• Головна
  • З наступного року полтавці зможуть купувати антибіотики тільки за рецептом
09:31, 15 грудня 2021 р.
Надійне джерело

З наступного року полтавці зможуть купувати антибіотики тільки за рецептом

З наступного року полтавці зможуть купувати антибіотики тільки за рецептом

З наступного року щоб придбати антибіотики, потрібно буде звернутись до свого сімейного лікаря. Він випише електронний рецепт у системі охорони здоров’я. Згодом пацієнт отримає 16-значний код, який потрібно буде показати або продиктувати в аптеці. Про це повідомив в інтерв’ю Укрінформу заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда.

НАВІЩО ЦЕ ПОТРІБНО?

Так держава хоче боротись з антибіотикорезистентністю — стійкістю бактерій до ліків. Адже іноді люди намагаються лікувати за допомогою антибіотиків безліч хвороб — від нежитю до вірусних гепатитів. Хоча антибіотики не діють на віруси.

ДОКЛАДНО

З 1 квітня 2022 року українські аптеки відпускатимуть антибіотики виключно за електронним рецептом від лікаря. Заступник міністра наголошує, що в Україні хочуть зовсім відійти від паперових рецептів. До кінця року міністерство планує зробити так, щоб усі рецептурні лікарські засоби відпускали виключно за електронним рецептом.

Антибіотики вбивають бактерії, які є причиною хвороби. Стійкість до антибіотиків виникає тоді, коли на бактерії довго впливають антибактеріальні препарати, але при цьому гинуть не мікроорганізми. Частина з них продовжує розмножуватись і стає стійкою до конкретного антибіотика. Антибіотики знищують і корисні бактерії теж. Це допомагає резистентним штамам зайняти «вільне» місце.

Читайте також: «Небезпечні хвороби на ранніх стадіях іноді протікають безсимптомно, тому обстеження у лікаря мають бути регулярними» – акушер - гінеколог Ірина Акіменко

Лікарі -урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій

Полтавський анестезіолог розповів, чи можна прокинутися під час операції та чи скорочує життя наркоз

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #пацієнти #медицина
Оголошення
live comments feed...