08:30, 30 грудня 2021 р.
Надійне джерело
Проти чого Полтава протестувала у 2021-му: "тарифний геноцид", карантин, продаж землі, забудова Прирічкового, висловлювання Олександра Мамая
Українці, зазвичай, легкі на підйом і за найменшої нагоди виходять якщо не на Майдан, то, принаймні, на акцію протесту. Полтавці, звичайно ж, не виняток. 2021-ий рік був багатим на різні акції протестів, хід яких висвітлювали журналісти видання 0532.ua. Ви, скоріш за все, вже забули - проти чого чи за що виходили протестувати містяни впродовж року. Ми нагадаємо. І, звісно ж, побажаємо, щоб у 2022-му році приводів для протестів у полтавців було менше.
Протести проти завищених тарифів на газ та його постачання
Активні газові протести розпочалися 4-го січня у різних містах Полтавської області. Цього дня мешканці Лубен, Пирятина, Гребінки та Оржиці перекривали державну трасу Київ-Харків, щоб змусити владу знизити тарифи на газ.
9-го січня кілька сотень полтавців вийшли протестувати проти "тарифного геноциду" під стіни Полтавської ОДА. Вони вимагали від влади справедливих тарифів на постачання газу і скасування плати за його транспортування.
Впродовж січня відбулося кілька таких акцій протесту. Так, близько півтисячі містян зібралися під стінами Полтавської міської ради. Спершу організатори акції протесту хотіли записати відеозвернення до президента України Володимира Зеленського, потім влаштували ходу навколо Корпусного парку і, зрештою, розійшлися.
Попри численні протести плату за транспортування газу не відмінили, а ціна блакитного палива в Україні продовжує зростати.
Протести підприємців проти карантинних обмежень
Ще одна хвиля протестів сталася навесні цього року. Через запроваджені карантинні обмеження влада, зокрема, забороняла роботу непродовольчих ринків. Їх підприємці не погоджувалися із такими рішеннями і виходили на акції протестів. Одна із таких відбулася 1-го квітня під стінами Полтавської ОДА. Підприємці найбільше обурювалися тим, що речові ринки закривають на карантин, між тим, у супермаркетах утворюються найбільші скупчення людей і їх ніяк не обмежують у роботі. І у той час, як великий бізнес отримує прибутки навіть під час карантину, дрібні підприємці мають сидіти вдома без роботи. Також учасники акції висловилися за недовіру тодішньому голові Полтавської ОДА Олегу Синєгубову (зараз він вже очолює Харківську область - Авт.).
5-го квітня підприємці зібралися на нову акцію протесту і цього разу перекрили вулицю Сінну.
А 6-го квітня - заблокували рух трасою Київ-Харків через Полтаву. Після годинної акції підприємці зустрілися із міським головою Олександром Мамаєм. Варто констатувати, що бажаного результату протести не дали - на час запровадження жорстких карантинних обмежень непродовольчі ринки все ж таки закрили.
Протести проти відкриття ринку землі
Напевно, найменш активні із перелічених протестів та все ж цього року вони були. Так, 2-го квітня кілька десятків людей вийшли до Полтавської ОДА протестувати проти ринку землі, який в Україні мали відкрити (і відкрили - Авт.) із 1-го липня.
Учасники акції наполягали, що відкриття ринку землі знищить село і спричинить іще низку страшних і невідворотніх процесів. На акції також збирали підписи за проведення референдуму щодо питання продажу землі.
Нагадаємо, ринок землі в Україні таки відкрили. І Полтавщина входить до п'ятірки регіонів України із найбільшою площею проданих земельних ділянок.
Протести проти будівництва у Прирічковому парку
Цієї весни у Прирічковому парку Полтави відбулося кілька великих акцій протесту. Найбільша із них пройшла 3-го квітня біля паркану майбутньої забудови, яка буде розташовуватися поруч із парком. На акцію вийшли кілька сотень мешканців міста.
Люди вимагали у міської влади зупинити забудову, прибрати паркан і залишити цю територію для мешканців міста. Під час акції написали навіть величезний лист до міського голови Олександра Мамая.
Далі впродовж весни у Прирічковому провели іще кілька, вже не таких численних, акцій протесту. Також мешканці Левади та інші небайдужі полтавці виходили протестувати проти забудови Прирічкового до стін Полтавського міської ради.
Реакцією на протести були рішення міської ради. У червні під час сесії депутати затвердили межі Прирічкового парку і територія майбутньої забудови у ці межі не потрапила. А 16-го листопада 22 депутати міської ради на іншій сесії проголосували "за" питання «Про затвердження детального плану території, обмеженої проспектом Миру, Прирічковим парком та проїздом». І цим дали фактичний дозвіл на початок забудови.
Протести за усунення із посади міського голови Олександра Мамая
Завершився рік протестами полтавців проти міського голови. Олександр Мамай у ефірі каналу "Наш" назвав російсько-українську війну "війною США та Росії", а також сказав, що у ній "брат іде на брата". Цим викликав обурення ветеранів війни, рідних загиблих військових та частини полтавців. Під міською радою провели кілька мітингів із вимогою вибачень та закликами до відставки Олександра Мамая.
Закінчилося усе тим, що Мамай таки призначив сесію і навіть виніс на розгляд питання висловлення недовіри міському голові. Однак голосів для цього не вистачило - "за" проголосували 23 із необхідних 28 депутатів. За висловлювання Мамай так і не вибачився, але сказав, що завжди готовий до діалогу із ветеранами і пообіцяв їм запровадити посаду заступника міського голови із питань учасників бойових дій.
Підбиваючи короткі підсумки, можна констатувати, що жодні із масових протестів, які цього року відбувалися у Полтаві, не принесли очікуваних результатів. Втім, це не означає, що у 2022-му полтавці від них відмовляться.
Ми ж, у будь-якому випадку, будемо надалі висвітлювати для вас найбільш важливі події з життя міста і області. І нагадуємо, що стежити за ними зручніше через наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:35
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
09:29, 7 січня
43
17:12, 9 січня
5
17:22, 13 січня
live comments feed...