• Головна
  • У Полтаві відбувся Всеукраїнський майстер клас з хірургії
11:22, 22 січня
Надійне джерело

У Полтаві відбувся Всеукраїнський майстер клас з хірургії

У Полтаві відбувся Всеукраїнський майстер клас з хірургії

Минулими вихідними в КП «2-а МКЛ ПМР» пройшов Всеукраїнський майстер клас з ендовідеолапароскопічної реконструктивної гінекології. До участі запросили лікарів з Харкова, Сум, Гадяча науковців ПДМУ, практикуючих лікарів Полтавських міських лікарень.

Провів майстер – класпрофесор, доктор медичних наук, директор КП " 2-а МКЛ ПМР" Максим Дудченко.

У Полтаві відбувся Всеукраїнський майстер клас з хірургії, фото-1

Захід відбувся за сприяння ПДМУ та Департаменту охорони здоров’я ПМР.

Зауважимо, що від початку повномасштабного втручання такі майстер класи вже стали традиційними.

Полтавські лікарі переймали досвід у кращих фахівців України і Європи. І ось тепер - досвідом діляться в Полтаві.

" Це надзвичайно важливо. Адже хвороби існують не зважаючи на війну і бойові дії. Навпаки, сьогодні ми як ніколи повинні мати в арсеналі якомога більший спектр оперативних втручань, чудово розуміємо , що на нас покладена відповідальна місія - збереження здоров'я нації" – відкриваючи майстер клас сказав Максим Дудченко.

У Полтаві відбувся Всеукраїнський майстер клас з хірургії, фото-2

Під час майстер класу виконали дві операції.

У першої пацієнтки було діагностовані повний пролапс матки, грижа передньої стінки черевної порожнини. Також вона мала патології матки. За нашою методикою була виконана Лапароскопічна пангістеректомія з білатеральною фіксацією культі вагіни поліпропіленовою сіткою та герніопластика.

Під час другої операції пацієнтці похилого віку виконали лапароскопічну фіксацію матки по Кохеру. Тривала вона близько 15 хвилин. Зазвичай такі втручання виконують хворим, які мають супутні патології та яким протипоказані тривалі за часом втручання.

« Участь у подібних заходах дуже важлива для наших інтернів. Адже найкращі, найцінніші знання та навички отримуються у операційній. Цього не можна осягнути лише у лекційних залах» - наголосив завідувач кафедри хірургії№1 ПДМУ Микола Кравців.

По завершенні майстер класу були підбиті підсумки, кожному учаснику вручили сертифікати.

Читайте також: «Ми ніколи так багато людей не переводили на інсулін, як після ковіду», - ендокринолог четвертої міської лікарні Полтави розповіла про те, як вплинули на здоров’я полтавців епідемія коронавірусу та стрес під час війни

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КП "2-а міська клінічна лікарня ПМР" #хірургія #урологія
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...