• Головна
  • Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про допомогу в інтимних проблемах полтавців
12:00, 23 січня 2022 р.
Надійне джерело

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про допомогу в інтимних проблемах полтавців

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про допомогу...

Лікар-уролог Богдан Томаш приймає пацієнтів у поліклініці КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР». Окрім суто урологічних захворювань, лікар спеціалізується на андрології, репродуктивному здоров’ї та сексопатології. Він розповів з чим приходять пацієнти після новорічних свят, коли настає чоловічий клімакс і до чого призводить таймменеджмент у ліжку.

– В Україні офіційно немає андрологів. Галузь медицини така є, відділення андрології є, інститут є, але лікаря такого немає (усміхається). В принципі, в одній особі дуже просто це поєднувати: андрологію, сексопатологію та урологію. Як андролог займаюсь суто чоловічою статевою системою, питаннями безпліддя, безплідних шлюбів, а також еректильної дисфункції. Як сексопатолог більше торкаюсь сфер психології, інколи навіть психіатрії, консультую як індивідуально, так і пари. Як уролог не лише лікую, а й ламаю стереотипи – багато хто думає, що це суто чоловічий лікар. Але ж ні, уролога потребують пацієнтки абсолютно різного віку з різноманітними захворюваннями: камені – наші, цистити – наші і перелік чималий. Це спеціальність-унісекс.

Лікар колекціонує статуетки слонів і нерідко вони допомагають просто пояснювати складні явища пацієнтам з прогалинами у знаннях біології, анатомії. Говорить, що останнім часом спостерігає все більше молоді з еректильною дисфункцією і чоловіків після 40 років на стадії клімаксу. Поступовий перехід до згасання статевої функції, – це природний етап у житті кожної людини, але у чоловіків цей період, зазвичай, починався дещо пізніше, ніж у жінок (у 50-60 років), і не так виражено.

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про..., фото-1

– Віковий критерій клімаксу, як у жінок, так і у чоловіків, опускається. І дійсно є таке поняття – чоловічий клімакс, раніше називався віковий гіпогонадизм, який у деяких чоловіків проявляється дуже яскраво, яскравіше ніж у жінок – з припливами, відливами, плаксивістю, депресією, психологічними проблемами. Чоловік у 45-47 років уже з якимись гормональними розладами стає звичним явищем.

На жаль, здоров'я нашої нації, напевно, не покращується. З чим це пов'язано – факторів дуже багато. Але все більше молодих людей з еректильною дисфункцією. А тепер ще й додались постковідні розлади. У пацієнтів, яких спостерігаємо через безпліддя, які постійно здавали аналізи ще до пандемії, а тепер перехворіли на коронавірус, активність сперматозоїдів здебільшого впала. Доводиться не лише лікувати основну проблему, а й відновлювати після ковіду хоча б до рівня, який був. Це займає кілька місяців, але у більшості випадків результативно. Тож я запрошую на консультацію, хто ще вагається.

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про..., фото-2

Богдан Володимирович говорить, що хоч здоров'я не міцніє, але пацієнтська культура і увага до здоров’я з'являється. В категорію улюблених пацієнтів потрапляють ті, хто не забуває про щорічні профілактичні обстеження. Оновлюються і підходи до лікування. Наприклад, довго існувала практика, що цистит у жінок або післяпологові розлади повинен лікувати тільки гінеколог.

– Цистит може лікувати будь-який фаховий лікар – гінеколог, сімейний. Але якщо у молодої дівчини цистит 2-3 рази на рік, то це має вже дивитися фахівець.

Або, наприклад, можливе нетримання сечі. І коли ти ставиш питання доволі молодій жінці, яка в цілому веде дуже правильний спосіб життя, вона відповідає: «Так, я ходжу з прокладкою весь час, іноді з урологічною прокладкою. Я вже народжувала, мені вже за 40. У мами моєї таке було, у бабусі моєї таке було». Тобто для неї це норма, «підтікання сечі – це ж у більшості жінок». А все це дуже добре можна виправити, особливо на початкових етапах. Для цього треба прийти до лікаря і заговорити.

Якщо у жінки немає патологічних станів, я маю на увазі каміння, пієлонефрити, цистити, якісь запальні процеси, достатньо проходити онкоогляд у гінеколога. Варто здавати загальний аналіз сечі щорічно. Якщо він нормальний, то можна урологу не показуватися.

У чоловіків навпаки, я це називаю «техогляд». Чоловік щорічно повинен відвідувати уролога. Це не означає, що він проблемний. Якщо свого часу цей вік регулярних обстежень був 45+, то зараз він опущений до 40. Після 30 років щорічно має бути онкоогляд. Це якраз той золотий стандарт, коли ми можемо виявити ракову пухлину простати набагато раніше, ніж вона з’явиться на МРТ. Також інформативним є онкомаркер ПСА – простатоспецифічний антиген, який, в принципі, будь-який чоловік має щорічно здавати. А в 45+ – це «must have». Навіть якщо ви боїтеся потрапити до лікаря, на сьогоднішній день достатньо різних лабораторій, підіть і здайте цей аналіз. Потім краще прийти на консультацію, щоб лікар розшифрував.

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про..., фото-3

Я дуже люблю своїх пацієнтів, які розуміють, що уролог має бути. Звичайно, коли людина завжди в тебе спостерігається, ти її вже трохи знаєш. З постійними відвідувачами можемо обговорити не лише інтимні теми, а й житейські, стосунки з дружиною, з сусідами, що завгодно. Ти знаєш, чим він живе. І, наприклад, я пам'ятаю, яким він був півроку тому, який він зараз, які проблеми, мені простіше спостерігати. Приходить молодик, мені досить його подивитися, іноді ми не беремо жодних аналізів. Тоді кажу, що у тебе все добре, півроку бачити тебе не хочу.

