• Головна
  • Мамай чи Ямщиков: кого б обрали полтавці, якби сьогодні були вибори? (ОПИТУВАННЯ)
16:10, 4 листопада 2022 р.
Надійне джерело

Мамай чи Ямщиков: кого б обрали полтавці, якби сьогодні були вибори? (ОПИТУВАННЯ)

Мамай чи Ямщиков: кого б обрали полтавці, якби сьогодні були вибори? (ОПИТУВАННЯ)

Перш ніж попрохати вас взяти участь у нашому голосуванні, хочемо коротко нагадати вам ті передумови, які призвели до чергової політичної кризи у Полтаві. І чому, власне, зараз у полтавських ЗМІ все частіше у матеріалах поруч згадують прізвища "Мамай" та "Ямщиков". Матеріал досить великий, тому, якщо вам не надто цікаво читати про політику, прогортайте униз сторінки - там форма для голосування. Але якщо ви все ж таки ознайомитеся із текстом - вам буде корисно, а нам приємно. Заздалегідь дякуємо.

Політична ситуація у Полтавській міській раді поточного скликання була напруженою із самого початку каденції. Адже одразу було очевидно, що хоч Олександр Мамай і виграв втретє вибори міського голови, але "теплої ванни" цього разу не отримає, адже не матиме у раді повністю контрольованої більшості.  Нагадаємо, що міська ТВК оголосила результати виборів депутатів 6-го листопада 2020-го, але першу сесію новий/старий міський голова Олександр Мамай зміг зібрати лише 29 грудня, у переддень Нового, 2021-го року.

До цього тривав важкий процес формування більшості. Олександр Мамай, який на ці вибори ішов як представник партії "За майбутнє", міг стовідсотково розраховувати лише на голоси 10 депутатів зі своєї фракції. Із іншими доводилося домовлятися. Зрештою, більшість (як з'ясується невдовзі - ситуативну) вдалося сформувати завдяки голосам депутатів із "ОПЗЖ" (4 депутати), "Партії простих людей" (4 депутати) та "Європейської солідарності" (6 депутатів). При цьому депутати від "ЄС" своєї участі у коаліції офіційно не визнавали, але періодично давали такі необхідні для більшості голоси. А на знак подяки представник саме цієї політсили Андрій Карпов отримав посаду секретаря міської ради.  Після вдалого для себе голосування Андрій Карпов зайняв місце у президії між Олександром Мамаєм та зрадником України, колишнім нардепом Іллєю Кивою.

Мамай чи Ямщиков: кого б обрали полтавці, якби сьогодні були вибори? (ОПИТУВАННЯ), фото-1

За рік у Полтаві вибухнув перший гучний політичний скандал. 4-го грудня на Ютуб-каналі «Наш» (тоді ще був такий канал - Авт.) вийшов матеріал про Полтаву, у якому журналіст спілкувався із міським головою Олександром Мамаєм. Під час розмови, обговорюючи тодішню суспільно-політичну ситуацію в Україні, Мамай сказав, що на території України воюють Росія та США, а "брат іде на брата". Після таких слів учасники російсько-української війни та рідні загиблих воїнів вимагали вибачень та відставки Мамая.

Мамай чи Ямщиков: кого б обрали полтавці, якби сьогодні були вибори? (ОПИТУВАННЯ), фото-2

22-го грудня 2021 рада намагалася достроково припинити повноваження Олександра Мамая, але не вистачило голосів - "за" проголосували 23 депутати при необхідних 28 голосах

Із початком повномасштабної фази російсько-української війни політична криза у Полтаві загострилася. До речі, 15-го лютого 2022-го, за вісім днів до вторгнення, Олександр Мамай запевняв, що ніякої війни із росією не буде, а ситуацію нагнітають західні партнери України.

Щодо, власне, політичної ситуації - вона чимдалі, тим більше, ставала кризовою.  У Полтаві під час війни кілька місяців не могли зібрати сесію ради для вирішення важливих для містян питань. При цьому депутати звинувачали Олександра Мамая у одноосібному формуванні порядку денного та ігноруванні думок депутатів, а міський голова у відповідь закидав депутатам саботування прийняття важливих рішень.

До прикладу, 9-го вересня  2022 року 28 депутатів бойкотували сесію міської ради – у повному складі фракції «Європейської солідарності», «Слуги народу» та «Рідного міста», а також Віктор Чміль, Євген Момонт і Тетяна Годяк із ОПЗЖ, Ігор Кіслов та Олександр Артеменко із «Партії простих людей» та Юліан Матвійчук та Ігор Скляр зі «Свободи». Олександр Мамай пригрозив раді розпуском, якщо депутати не зберуться на три сесії.

5-го жовтня депутати зібрали сесію зі своїм порядком денним.

У ньому, зокрема, були питання про розпуск виконавчого комітету та звільнення заступника міського голови з питань ЖКГ. За обидва питання проголосували 23 депутати. Олександр Мамай провів цю сесію, дав депутатам можливість проголосувати, а потім - наклав на рішення "вето".

Таким чином ситуація повністю зайшла у глухий кут. У Олександра Мамая зараз, очевидно, немає більшості для прийняття рішень. А у опозиції, у свою чергу, немає достатньої кількості голосів для чергової спроби дострокового припинення повноважень міського голови. До речі, нагадаємо, що такий прецедент у Полтаві був 14-го вересня 2018 року. Тоді за дострокове припинення повноважень Мамая проголосували 29 депутатів.

