• Головна
  • «Модні девайси точно не поліпшать ваше здоров’я, краще не курити взагалі» - терапевт Наталія Корнієнко
09:30, 18 листопада
Надійне джерело

«Модні девайси точно не поліпшать ваше здоров’я, краще не курити взагалі» - терапевт Наталія Корнієнко

«Модні девайси точно не поліпшать ваше здоров’я, краще не курити взагалі» - терапевт Наталія Корнієнко

З 1977 року в  в усьому світі відзначають міжнародний день відмови від паління - No Smoking Day. Його запровадили завдяки ініціативі Американського онкологічного товариства. І ось вже кілька десятиріч кожного третього четверга листопада по всій планеті проходять заходи спрямовані на протидію тютюнопалінню. Медики з року в рік б’ють на сполох: куріння стає причиною величезної кількості захворювань. Про це – у нашій розмові з в.о. завідувача приймальним відділенням КП «2-а міська лікарня ПМР» Наталією Корнієнко.

« У середньому, кожні 10 секунд на планеті помирає 1 завзятий курець»

- Наталіє Вікторівно, про шкоду куріння говорять постійно, і напередодні No Smoking Day зазвичай, оприлюднюють інформацію щодо шкідливих наслідків цієї звички. Якими дані є цьогоріч?

- Якщо відверто, то ці статистичні дані просто вражають. За аналітикою ВООЗ у світі 90% летальних випадків від раку легенів, 75% від хронічного бронхіту і 25% від ішемічної хвороби серця обумовлені саме палінням. Саме тютюнопаління спричиняє майже 6 мільйонів випадків смертей. У середньому, кожні 10 секунд на планеті помирає 1 завзятий курець. Що ж до України, то у нас курить половина чоловіків та п’ятнадцять відсотків жінок, а найтривожніша інформація, що курити стали школярі – відсоток тих, хто палить, росте щороку. Не в останню чергу – через тренд на девайси для куріння – IQOS та інші електронні пристрої. Кількість реклами цих пристроїв просто величезна, не в останню чергу це впливає і на кількість курців.

- До цієї теми ми ще повернемося, хотілося б знати, які хвороби виникають внаслідок куріння. Логічно, що в першу чергу страждають органи дихання, серцево – судинна система?

- Щодо цього існує величезна кількість досліджень, але спершу все ж таки зупинюся на тому, що під впливом паління значно знижується опірність легенів до різних інфекційних захворювань. Особливо актуально це зараз, коли ми маємо чергову хвилю пандемії коронавірусної інфекції. Що ж до серцево - судинних захворювань, то курці часто страждають на артеріальну гіпертензію та атеросклероз. Доведено: у курців інфаркт міокарду та інсульту в 2-4 рази вищий, ніж у тих, що не палить. Тютюновий дим містить понад 60 шкідливих сполук. У тому числі - канцерогени, котрі викликають онкологічні хвороби.

ДОВІДКОВО: РЕЗУЛЬТАТОМ ТЮТЮНОПАЛІННЯ, ЗА ДАНИМИ ВООЗ Є:

  • 85% випадків раку легенів, трахеї та бронхів
  • 84% раку гортані
  • 92% ракових утворень ротової порожнини включаючи губи і язик
  • 78%; раку стравоходу
  • 47%; раку сечового міхура
  • 48% раку нирок

Внаслідок куріння відбувається також надмірне виділення секреції соляної кислоти. Це негативно впливає на слизову оболонку шлунку, як наслідок може виникнути виразкова хвороба. Тютюновий дим містить нікотин – це алкалоїд, що викликає головні болі, запаморочення, погіршується пам’ять, увага,   людина гірше сприймає запахи та відчуває смаки.

- Повернемося до теми модних девайсів для куріння. Головний аргумент від прихильників – що при цьому тютюн не горить, а нагрівається, отже, вділяється менше шкідливих речовин.

- Всі вони з’явилися кілька років тому, але медики всього світу вже проводять дослідження впливу на здоров’я. Важливо розуміти – багато так званих досліджень з’являються на замовлення виробників. І саме вони стверджують, що електронні сигарети та різні пристрої мають негативний вплив в рази менший, ніж звичайні сигарети. Тим часом їхні опоненти опублікували аналіз, що свідчить: дим як сигаретний, так той, що виділяють девайси, згубно діє на клітини легень.

Але як би там не було – як лікар хочу наголосити і запевнити вас: жодні девайси точно не поліпшать ваше здоров’я, краще не курити взагалі!


Читайте також: «Небезпечні хвороби на ранніх стадіях іноді протікають безсимптомно, тому обстеження у лікаря мають бути регулярними» – акушер - гінеколог Ірина Акіменко

Лікарі-урологи 2 міської лікарні Полтави впровадили новий вид операцій

Полтавський анестезіолог розповів, чи можна прокинутися під час операції та чи скорочує життя наркоз

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КП"2 міська лікарня ПМР" #Наталія Корнієнко #медицина

Коментарі

Оголошення
live comments feed...