Однак бувають і пацієнти, які зникають на багато років і з’являються коли «перемерзнуть на риболовлі», «посидять на холодному».

– А потім знову зникають, займаються самолікуванням, самі собі «приписують» якісь засоби, вирізають ректальні свічки з картоплі, цибулі, катають із прополісу. І повертаються. Завжди цікавлюсь чи допомогли засоби – інколи комусь народна медицина дійсно допомагає.

Після новорічних корпоративів і гулянь бачу, що секс в нашій країні є. Алкоголь присипляє пильність, викликає потяг до пригод і часто призводить до незахищеного сексу (як правило, з колегами по роботі). Навіть якщо партнер з непоганою репутацією як співробітник, це не означає відсутність ризиків у ліжку. Якщо це не ваш постійний партнер – використовуйте презерватив. Ніякі ліки, промивки, посткоітальні засоби не дають 100% результат.

Для когось корпоративи – це і нагода спробувати різні види сексу. Люди різного віку експериментують, хтось надихається порно, хтось просто невіглас. Розриви вуздечок, гематоми статевого органа, розриви оболонок, сторонні предмети – це «асортимент» основних травм, з якими потім звертаються. Хоча зараз здивувати лікаря уже непросто.

Чомусь чоловіки вважають, що оральний чи анальний секс безпечніший за вагінальний. Це міф. Можна підчепити всі види венеричних захворювань, ТОРЧ-інфекції при будь-якому виді сексу. Не забуваємо і про ВІЛ-інфекцію. За останні років 10 були пацієнти, які практикували груповий секс, а пари спробували свінгерство. Знову ж таки, не можна забувати про захист.

Цікаво, що зараз стало менше класичних гонорей, але частіше виявляємо кандидози і різні грибкові інфекції у чоловіків, що було нонсенсом. 20-30 років тому гонорея починалась болем і гноєм, а зараз більшість запальних процесів починаються непомітно.

А на Водохрещу сидимо по 10 хвилин у воді, поки ж заселфимось, вискакуємо голі, перехиляємо «для підігріву» або вже «підігріті» пірнаємо, пляшечка під шашличок. Це ж зовсім не про здоров’я і духовність.

Як сексопатолог Богдан Томаш відзначає погіршення якості сексуального життя у сучасному темпі, особливо у зайнятих людей, у трудоголіків.

– Контроль і таймменеджмент прийшов у ліжко. У людей зникли повноцінні відпустки. Пам’ятаєте, 24 дні на оздоровлення? Зараз хтось собі може дозволити максимум тиждень в Турції чи Єгипті. За ті шість днів наші люди примудряються поставити на коліна всі барні стійки, а відпочити по-справжньому, перезавантажитись не вдається, час назад на роботу. У бізнесменів, у керівників взагалі постійно увімкнений мозок, весь час на емоціях, на нервах – за сім'ю, за роботу, за бізнес, за контракти, за гроші. Все контролюють: «Контракт уклали, товар розвантажили, сексом ще не займався». Заїздить додому, займається сексом та їде далі розвантажувати товар чи на переговори. Хоча секс буває різним. Можна за 3 хвилини зайнятися чудовим сексом, феєричним, казковим. А можна пів години займатися і думати «краще б я товар розвантажував на роботі». А інше питання, що і чоловік, і жінка – ми залежимо від свого оргазму. Я часто у своїх пацієнтів питаю: «Який у вас оргазм?». Деякі впадають у ступор: «Ви знаєте, як у всіх». А у всіх він різний.

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про..., фото-4

Якщо це якийсь швидкий секс, коли мізки зайняті зовсім іншим, то який секс, такий і оргазм. Дзвонить телефон, соцмережі, буває і так, що партнер не відлипає від гаджета. Навіщо тоді такий секс? Був випадок, коли в пацієнта партнерка під час сексу говорила по телефону і просила його сопіти тихіше. У нього потім скарги і розлади з’явились. Мабуть і в мене були б у такому випадку. Це все вбиває якість сексу. Проблема, що багатьом дуже важко говорити про це зі своїм партнером. Тому почніть хоча б з розмови з лікарем.

Після новорічних корпоративів і Водохрещі пацієнтів додається, а мобільні телефони вбивають секс, – лікар-уролог Богдан Томаш розповів про..., фото-5

Пацієнти можуть відвідати лікаря безкоштовно за електронним направленням, або, за потреби, звернутися самостійно. Запис на прийом через реєстратуру поліклініки: (0532) 561 279.

При невідкладних станах і гострих запаленнях пацієнтів у режимі 24/7 приймає урологічний центр КП «Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського ПОР».

Автор: Ольга Ружицька

Читайте також: Обласний гастроентеролог розповіла, чим небезпечні дієти, скільки разів на день потрібно їсти та чи дійсно шкідливий алкоголь

« Інфаркт значно «помолодшав». Нещодавно нашим пацієнтом був 19 річний юнак» - завідувач відділення інтервенційної радіології КП ПОКЛ Руслан Сакевич

«В хірургію йдуть працювати ентузіасти» - завідувач урологічним відділенням Полтавської обласної лікарні Анатолій Філоненко.

«Пневмонія – хвороба підступна. Її не лікують борсучим жиром, лоєм та шишками сосни» - пульмонолог Неля Моторна.

«Не існує «алергічно небезпечних» продуктів. І не існує «гіпоалергенних» тварин!» - лікар – алерголог Лариса Кулик

" Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них не можлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#обласна лікарня #Богдан Томаш #уролог
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
Пережила татарські набіги та Полтавську битву: історія Спаської церкви — найстарішої будівлі міста
Оголошення
live comments feed...