• Головна
  • Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу
13:00, 13 березня
Надійне джерело

Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу

Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу

З 23 лютого в Україні стартувала кампанія вакцинації проти коронавірусної інфекції. Днями під час традиційного брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що темпи вакцинації його не задовольняють. На кінець минулого тижня планували прищеплювати 10 тисяч осіб на день. Втім, в реалі показник втричі менший. Не в останню чергу, це сталося через провальну роз’яснювальну роботу і незадовільну комунікацію. Відтак, наші посадовці пішли шляхом своїх закордонних колег. Тобто, популяризують щеплення на власному прикладі. Так вчинили Президент України Володимир Зеленський, увесь Кабмін, а вчора кампанію з популяризації продовжила Нардепка від нашої області Анастасія Ляшенко. Сьогодні їхню естафету продовжили директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак та його заступник Юрій Курилко. За процесом спостерігали місцеві ЗМІ. Принагідно чиновники відповідали на питання журналістів.

«НАШЕ СУСПІЛЬСТВО НАДЗВИЧАЙНО ЗААНГАЖОВАНЕ ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ»

Нагадаємо, на Полтавщину було доставлено понад 19 тисяч доз вакцини Covieshield. На першому етапі серед інших категорій мали провакцинувати більше 4 тисяч медичних працівників. На сьогодні щеплено вже більше тисячі. До колег приєднався і Юрій Курилко. Рішення він пояснив так:

Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу, фото-1

« Коронавірусом я перехворів у листопаді, без ускладнень не обійшлося, довелося лягти у стаціонар. Ще раз пережити хворобу я би не хотів, і хочу убезпечити від неї інших. Тому на власному прикладі хочу людей заохотити до вакцинації. У суспільстві сьогодні навколо цього маса якихось конспірологічних теорій, чуток, тощо. Наш соціум, який протягом тридцяти років споживав цю інформацію, дуже заангажований. Досить навести простий приклад: від грипу у нас в області прививалося всього близько 13 тис людей. Це були категорії, які за професійною приналежністю вимушені були мати багато контактів. А що б перервати епідемічний ланцюг, потрібно, що би було вакциновано 80 відсотків людей. Цієї проблеми у Німеччині чи Франції не було. І нам теж потрібно змінювати цю тенденцію» - зауважив Юрій Курилко.

У НАС ПЛУТАЮТЬ ДОБРОВІЛЬНІСТЬ З АНАРХІЄЮ

Під час старту вакцинації і міністр Степанов, і головний санітарний лікар Ляшко наголошували: вакцинація буде винятково добровільною. Тим не менш, з власних джерел нам стало відомо, що вчора у медичних закладах Полтави і деяких закладах освіти провели збори, на яких оголосили – вакцинація обов’язкова для усіх без винятку, до «відмовників» обіцяють застосувати певні «санкції». Ми попрохали Юрія Курилка прокоментувати цю інформацію. Його відповідь надаємо «без купюр»:

« Є різна робота і з нашими медичними працівниками і соціальними групами і ми повинні людям пояснювати, з чим маємо справу. Щодо інформації, про яку йде мова – то ви можете вільно прийти під ось цей самий кабінет, де роблять щеплення і подивитися – чи когось сюди в наручниках завели чи не завели? У нас часто поняття «право» і «свобода» плутають з поняттям «анархія». Ви б хотіли прийти на прийом до якого лікаря? Який щеплений  і безпечний для вас чи той, який не щеплюється? Знову ж таки, якщо людина щеплена, і вона на роботі захворіла, вона має право на захист держави, бо  використала увесь арсенал профілактичний: маска, щиток, костюм, вакцинація – тобто все по охороні праці. Але якщо робітник наш все одно захворів, ми тоді зобов’язані йому допомагати. А коли приходить людина, яка не вдягає маску, щиток, не хоче прививатися, переносить хворобу і вона захворіє на робочому місці, то тоді ми питаємо: «А ти виконував правила безпеки?». Це не проста ситуація. Повторю, у нас добровільність з анархією плутають».

«СИТУАЦІЯ ПОГІРШУЄТЬСЯ ЩОДНЯ, ПОЧАЛИ ХВОРІТИ ДІТИ»

При цьому Юрій Курилко наголосив – статистика з COVID-19 ускладнюється щодня. Протягом останнього тижня щодня помирали 6 – 9 людей. Нова хвиля пандемії – значно агресивніша, ніж була. Якщо під час першої діти або не хворіли, або хворіли легко, то тепер маємо  у них численні пневмонії . Якщо у першу хвилю таких випадків було близько п’ятдесяти, то нині вже маємо більше 150 хворих. Також Юрій Курилко повідомив – за увесь час вакцинації тяжких побічних реакцій від щеплення не зафіксовано.

Після короткого прес – підходу обидва чиновники пройшли, власне, до маніпуляційного кабінету. Там заповнили відповідні папери і потім обидва отримали щеплення.

Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу, фото-2
Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу, фото-3

Вакцину тримають у належних умовах – термосумці та холодогенераторі.

Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу, фото-4
Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу, фото-5

Після щеплення всі громадяни півгодини перебувають під наглядом лікарів. І Юрій Курилко і Віктор Лисак запевнили – почуваються добре, місце ін’єкції не викликає дискомфорту. Про самопочуття у подальшому пообіцяли повідомляти.

Керівники полтавської медицини Віктор Лисак та Юрій Курилко зробили щеплення від коронавірусу, фото-6
#медицина #вакцинація #Полтава
Оголошення
live comments feed...