На Полтавщині починається епідемія хіміостійкого туберкульозу

Тільки офіційно в області зафіксовано 500 хворих на страшний мультирезистентний (хіміостійкий) туберкульоз.

Головний лікарь обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця вважає, що своєчасний доступ до діагностики та лікування мультирезистентного туберкульозу залишається проблемою, цитує медика "Лтава".

"Ці люди потребують дуже тривалого лікування. І вирішити питання контрольного лікування дуже важко. Тому ми залучаємо до наших проблем загальну лікувальну мережу для діагностики туберкульозу, і це дає свої результати по ефективності лікування, щодо виявлення туберкульозу", - говорить лікар.

Як повідомила начальник відділу нагляду і лікування туберкульозу Центру громадського здоров'я МОЗ України Яна Терлєєва, в 2016 році в Україні рівень захворюваності на туберкульоз трохи знизився – захворіло близько 29 тисяч чоловік, що на 4,3% менше, ніж в минулому році.

"Сьогодні в Україні туберкульоз виліковний. Однак загрозливих масштабів набуває поширення стійких форм туберкульозу, лікування якого тривале і менш успішне. На жаль, Україна входить в п'ятірку країн світу з найвищим рівнем мультирезистентного туберкульозу", - розповіла Терлєєва.

Нагадаємо, мультирезистентний туберкульоз виникає в разі появи стійкості до рифампіцину і ізоніазиду одночасно, тобто до двох основних препаратів, що входять в усі основні схеми лікування хворих на туберкульоз.

Вчора, 24 березня, відзначався Всесвітній день боротьби прооти туберкульоозу. Цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудника хвороби — туберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов