
18:56, 12 травня
Надійне джерело
Кава — енергетик чи снодійне? Розповідаємо про парадокси кофеїну на організм або чому цей напій може спричиняти ДТП на дорогах

Кава. Фото: 0532
Кава — це вже не просто напій, а слово, що одразу викликає безліч асоціацій. Її пов’язують із зустрічами, розмовами, прогулянками. Часто саме фраза «Підемо на каву?» стає приводом побачитися, обговорити важливі речі чи просто перепочити.
А ще цей напій комусь допомагає прокинутися або залікувати душевні рани. Кава може бути «енергетиком», а іноді – майже «антидепресантом». Однак чи може вона діяти інакше? Наприклад, як… снодійне? Про це журналісту 0532.ua розповів кавовий експерт та власник мережі кав’ярень Gangster Coffee Олександр Сенчук.

Минулого разу ми говорили з ним про ціни на каву та прибутковість кавового бізнесу в Україні. Цього ж разу вирішили розібратися в парадоксах впливу кави на організм. Бо те, що ми звикли вважати енергетиком, може діяти зовсім неочікувано.
«Якщо тобі треба добре попрацювати — п’єш каву. Вона діє як енергетик. А якщо хочеш добре відпочити — вона теж може допомогти. Тоді кава стає снодійним. Знаєте чому? Бо в момент, коли ти п’єш каву, ти ніби перемикаєшся з одного стану в інший. Це як пауза, яка дозволяє зупинити мить», — пояснює експерт.
Він також додає, що один із девізів кав’ярень Gangster Coffee — «кава, яка зупиняє мить». Її готують там справжні професіонали. Ба більше, вони прямо на місці смажать її за своєю унікальною методикою...


Кава, як ми вже запевнилися, має дві сторони — вона може діяти як енергетик і снодійне. І друга її роль часто недооцінена.
«Є таке поняття — ефект тридцятого кілометра. Його добре знають водії, які працюють вночі. Випив кави — їдеш, здається, бадьоро. Але за 20-30 хвилин дію кофеїну ніби хтось вимикає. А далі вмикається теобромін — основна внутрішня речовина кави. А це, по суті, сильне снодійне. І ти не помічаєш, як починаєш засинати. Саме тому після того «бадьорого старту» трапляються аварії. Людина думає, що ще бадьора, а організм уже гальмує», — розповідає кавовий експерт.
Тобто кава — це не лише про ранкову активність. Вона також про контрасти. І щоб ефект був на нашу користь, важливо відчувати, коли ми п’ємо каву — щоб увімкнутися, чи щоб нарешті дозволити собі зупинитися.
Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...