• Головна
 • Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій
17:30, 9 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій

У КП «2 міська лікарня Полтавської міської ради» - приємна новина. Минулими вихідними тут вперше опанували новий вид операцій, яких досі у закладі не проводили. Йдеться про ендоскопічні втручання на передміхуровій залозі (біполярна трансуретральна резекція простати).

Їх провели в рамках майстер - класу з лікування ускладнених форм аденом простати, який було організовано зусиллями директора КП « 2 міська лікарня ПМР» професора Максима Дудченка та завідувача урологічним відділенням 1-ї Сумської міської клінічної лікарні Юрія Кудрявцева. Юрій Кудрявцев – відомий в Україні фахівець, до якого їдуть на лікування з усіх куточків України.

Секретами своєї майстерності він поділився з колегами 2 міської лікарні. Операцію виконували лікарі-урологи Дмитро Іващенко та Дмитро Щасний під керівництвом Юрія Кудрявцева.

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій , фото-1

Довідково: Біполярна трансуретральна резекція простати (ТУР) проводиться спеціальним ендосокопічним біполярним резектоскопом, котрий просувають до області операції через уретру. Видалення аденоми відбувається з використанням біполярної енергії під візуальним контролем - з трансляцією зображення на монітор. Висічену тканину вилучають з порожнини сечового міхура. По уретрі проводять катетер на час загоєння рани. На 3 – 5 добу його знімають. На даний час Біполярна трансуретральна резекція простати вважається «золотим стандартом» лікування даної патології згідно Європейських протоколів, ефективним та безпечним методом оперативного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози. Ці сучасні малоінвазивні операції можна застосовувати у всіх вікових групах пацієнтів, вони виконуються без розрізу шкіри, мають низький операційний ризик та короткий період стаціонарного лікування та післяопераційної реабілітації.

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій , фото-2

Загалом під час майстер - класу виконали три операції.

« На даний момент всі троє пацієнтів почуваються чудово, всі три втручання виконані бездоганно, післяопераційний стан задовільний та відповідає тяжкості перенесеного оперативного втручання і дає надію на скоре одужання та відновлення. Майстер – клас пройшов на високому рівні, сподіваємося, надалі з успіхом застосовувати отримані знання та навички» - розповідає  Дмитро Іващенко.

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій , фото-3

Директор КП «2 міська лікарня ПМР» професор Максим Дудченко наголошує: виконання урологічних операцій були одним з пунктів його власної програми розвитку лікарні.

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій , фото-4

« Коли я презентував власну програму перспективного розвитку лікарні, я зауважував, що одне з головних моїх завдань – створити міське урологічне відділення. Раніше люди могли отримати цей вид допомоги або у обласній лікарні, або у приватних медичних центрах. Моя мета - надавати ургентну урологічну допомогу пацієнтам. Майстер - клас, котрий був проведений – це перша сходинка до мети. Сподіваюся, що надалі ми продовжимо розвивати даний напрямок. Маємо повну підтримку і розуміння з боку міського голови Олександра Мамая та керівника департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради Сергія Котова. Сподіваюся, завдяки консолідованим зусиллям втілимо плани у життя. Це тільки початок складної роботи, яку нам з командою належить виконати. Але сподіваюся, що у нас все вийде. Відтак, для мешканців міста стануть доступніші сучасні технології, які ми активно наразі розвиваємо» - говорить професор Максим Дудченко.

Читайте також: Команда хірургів під керівництвом професора Максима Дудченка виконала надскладну лапароскопічну операцію

«Апендектомія — за сімнадцять хвилин, видалення жовчного — за одинадцять " - професор Максим Дудченко впроваджує найсучасніші методи роботи

Хірургом року став професор Максим Дудченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#2 міська лікарня #урологічна операція #Максим Дудченко
Оголошення
live comments feed...