• Головна
  • «Секс допомагає остаточно зрозуміти – твоє це чи ні. Якщо «хімія» спрацює – ви знаходите одне одного»
10:30, 14 лютого

«Секс допомагає остаточно зрозуміти – твоє це чи ні. Якщо «хімія» спрацює – ви знаходите одне одного»

«Секс допомагає остаточно зрозуміти – твоє це чи ні. Якщо «хімія» спрацює – ви знаходите одне одного»

Найромантичніше свято року багато хто відзначає подарунками для коханих та інтимними побаченнями. Богдан Томаш, лікар-уролог КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР», коментує що таке ідеальне співпадіння пар, скільки сексу потрібно для щастя і які небезпеки приховують секс-іграшки.

Богдане Володимировичу, пари формуються на небесах чи природа підказує як знайти свою половинку?

– Природа нам подарувала органи сприйняття. Вони точно вловлюють «сигнали» саме «своєї» людини, у тому числі феромони. І якщо «хімія» спрацює – ви знаходите одне одного. Секс допомагає остаточно зрозуміти – твоє це чи ні. Буває так: жінка – красуня, доглянута, дорога білизна, парфуми, але з нею чудово тільки поспілкуватись, кави випити, в кіно сходити. В сексуальному плані абсолютно нецікава. А буває жінка ніби не в твоєму смаку, взагалі нічого такого в ній немає, але вона прошепотіла тобі на вухо інформацію по роботі, а ти вже зовсім і не про роботу думаєш. Те ж саме і з чоловіками. Не розмір має значення. Чоловічок може бути з абсолютно середньостатистичним статевим органом, без прокачаного тіла і кубиків пресу, але ураганом в ліжку від якого жінка отримує шалене задоволення. А може бути і красивий альфа-самець з величезним пенісом, який навіть під час сексу примудряється милуватись собою у дзеркалі, і дивується, що біля нього не затримуються цікаві йому жінки. Якщо тобі приємно з людиною спілкуватись, то в сексі те ж саме – якщо відчуваєш комфорт і задоволення, значить все добре.

Чи існує якась норма – скільки разів на тиждень потрібно займатися сексом?

– Норми, як такої, не існує. Можна лише відзначати регулярність чи нерегулярність. Все залежить від сексуальної конституції кожного. Це як в їжі, як у всьому – суворо індивідуально. Це не значить, що якщо чоловік займається сексом раз в тиждень чи раз на два тижні, то це якась патологія. Значить, йому достатньо. Буває так, що жінці потрібен секс щодня, а чоловік просто не може фізіологічно задовільнити її потреби. Буває, що чоловік потребує сексу щодня, а жінці цілком достатньо двох-трьох разів на тиждень. Якщо чоловік навіть не думає про секс в силу зайнятості, втомленості або переконань як, наприклад, справжні монахи (у мене в практиці були випадки, хоча і велика рідкість), у яких в житті сексу немає в принципі – ні збудження, ні мастурбації, він ніколи не переживав оргазм, його організм вимкнув цю функцію взагалі і це не спричиняє якихось проблем чи страждань. Гірше, коли чоловіки, наприклад, працюють вахтовим методом і, маючи регулярний секс (щодня чи щотижня), раптово змушують свій організм відмовитись від сексу.

Ідеально, коли в пари співпадають конституції обох партнерів. Наприклад, жінка хоче сексу перші 3-4 дні після менструації, а решту циклу їй секс нецікавий. Їй неймовірно пощастило з партнером якого це все влаштовує, у них чудовий секс в ті дні, тобто пазли зійшлись – співпала статева конституція.

Але, звісно, ми по-різному займаємось сексом на різних етапах нашого життя навіть з однією і тією ж людиною. Саме від неспівпадіння починаються проблеми в парах.

Тривалість статевого акту теж може бути різною (якщо відокремимо проблему передчасної еякуляції) – на це впливає багато факторів, у тому числі як часто пара займається сексом (тоді фінал настає повільніше). Дехто з пацієнтів у мене на повному серйозі цікавиться чи не жартівлий у мене плакат біля кабінету – невже є люди, які хвилин сім займаються сексом? Вони не звикли більше хвилин-двох.

Схильності партнера і неспівпадіння можна розпізнати ще на початку стосунків.

Отже, і потреби у видах сексу теж потрібно звіряти як годинники.

– Безумовно. Взагалі, пари повинні відверто обговорювати свої вподобання. І робити це тактовно. Є жінки, які люблять ніжний секс з пестощами, є чоловіки, які люблять точно такий же чуттєвий секс. Раз в півроку може закортіти чогось агресивнішого – це нормально, а щодня їм це нецікаво, втомлює. І навпаки. Це варіант індивідуальної норми.

Головне – якість сексу. Секс – це насолода обох партнерів. Коли запитую у пацієнта чи досягає його жінка оргазму, а він говорить, що не знає, я сумніваюсь, що їй було добре і чи буде та жінка ще бажати сексу з ним. Дехто навіть не в змозі показати, де у жінок знаходиться клітор. І це дуже сумно, насправді.

