13:10, 7 грудня 2020 р.
Надійне джерело
«Полтава потребує дієвої влади!» - депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков
7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Це своєрідне свято української громади та її представників.
Принагідно до Дня місцевого самоврядування ми поспілкувалися з чинним депутатом міської ради Вадимом Ямщиковим, який на цьогорічних місцевих виборах став лідером голосування по мажоритарному принципу. Його обрав 1141 полтавець.
Чи впливає політична приналежність на роботу у міській раді?
- Впливає, це правда, і я негативно це сприймаю.
Міська рада приймає рішення більше господарського характеру, і тут має бути мало політики.
Наприклад, Верховна Рада приймає рішення, які стосуються вектору розвитку країни. Тому на рівні Верховної Ради політична приналежність дуже важлива, оскільки враховує різноманітні інтереси і бачення різних партій. На місцевому рівні це тільки заважає об’єднатися партіям заради спільної мети – розвивати Полтаву, забезпечити ефективне управління міським господарством. Тому я б взагалі прибрав обрання партій, а залишив вибір людьми конкретних депутатів, які діями довели свою ефективність.
Ви спершу були членом партії «Свобода», потім перейшли у «Слугу народу». Як вважаєте, чи вплине це на Вашу подальшу роботу?
- Для мене нічого не зміниться. Я, який був, таким і залишаюсь. Для людей хочу більше зробити. Ось, наприклад, я зараз знаходжуся в партії, яка має підтримку на рівні Полтавської облдержадміністрації. І я надіюся, що тепер у мене буде більше можливості повпливати на процеси, пов’язані із допомогою полтавцям у всіх напрямках, і на рішення, які приймає міська рада.
Браїлки – Ваш виборчий округ. Назвіть «топ-три» причини, чому Вам довіряють мешканці мікрорайону.
- Вибори показала, хто і як працював. Я маю найкращу підтримку серед тих кандидатів, які пройшли у міську раду. Я не балотувався на бордах, не замовляв послуги діджитал-агенств. Я просто спілкувався з народом, обходив свій мікрорайон. Так робив у 2015 році, так зробив і у 2020-му.
Щодо справ:
- По-перше, я зруйнував міф про депутатів. У нас, на жаль, із образом депутата асоціюється недовіра і негатив, так вже історично сформувалося. Ми ж, на противагу сформованим уявленням, нікуди не зникаємо після виборів. Я сповідую принцип відкритості і доступності, тож завжди вислухаю і намагатимусь допомогти. Моя приймальня працює щочетверга, також усі знають мій номер мобільного телефону. Я цілодобово на зв’язку. Не боюся вирішувати проблеми, і ні від кого не ховаюся.
- По-друге, разом із людьми ми змогли значно покращити інфраструктуру мікрорайону Браїлки. Тепер там є парк, де можуть відпочити полтавці. У ньому висадили дерева, створили дитячу зону, встановили лавки. Окрім парку, вирішувалися інші господарські питання. Наприклад, регулярна перекладка асфальту чи встановлення освітлення на перехресті, де до цього часто траплялися ДТП. Я виконав усі обіцянки, тому є і повага.
- По-третє, моя робота, як депутата. Я брав участь у розвитку міста, виступав майже на кожній сесії у міськраді. Один із найбільш ефективних депутатів у подачі проектів, у виступах серед інших депутатів. Працюю, а не так, як «отримав значок, повноваження, і мене не видно, і не чути». Можна поцікавитися різними дослідженнями аналітичних центрів, які вивчали роботу депутатів, то мене визнають одним із дійсно дієвих і ефективних. І при цьому, що я – не голова фракції.
Ви – вже досвідчений депутат. Як вважаєте, чи буде ефективною міська рада у новому складі?
- Досить рано про це говорити, оскільки більшість – це нові депутати, які ще не показали себе. Звісно, є побоювання щодо міського голови. І чи зможе мер об’єднати навколо себе інших депутатів, покаже час. Звісно, мені б хотілося, аби у 2020 році все змінилося. Бо навіть якщо порівнювати Полтаву з Харковом, видно, як сильно ми відстаємо у розвитку. Це дуже пригнічує.
Чого, у першу чергу, потребує Полтава?
По-перше, необхідно було обрати ту владу, яка працюватиме.
По-друге, приділити увагу інфраструктурі. Наприклад, зони відпочинку і парки мають бути у кожному мікрорайоні. А у нас з 1991 року не з’явилося жодного. По-третє, необхідно провести транспортну реформу: ввести електронний квиток, залучати великі автобуси тощо.
Довідково: Вадим Ямщиков народився 20 червня 1987 року у Глобиному Полтавської області. Громадянин України. У жовтні 2015 року — обраний депутатом Полтавської міської ради 7-го скликання. У 2020-ому знову обраний депутатом Полтавської міської ради від партії "Слуга народу".
Читайте також: А «слуги» хто? Які кандидати від президентської партії перемогли на виборах у Полтаві
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...