« Інфаркт значно «помолодшав». Нещодавно нашим пацієнтом був 19 річний юнак» - завідувач відділення інтервенційної радіології КП ПОКЛ Руслан Сакевич

Сьогодні в усьому світі відзначають Всесвітній день серця. Його запровадили з огляду на актуальність проблеми серцево – судинних захворювань. Так, за даними ВООЗ щороку в світі від хвороб серця помирає 17 млн людей. В Україні цифри теж вражають. Адже смертність від серцевої патології надзвичайно висока: щороку помирає 240 тисяч людей, виникає до 50 тисяч інфарктів та 100 тисяч інсультів. Як надають допомогу таким пацієнтам ми дізнавалися, завітавши у відділення інтервенційної радіології ПОКЛ імені Скліфосовського.

ЧОЛОВІКИ СТАЮТЬ ЖЕРТВАМИ ІНФАРКТІВ ЧАСТІШЕ

Відділення інтервенційної радіології - одне з наймолодших у ПОКЛ

Відділення інтервенційної радіології – одне з наймолодших у Полтавській обласній лікарні імені Скліфосовського. Воно було відкрите у 2008 році, почалося все з одного ангіографа, і вже у 2010 році тут почали оперувати судини серця. Відтоді потік пацієнтів збільшується постійно – каже завідувач відділення Руслан Сакевич:

Руслан Сакевич завідувач відділенням
Руслан Сакевич завідувач відділенням

« В Полтавській області щороку на серцево – судинні патології хворіє близько трьохсот тисяч людей. Головною причиною смерті найчастіше є тяжке і загрозливе ускладнення - гострий інфаркт міокарда. Щороку в Полтавській області реєструється від 1300 до 1500 випадків захворювання на інфаркт. При консервативному лікуванні смертність при цій патології сягає до 18% у Полтавській області. На сьогодні у нас в арсеналі є сучасні методи лікування – стентування коронарних артерій, яким займаються у нашому відділенні».

Стентування – це міні інвазивне оперативне втручання. Сам процес заключається у тому, що через маленький розріз до коронарної артерії підводяться катетери. Через них до судин серця вводять спеціальні речовину. Процес знімається на відео. Якщо у пацієнта виявляють припинення кровопостачання певної ділянки серця , на місце закупорки встановлюють стент. Він являє собою спеціальну металеву сіточку - каркас.

« Вся ця процедура проходить доволі швидко. Виняток – тяжкі випадки. Тоді доводиться працювати в операційній і кілька годин. На жаль, інфаркт "молодіє". У нас нещодавно був пацієнт дев’ятнадцяти років з гострим інфарктом. Загалом  пацієнтів працездатного віку приблизно п’ятдесят відсотків. Застосування стентування у кілька разів зменшує смертність . Міокард не гине одразу. Він помирає поступово, є також таке поняття як «сонний міокард», він ніби впадає у стан анабіозу. Він ще живе , але функцію не виконує. І от якщо пустити туди кров, то клітини оживають і відновлюють свої функції. Хоча деякі клітини не відновлюються і там утворюється рубець. Якщо не виконати стентування, то може виникнути так звана аневризма.І це може, зрештою, привести до інсульту.За рік ми оперуємо близько 420 – 430 інфарктів. Нещодавно були озвучені статистичні дані – Полтавщина знаходиться на п’ятому місці в Україні по кількості ургентних оперативних втручань. На мільйон жителів виконуємо 416 оперативних втручань. В середньому по Україні проводиться 303. А згідно даних Європейської Асоціації кардіологів в країнах ЄС проводять 363» - розповідає Руслан Сакевич.

За словами Руслана Сакевича , на інфаркти частіше страждають чоловіки. Вірогідність виникнення інфаркту у жінки репродуктивного віку дуже невелика. Передусім тому, що у жінки виробляються певні гормони, які перешкоджають розвитку атеросклерозу. Крім того, чоловіків у цій групі ризику більше, ніж жінок ще й тому, що чоловіки частіше схильні до шкідливих звичок.

МИ ПРАЦЮЄМО 24 ГОДИНИ НА ДОБУ 7 ДНІВ НА ТИЖДЕНЬ

« Ми з 2016 року відкрили відділення на 15 ліжок і у нас є свій блок інтенсивної терапії. По гострих інфарктах ми чергуємо сім днів на тиждень 24 години на добу. 4 дні на тиждень ми чергуємо по області. Везуть пацієнтів з усіх куточків Полтавщини. Допомога при гострому інфаркті міокарда протягом останніх 4 років є безоплатною. Я вважаю це великим успіхом, не у кожній області є такі програми. Іноді людині доводиться одразу по кілька стентів ставити. Повторюся, це велике досягнення МОЗ і ОДА» - наголошує Руслан Сакевич.

Колектив відділення інтервенційної радіології ПОКЛ
Колектив відділення інтервенційної радіології ПОКЛ

У відділенні працює 16 лікарів. З них 2 кардіологи, сім анестезіологів, чотири хірурги і завідувач відділенням. Всі лікарі постійно підвищують рівень кваліфікації, їздять на стажування за кордон, переймають найсучасніші методики лікування. Руслан Сакевич далі:

« Ми проводимо операції не тільки на коронарних судинах. За рік загалом це приблизно до 2, 5 тисяч оперативних втручань. Арсенал цих втручань – всі судини, які є у людини. Стентуємо сонні, коронарні артерії, проводимо діагностичні оперативні втручання на артеріях ніг, на вісцеральних . Також інколи проводимо емболізацію маточних артерій. Займаємося імплантацією кардиостимуляторів різних видів. За минулий рік у нас проліковано 1650 пацієнтів».

Відділення забезпечено сучасною технікою. У активі – два ангіографи. Один з них придбаний за кошти Світового банку, інший – на умовах співфінансування МОЗ та обласного бюджету.

« Щодо планів? Практично весь арсенал можливих операцій ми освоїли. Є деякі інтервенційні втручання, однак вони не доступні без відкритої кардіохірургії. Сподіваємося, що колись це буде доступно і тоді спектр операцій розшириться. Але я хочу закликати полтавців : будь ласка будьте уважні до свого здоров’я, якщо відчуваєте біль чи недомагання – чим швидше ви звернетеся до лікарів, тим швидше отримаєте допомогу. Вчасно надана допомога врятує вам життя. На жаль, після 24 годин така можливість тане на очах. Краще перестрахуйтеся, зробіть кардіограму. Ваше здоров’я – уваших руках» - наголошує Руслан Сакевич.

УБЕЗПЕЧИТИСЯ ВІД ІНФАРКТУ ? ЦЕ МОЖЛИВО!

Звісно, факт існування в області такого потужного відділення не може не радувати. Однак, краще за все – завжди лишатися здоровим. Як убезпечитися від серцево – судинних недугів? Своїми рекомендаціями з нами поділилася кардіолог відділення інтервенційної радіології Вікторія Заєць :

« Існують фактори ризику ішемічної хвороби серця. До таких належать: чоловіча стать, вік після 45 років, артеріальна гіпертензія, паління, ожиріння, підвищений холестерин і спадковість. У молодих жінок бувають інфаркти, але це скоріше виняток. Як убезпечитися від інфаркту? По – перше ви маєте раз на рік проходити профілактичний медичний огляд у своїй поліклініці. Робити флюорографію, кардіограму, біохімічний аналіз крові з ліпідограмою. І цього буде достатньо у випадку, якщо ви не маєте ніяких клінічних проявів. Якщо ж клінічні прояви у вас є, то звертаєтеся до сімейного лікаря і він вже направляє вас до кардіолога і на УЗІ серця за потребою.

Особливо якщо у вас в анамнезі є родичі, які страждали на серцево – судинні захворювання, ви маєте обов’язково на це зважати і не нехтувати щорічними медоглядами. Збагачуйте раціон жирами рослинного походження, вживайте рибу, горіхи , овочі та фрукти. Уникайте трансжирів. Маргарини, спрети – це вороги вашого організму! Це не значить, що зовсім не можна вживати кондитерські вироби, але вони мають бути виготовлені з якісних продуктів. Бережіть себе і своє здоров’я!»

Читайте також: " В хірургію йдуть працювати ентузіасти" - завідувач урологічним відділенням ПОКЛ Анатолій Філоненко.

Апендектомія - за сімнадцять хвилин. Видалення жовчного - за одинадцять. Як працюють у хірургічному відділення третьої міської лікарні.