Під час сесії 18-го вересня 2018 Вадим Ямщиков голосує "за" дострокове припинення повноважень Олександра Мамая.

Та повернімося у листопад 2022-го. Після сесії, яка завершилася накладенням "вето", із новою силою піднялася хвиля розмов про запровадження у Полтаві військової адміністрації. Раніше про таку можливість говорив начальник ОВА Дмитро Лунін, який зазначав, що звертатиметься із цим питанням до Володимира Зеленського, якщо у Полтаві в умовах війни триватиме політична криза.

Дмитро Лунін - начальник Полтавської ОВА

При цьому у обговореннях все частіше почало лунати ім'я депутата Полтавської міської ради від "Слуги народа" Вадима Ямщикова. Дмитро Лунін у одному із брифінгів для ЗМІ підтвердив, що депутат дійсно запропонував свою кандидатуру. Але, на думку Луніна, для посади голови військової адміністрації у Полтаві Ямщиков не має достатнього управлінського досвіду.

Після цього Вадим Ямщиков записав відеозвернення, яке розмістив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. У зверненні Ямщиков попрохав полтавців підтримати його, як раніше українці підтримали нинішнього президента Володимира Зеленського. Нижче наводимо повний текст звернення.

- Я розповім, чому я готовий взяти на себе відповідальність в разі введення в Полтаві військово-цивільної адміністрації і очолити її. Друзі, пригадайте наше місто останні 10-12 років, ви пам’ятаєте якісні зміни? Я ні. А ви? Десять років тому я, спочатку як громадський активіст, потім як депутат – двічі,  бачив як «працює» Полтавська міська рада. Ми ж разом із вами ходили на депутатські комісії, сесії і виконком і відстоювали своє право на нормальний розвиток міста.

В той час як громади Львова, Івано-Франківська, Тернополя отримали якісні зміни. А ми – ні. Незважаючи на «мамаїв» ми втілили з вами багато класних проектів: це  парк на Браїлках, наведення ладу в історичному центрі міста, дитячі майданчики та інше. Чому? Тому що нам тут жити і ми любимо це місто.

Під час повномасштабного вторгнення проблеми в нашому місті тільки погіршилися. Я вже не говорю про те , що під час війни наше місто очолює сепаратист і цьому факту є тисяча підтверджень. А його найкращі друзі – це державні зрадники Кива, Медведчук!

Я почув нарікання про те, що не маю управлінського досвіду. Коли ми із хлопцями ішли добровольцями у Збройні сили України, я не чув нарікання про себе, що я не маю військового досвіду.

Я не тікаю від проблем. І готовий все від мене залежне зробити, щоб Полтава пережила цей тяжкий час. Я взагалі вважаю, що Полтава має шанс жити в нормальному місті. Я вам дуже вдячний за ту підтримку, яку ви мені надавали раніше. Я прошу вас підтримати мене зараз у цьому складному рішенні, як ви колись підтримали Володимира Зеленського, який не мав політичного досвіду, а зараз є лідером нації. Я сподіваюся, що Президент дізнається про нас. Адже від нього залежить – чи буде  у Полтаві військова адміністрація і кого призначать головою.

Наступного дня це звернення прокоментував Олександр Мамай. Якщо коротко, він порадив Ямщикову спершу попрацювати у КАТП-1628 і зайнятися виготовленням будок та вольєрів для собак, а вже потім говорити про посаду очільника військової адміністрації.

Представлення кандидатів

А тепер пропонуємо вам проголосувати у нашому опитуванні. Яке, звісно, не є повним відображенням електоральних настроїв полтавців. Втім, цілком може продемонструвати підтримку Олександра Мамая та Вадима Ямщикова серед наших читачів. Перш ніж проголосуєте, як прийнято перед виборчою кабінкою, - прочитайте коротке представлення обох кандидатів.

Мамай Олександр Федорович. Народився у Полтаві 11 червня 1968 року народження. Міський голова Полтави (із 12 листопада 2010 по 14 вересня 2018. Із 29 грудня 2020 - по даний час). Втретє обраний міським головою 22-го листопада 2020 року. Тоді у другому турі виборів він набрав 31 429 голосів виборців (51,48%) та переміг представника "Слуги народу" Сергія Іващенка - 28 227 голосів (46,24%)

Мамай чи Ямщиков: кого б обрали полтавці, якби сьогодні були вибори? (ОПИТУВАННЯ), фото-3

Ямщиков Вадим Вікторович. Народився 20 червня 1987 року у Глобиному. У жовтні 2015 року обраний депутатом Полтавської міської ради 7-го скликання від ВО "Свобода". У 2020-ому обраний депутатом Полтавської міської ради від партії "Слуга народу". Переміг на мажоритарному окрузі у Браїлках. Його підтримала найбільша кількість виборців - 1141 полтавець. У квітні 2022-го вступив до лав Збройних Сил України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Олександра Мамая
13,6%
Вадима Ямщикова
54,4%
Жодного з них
32,1%
#Полтава #вибори #Мамай Олександр #Ямщиков Вадим #віртуальні вибори #голосування #Слуга народу #Зеленський Володимир #Лунін Дмитро #ВЦА
Оголошення
live comments feed...