• Головна
  • Кава викликає тиск, безсоння і залежність? Розбираємося, де правда, а що стереотипи
17:40, 20 травня
Надійне джерело

Кава викликає тиск, безсоння і залежність? Розбираємося, де правда, а що стереотипи

Кава в зернах. Фото: 0532

Кава в зернах. Фото: 0532

«Кава шкодить серцю», «Викликає безсоння», «Її п’ють тільки, щоб не спати вночі» — знайомо? Швидше за все, так. Ці та подібні твердження глибоко вкорінилися в нашому суспільстві. Але насправді більшість із них – стереотипи. Це як зі зламаним телефоном — хтось щось сказав, усі підхопили, і пішло гуляти.

Журналіст 0532.ua Михайло Михайлюк разом із полтавським кавовим експертом і власником мережі кав’ярень Gangster Coffee Олександром Сенчуком з’ясовували, де правда про каву, а де — міфи й стереотипи. 

Кава викликає тиск, безсоння і залежність? Розбираємося, де правда, а що стереотипи, фото-1

«Робуста гірша за арабіку»

Це одне з найстійкіших упереджень серед кавоманів. Насправді ж немає поняття "погана" чи "хороша" кава. Так, робуста зазвичай дешевша за арабіку, але різниця між ними — не в якості, а у вмісті кофеїну, смаковому профілі та ароматі.

«В інтернеті часто можуть писати, що робуста "таке собі", а арабіка — класна, смачна кава. З другим можу тільки погодитися, оскільки в арабіці приблизно на 25% більше ефірних олій — тому вона ароматніша й м'якша на смак. Але кофеїну в робусті — майже в десять разів більше! Якщо вам зранку треба швидко увімкнутись, прокинутися й зарядитися — випийте краще чашечку робусти з цукром», — говорить кавовий експерт Олександр Сенчук.

А от якщо ви хочете просто зупинити мить і насолодитися ароматом, не женучись за бадьорістю — тоді ваш вибір, без сумніву, Арабіка.

«Кава шкодить серцю і викликає тиск»

Одним із поширених побоювань щодо кави є її вплив на серцево-судинну систему. Часто можна почути, що кава нібито підвищує тиск або шкідлива для серця. Але науково це не доведено. Навпаки — у деяких випадках кава навіть стимулює серцеву діяльність і покращує кровообіг.

«Я щодня випиваю по 6–8 чашок кави. Споживаю тільки свою каву. Вона в мене завжди свіжа. І ця кава також відрізняється в тієї, яку часто подають у кав’ярнях. Поки кава свіжа, вона є корисною. Її можна пити скільки завгодно. Випив чашку — і відчуваєш, як серце починає битися активніше, кров швидше циркулює…», — продовжує Олександр.

Ще один міф — про нібито шкідливий вплив кави на артеріальний тиск. За словами експерта, тиск і кава не мають прямої залежності. Більше того, кава може мати й лікувальні властивості: у ній є сполуки, які працюють як сильні інгібітори ракових клітин. 

«Каву на ніч? Ти що, спати ж не будеш!»

Багато хто досі переконаний, що кава викликає безсоння. Ви, напевно, не раз чули щось на кшталт: «Не пий каву на ніч — очі до ранку не зімкнеш». Це вже майже на рівні народної прикмети, як от «не свисти — грошей не буде». Але обидві «мудрості» однаково далекі від істини.

Насправді кава може діяти і в якості енергетика, і в якості снодійного — все залежить від фізіологічного стану та навіть психологічного налаштування. 

«Із чого складається кавове зерно? На поверхні — кофеїн, а всередині — теобромін. І ось теобромін має дуже потужний седативний ефект. Тож не варто постійно повторювати, що каву споживають для того, аби не спати. Це справжнісінький стереотип», — говорить експерт.

Нагадаємо, чому ціни на каву ростуть і чи вигідно займатися кавовим бізнесом в Україні.

Раніше ми розповідали про парадокси кофеїну на організм або чому цей напій може спричиняти ДТП на дорогах.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кава #стереотипи #Олександр Сенчук #Gangster Coffee
Спецтема
Спецпроєкт, у якому ми розкриваємо маловідомі факти про каву та розвінчуємо поширені міфи, пов’язані з улюбленим напоєм мільйонів. Разом із кавовим експертом і власником мережі кав’ярень Gangster Coffee Олександром Сенчуком ми ділимося всім, що варто знати про світ кави.
Оголошення
live comments feed...