«Секс допомагає остаточно зрозуміти – твоє це чи ні. Якщо «хімія» спрацює – ви знаходите одне одного», фото-1

Якщо партнери дарують одне одному секс-іграшки, які ризики можуть бути з ними? Чи доречно партнерам взагалі користуватись «замінниками» чи стимуляторами?

– Усі дуже по-різному ставляться, але обсяги продажів у секс-шопах – колосальні. У когось цілий арсенал, купують вдвох, а хтось категорично проти. Як я вже говорив, головне, щоб це влаштовувало обох партнерів. Секс-гаджети можуть приносити користь. Наприклад, при такій неприємній патології для жінок, як підтікання сечі, з лікувальною метою можна купити вагінальні шарики – це справжній м’язовий тренажер. Рекомендую їх купувати пацієнткам з активним статевим життям, потім їх чоловіки просять передати мені привіт з вдячністю – приємний «побічний ефект» покращує їх якість сексу, жінки навіть не думали про можливості свого тіла.

Чоловіки часто переживають, якщо жінки захоплюються фаллоімітаторами. З практики – чоловік умовив дружину купити вібратор, вона зацікавилась, вони почали гратись ним вдвох, потім вона при ньому, а тепер йому здається, що вона вібратор любить більше, ніж його. Але це питання психології. Жінка погодилась на експеримент, практикує разом, отже пішла назустріч, підтримала. Хоча буває, коли гаджет відкриває правду на відразу до партнера іншого характеру.

Дешеві секс-іграшки – це максимум пластиковий зліпок статевого органу і хтозна з якого матеріалу. Дорогі, як правило, досить якісні, можуть цілковито імітувати людську шкіру. У секс-шопі можна роздивитись, потримати, прицінитись.

Але наголошую, що секс-іграшка – предмет інтимний та індивідуальний (максимум – для пари постійних партнерів) і потребує догляду. Погрались і поклали в шухлядку – це неправильно. Обов’язково помийте, обробіть дезрозчином і покладіть у спеціально визначене місце. Купити одну штучну вагіну на чоловічу кімнату з восьми мешканців – це катастрофічна ідея, стикався і з таким. Лікувати довелось усіх «власників» – додумались просто по-черзі «тикати», а дехто з компанії хворів на венеричне захворювання.

А як щодо таких практик, як тантричний секс – це взагалі можна вважати сексом чи різновидом пестощів?

– У Полтаві я не бачу чистий тантричний секс і зв'язок з космосом, у більшості випадків це все використовується лише як елемент сексуальних ігор. Ми живемо тут, а не на Сході, наші статеві залози дещо відрізняються і мають особливості, а також різна культура формування деяких навичок. Ще жодного разу не зустрічав жінок, які б стримували оргазм, якщо вже майже його досягли. Чоловіки дивували по-іншому – є такі, що практикують стримування оргазму – начитались розумних книжок, щоб… зберегти свою молодість. Вони не доводять статевий акт до логічного фіналу. Потім приходять з різними проблемами – застійні явища, болі в органах малого тазу, калитки, простатовезикуліти тощо. Як лікар цікавлюсь, який у цих маніпуляціях сенс, якщо природою закладено сім’явиверження, задля якого кров сконцентрувалася, набухає передміхурова залоза і весь організм напружився? Те ж саме, якщо жінку не довести до оргазму, коли вона вся вже палає за мить до кульмінації – не дивуйтесь потім звідки знервованість, роздратування, психологічні розлади, які впливають на фізіологічні, депресії і навіть зміна ставлення до сексу.

Натхненні почуттями пари досягають радості інтимного життя. Щоб зробити одне одному добре – будь ласка, говоріть одне з одним. Спокійно, тактовно, без недоречних жартів, без упереджень – дозвольте партнеру поділится своїми вподобаннями і фантазіями. Експериментуйте – можливо це захопить вас обох і принесе спільне задоволення. Але тільки вам двом вирішувати скільки, коли і як кохатися.

Пацієнти можуть проконсультуватися у лікаря безкоштовно за електронним направленням, або, за потреби, звернутися самостійно. Запис на прийом через реєстратуру поліклініки: (0532) 561 279.

При невідкладних станах і гострих запаленнях пацієнтів у режимі 24/7 приймає урологічний центр КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР».

Автор: Ольга Ружицька

Першу частину інтервью з Богданом Томашем читайте тут

Читайте також: Обласний гастроентеролог розповіла, чим небезпечні дієти, скільки разів на день потрібно їсти та чи дійсно шкідливий алкоголь

« Інфаркт значно «помолодшав». Нещодавно нашим пацієнтом був 19 річний юнак» - завідувач відділення інтервенційної радіології КП ПОКЛ Руслан Сакевич

«В хірургію йдуть працювати ентузіасти» - завідувач урологічним відділенням Полтавської обласної лікарні Анатолій Філоненко.

«Пневмонія – хвороба підступна. Її не лікують борсучим жиром, лоєм та шишками сосни» - пульмонолог Неля Моторна.

«Не існує «алергічно небезпечних» продуктів. І не існує «гіпоалергенних» тварин!» - лікар – алерголог Лариса Кулик

" Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них не можлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обласна лікарня #Богдан Томаш #уролог
Оголошення
live comments feed...