• Головна
  • Сьогодні у Полтавському художньому музеї відбудеться духовно-благодійний захід «Під покровом Святого Пантелеймона»
10:10, 12 травня
Надійне джерело

Сьогодні у Полтавському художньому музеї відбудеться духовно-благодійний захід «Під покровом Святого Пантелеймона»

Свято-Пантелеймонівська церква в Полтаві. Фото з відкритих джерел

Свято-Пантелеймонівська церква в Полтаві. Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 12 травня, об 11-й годині у Полтавському художньому музеї Бажана Віктора Васильовича, що на вул. Спаська, 11 відбудеться культурно-духовний благодійний захід «Під покровом Святого Пантелеймона» Полтавської Регіональної ради  «УКРАЇНА ЄДИНА! Незламним медикам та Дню матері присвячується…».

Мета – вшанувати загиблих медиків та їх матерів на поминальному сніданку та  спільній молитві за тих лікарів, які знаходяться нині на фронті, відзначити номінантів Відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» 2023-2024 Полтавської області.

Координатор Регіональної ради відзнаки -   доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України Валерій Похилько.

Голова Полтавської Регіональної ради -  ШЕЙКО Петро Андрійович, головний лікар КП «Полтавський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер ПОР»; голова асоціації головних лікарів Полтавської області; голова асоціації роботодавців медичної галузі Полтавської області.

Учасники та запрошені -  члени регіональної Ради «Ордена Святого Пантелеймона», лауреати, номінанти, представники влади, духовенство, волонтери, меценати, журналісти. 

Серед почесних гостей і цьогорічні переможці регіонального відбору Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» (Медичного Оскару 2024). Це начальник медичної служби військової частини А4723, полковник медичної служби Валерій Бондаренко, директор КП «Кременчуцький обласний шпиталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради» Микола Литвиненко. 

У програмі заходу – молебень, виступи учасників,  нагородження номінантів, концертна програма за участю студентів ПДМУ та артистів Полтавської обласної філармонії Тріо бандуристок  «Вишиванка», чаювання.

Довідково: Орден святого Пантелеймона  - громадська ініціатива,  має професійно-фахову спрямованість і присуджується в Україні з 2009 року за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я,  спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості.

Вручається  тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров'я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров'я населення.

Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України.

  З початку повномасштабної війни  в Україні Відзнаку «Ордена Святого Пантелеймона»  стали присуджувати  у двох номінаціях:

  • «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров'я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» (для цивільних медиків);
  • «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за здоров'я українців, за свободу та незалежність України у війні з російським агресором» (для військових медиків);
  • 27 липня  2024 року в День пам’яті  Святого великомученика та цілителя Святого Пантелеймона, який був покровителем лікарів, подавачем милостині, символом одужання хворих та покровителем усіх  військових, Поважною радою  Відзнаки в Києві серед медичних працівників і номінантів з усієї України буде визначено переможців та присуджено Відзнаку. 

Нагадаємо, про медичних сестер з полтавської лікарні.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#захід #свято #Полтавській художньомій музеї
Оголошення
live comments feed...