді протікають безсимптомно, тому обстеження у лікаря мають бути регулярними» – акушер - гінеколог Ірина Акіменко

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій

Полтавський анестезіолог розповів, чи можна прокинутися під час операції та чи скорочує життя наркоз

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цукровий діабет #ендокринолог #Ельвіра Кайдашева
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...