14:30, 17 квітня 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві активісти виступили за діалог із міською владою і забудовниками для збереження Прирічкового парку (ФОТО,ВІДЕО)
17-го квітня у Прирічковому парку Полтави збираються мешканці міста, які виступають проти хаотичної забудови. Говорять, що готові піти на розумний діалог із міською владою.
- Ми представляємо частину громади, яка готова піти на розумний компроміс із міською владою та забудовниками. Ми хочемо зберегти Прирічковий парк у тих межах, які є зараз - це близько 24 гектарів території. Щодо цієї території, яку зараз обгородили парканом: якщо забудовник обіцяє зробити тут благоустрій, набережну, доріжки, окультурити парк, то ми готові зустрічатися із представниками влади, забудовника, аби отримати від них гарантії, а не просто обіцянки. Наш алгоритим дій наступний: ми зберігаємо парк, отримуємо його межі, а у подальшому нинішні депутати приймають рішення та виділяють кошти на його розвиток, - пояснює журналістам громадський активіст Юрій Бойко. Він також додає, що за його інформацією і міська влада, і забудовник готові зустрічатися для налагодження діалогу.
Заступник голови ГО "Горизонти країни" Олена Харченко пояснює: вийшли сьогодні,щоб висловити свій протест проти хаотичної забудови навколо річки у мікрорайоні Левада. Говорить, що попередньо представники громади домовлялися зібратися на прибирання парку, проте завадила дощова погода і запроваджений жорсткий карантин. Тому активісти вирішили провести зустріч у вузькому колі, щоб не порушувати карантинних вимог, і обговорити подальші кроки.
Зокрема, вони приготували звернення від ГО «Горизонти країни» до міської ради проти хаотичної забудови і за обумовлення меж Прирічкового парку. Після узгодження меж наступний крок - організація території парку: що у ньому має бути та за який кошт.
Олена говорить про те, що із 2009 року Прирічковим парком називали зовсім різні за площею території.
- Спершу до парку включали і Зелений острів, і він захоплював величезну територію вздовж річки, у тому числі - і протилежний берег. У 2009 році, тодішній міський голова Андрій Матковський віддав у оренду частину території "Новос Девелопмент". Є договір оренди, за яким вони увесь цей час сплачують орендну плату. Потім з’ясувалося, що територія «Туристу» – приватна. І ці два шматки на на картинках перестали включати, коли показували межі парку. Потім стало відомо, що у 2011 році від повороту із Левади, знаку «Полтава» до мосту харківського Терешківська ОТГ продала цю територію у приватні руки. Там вже змінено цільове призначення і власники можуть там будувати. А остання картинка показує, що іще половину зеленої зони хочуть віддати під забудову.
Доки цього не сталося, ми маємо пройти логічні кроки. Ми проти забудови, але ми розуміємо реалії. Вже на найближчій сесії Мамай може затвердити детальний план території. І Сірик отримає «зелене світло». Тому я пропоную зараз звернутися до міськради: зупинити хаотичну забудову; обумовити межі парку – від паркану Сірика до Терешківської ОТГ; юридично зафіксувати цю територію як Прирічковий парк, - пояснює Олена Харченко.
-Хочу, щоб цей парк належав моїм дітям та онукам. Ми прийшли невеликою кількістю активу, хочемо показати що за будь-якої погоди будемо стояти тут. Вимагаємо, щоб парк, який зараз є вільний, узаконили, зробили кадастровий номер. А далі вже ми будемо самі ходити тут прибирати, щось буде робити міська рада. Тоді ми зможемо із неї щось вимагати. Із 2009 року всі б’ються за цей парк, а його половину вже відрізали. Потрібно вимагати, щоб міська рада на першому ж можливому засіданні сесії проголосувала за кадастровий номер і віддала цей Прирічковий парк у користування громаді, - говорить Софія Яцюк, приватний підприємець.
-Ми виступаємо за те, щоб досягти якогось розумного компромісу між забудовниками, міським головою та громадськістю по питанню Прирічкового парку. Я підтримую абсолютно всі дії громади Левади, активістів і поділяю лише юридично сформовані рішення, які будуть прийняті на комісіях, на сесії. Ми підтримуємо збереження території, яка є на сьогодні. Потрібно юридично затвердити її. Хочемо, щоб усі рішення, які будуть прийняті наближчим часом, задовольнили як мешканців мікрорайону, так і власників та орендарів території, забудовників, - додає Валентина Мартинюк, голова правління ГО «Горизонти країни».
Активісти наголошують, що запрошують долучитися усіх, хто згодний на розумний діалог, у тому числі – усіх депутатів міської ради, які впродовж тривалого часу піднімали питання збереження Прирічкового парку: Вадима Ямщикова, Юлію Городчаніну, Дениса Поліщука, Оксану Деркач, інших депутатів. Закликають до діалогу і авторку петиції на сайті міської ради Марину Гіль. Нагадаємо, петиція проти забудови Прирічкового у рекордні терміни набрала потрібну кількість голосів.
Тут-таки після зустрічі активісти підписують звернення до міської ради.
Свої підписи ставлять
Валентина Мартинюк, голова громадської організації «Горизонти країни»;
Олена Харченко, заступник голови громадської організації «Горизонти країни»
Софія Яцюк, місцева жителька;
Юрій Бойко, громадський активіст;
Андріан Литовченко, активіст бігового клубу NewRun;
Олексій Шаманенко, громадський активіст,
Володимир Бобоха, юрист
Ірина Дмитренко, місцева жителька;
Катерина Чупина, місцева жителька;
Сергій Скляренко, архітектор.
Після підписання звернення активісти розташовуються неподалік від паркану, який встановив забудовник "Новос Девелопмент", та демонструють плакати зі своїми вимогами.
Нагадаємо вам коротку хронологію подій навколо Прирічкового парку, які сталися у 2021-му році.
У березні компанія "Новос Девелопмент" встановила паркан навколо земельної ділянки, на якій попередньо планує зводити кілька багатоповерхових будинків.
Це одразу викликало занепокоєння мешканців Левади та Полтави загалом. 11-го березня на сайті Полтавської міської ради з'явилася петиція за авторством мешканки міста Марини Гіль під назвою «Зупинити забудову Прирічкового парку багатоповерхівками». Вона у рекордно короткі строки набрала необхідну для розгляду на комісії міськради кількість голосів. Петиція знаходиться за наступним посиланням. Станом на сьогодні її підтримали 822 мешканці міста.
18-го березня петицію розглянули на засіданні комісії Полтавської міської ради. Більшість присутніх на засіданні депутатів виступили проти забудови парку.
Засіданню сесії міської ради, яка відбувалася 19-го березня, передувала акція протесту. Люди вимагали у депутатів зупинити забудову парку.
26-го березня депутати міської ради від партії "Слуга народу" звернулися до президента України Володимира Зеленського із проханням зупинити будівництво у Прирічковому.
3-го квітня кілька сотень людей вийшли до Прирічкового парку на акцію протесту проти забудови. Паркан навколо обгородженої земельної ділянки прикрасили плакатами.
10-го квітня біля Прирічкового відбулася ще одна акція протесту. На її завершення люди перекрили рух транспорту проспектом Миру, аби привернути увагу міської влади до позиції людей щодо парку.
Ми будемо далі відстежувати ситуацію щодо Прирічкового парку. Аби не пропустити важливих новин, підпишіться на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...