інтервенційна радіологія судини операції Сакевич Полтава
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Традиційно Полтавські фонтани припиняли роботу після Дня міста – 23 вересня. Цього ж разу через доволі теплу погоду їхня робота продовжилася. Фонтани «консервують» на зиму почергового – каже КП «Декоративні культури» Сергій Луценко « Фонтани почали вимикати, тільки но стали знижуватися нічні температури . Якщо будуть заморозки, це призведе до пошкодження механізмів тощо. А миттєво зробити це не можливо – адже у деяких фонтанах механізм складний і що би йог...
Суспільство
Сьогодні о 09:22 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу, що виникла у електрощитовій на першому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку на вул. Огнівська в Шевченківському районі м. Полтава. « Вогнеборці, які прибули на виклик, відразу приступили до гасіння. Пожежу було локалізовано о 09:31, а о 09:32 – ліквідовано. Вогнем знищено 11 автоматичних вимикачів, пошкоджено 4 електролічильника, облицювання стін на площі 2 кв. м. До гасін...
Партнерський матеріал
- Я хочу прозвітувати перед вами. Всі зміни, які відбулися й відбуваються зараз, були б неможливими без заздалегідь розробленого плану. Згодом він став основою детальної, вперше в історії полтавської медицини розробленої Стратегії розвитку охорони здоров’я на 2021-2023 рр. Зараз вона запроваджена в дію. Завдяки ній ми чітко розуміємо, як створювати єдиний медичний простір, скільки закладати фінансування, як покроково реалізувати всі заплановані проекти. А...
Влада
Сьогодні, 19 жовтня, о 14.00 у Полтавській міській раді відбулось засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму. Комісія пройшла у режимі відеоконференції. На порядку денному обговорювалися питання про попередній розгляд проєктів рішень тридцять сьомої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання. Спочатку доповів нач...
Суспільство
Завтра на кількох вулицях Полтави у зв'язку із плановим ремонтом буде відсутнє електропостанчання.прибизно з 8 до 17 години. До вашої уваги перелік адрес, де 20 жовтня не буде електрики: вул. Васильківского, Берестова, 1-30, Молодогвардійська, 1-15, 12-22, Стрілочна, 2-32(парні), Лісозахисна, 14-24 (парні), Ф.Жученка, 11-35 (непарні), Колоскова, 1-13, Курганна, 6-16 (парні), 9, 11, Космонавтів, 1-5, 2-36, 1-й Проспект, 3-34, 29-48, 2-й Проспект, 36-67, 3-...
Суспільство
19 жовтня 2020 року місто Полтава - у червоній карантинній зоні. У зв’язку з ускладнення епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусною інфекцією на території Полтавської області загалом та у м. Полтава зокрема, згідно з протоколом засідання регіональної комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА № 29/2020 від 16.10.2020 року, з 19.10.2020 року місто Полтава відноситься до червоної карантинної зони. « З...
Суспільство
Сьогодні у Ризі українська спортсменка з Полтави Марина Полапа стала чемпіонкою світу з фітнес-моделінгу. Чемпіонат світу з фітнес-моделінгу “IFBB WORLD FIT MODEL CHAMPIONSHIPS 2020” проходив з 17 по 19 жовтня у Ризі, Латвія. Проводить змагання Латвійська федерація бодібілдингу, фітнесу та бодіфітнесу. У змаганнях брали участь більше 10 країн світу - це 35 красунь. У цьому році це вже останні змагання сезону. - Вітаємо Марину! – коментує особистий тренер с...
Суспільство
З 19 жовтня "Полтаваобленерго" не прийматиме відвідувачів та абонентів. Такі заходи запровадять у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби та переходом Полтави у "червону" зону. Підприємство тимчасово працюватиме дистанційно. Тому абонентів підприємства просять, за необхідності, користуватися сервісами: - сайт АТ "Полтаваобленерго" (рое.рl.ua), в меню "Передати покази"; - за телефонами кол-центру: (0800) 305-035, (0532) 510-910, (050) 305-99-10, (097) 2...
Суспільство
Нові правила дистанційного навчання починають діяти з 16 жовтня. Про це йдеться в повідомленні на сайті МОН. Дистанційна форма освіти залишається добровільною. Проте тепер таку можливість має будь-який учень, а не лише той, що мав високі бали (оцінки 10–12). Щоб перевести дитину на дистанційне навчання, батькам потрібно подати заяву. Організовуючи дистанційну форму навчання для учнів, школи мають враховувати інтереси дітей: взаємодія учнів і вчителів має б...