• Головна
  • До відома полтавців, куди піти, якщо відмовляють у доступі до ліків
12:49, 27 серпня 2015 р.

До відома полтавців, куди піти, якщо відмовляють у доступі до ліків

Останнім часом до «Інституту аналітики та адвокації» надходить інформація про порушення прав мешканців на доступ до ліків, яких вони потребують.

Зіштовхнувшись віч-на-віч з правовою проблемою, пацієнт повинен знати, як себе захистити та куди звернутись за допомогою для її вирішення. Саме для цього рік тому громадська організація «Інститут аналітики та адвокації» заснувала «Центр захисту прав пацієнтів». Особливої уваги сьогодні заслуговують справи, пов’язані з доступом до ліків від рідкісних і хронічних хвороб. Зокрема, часто за допомогою звертаються люди, що не отримують знеболення, лікування від нефрологічних, онкозахворювань, цукрового діабету.

— Сьогодні чинне законодавство України в галузі охорони здоров’я визначає пріоритетним напрямом діяльності держави гарантування прав пацієнтів, — зазначає Юрій Нестуля, виконавчий директор «Інституту аналітики та адвокації», — однак питання щодо їх реального забезпечення та дотримання є найбільш проблемним та потребує негайного вирішення. Потрібно вводити нові інструменти, потрібно підвищувати ефективність бюджетної політики медичних закладів, бо доступ до ліків напряму від цього залежить.

«Інститут аналітики та адвокації» закликає полтавців, що мають нефрологічні, онкозахворювання чи цукровий діабет, звертатися до «Центру», якщо їм відмовляють у доступі до життєво необхідних ліків. Юристи-волонтери допоможуть кожному пацієнту, який прийде за допомогою, отримати лікування. Крім того, кожне звернення і кожна перемога пацієнта — це прецедент, який допоможе відстоювати їхні права у подібних випадках.

Адреса центру: м. Полтава, вул. Артема, 7/22

Телефон: (094) 963-24-85 (міський)

Довідка: «Центру захисту прав пацієнтів» — це ініціатива, у рамках якої юристи, що спеціалізуються в галузі медичного права, здійснюють прийом пацієнтів, правовий аналіз їхніх справ, задокументовують факти порушень, проводять моніторинг, та головне — забезпечують юридичний супровід захисту їх справ в органах державної влади, лікувально-профілактичних закладах державної та комунальної форми власності, контролюючих, наглядових, правоохоронних та судових органах тощо.

Довідка: Ініціатива із забезпечення доступу до лікарських засобів в умовах економічної кризи реалізується Інститутом аналітики та адвокації за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Катерина Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #ліки #пацієнти #захист
Оголошення
live comments feed...