• Головна
  • (Не) ідеальний кандидат: що не імпонує роботодавцям та як зарекомендувати себе на співбесіді?
19:00, 23 квітня
Надійне джерело

(Не) ідеальний кандидат: що не імпонує роботодавцям та як зарекомендувати себе на співбесіді?

Робітниця фаст-фуду. Фото згенеровано ШІ

Робітниця фаст-фуду. Фото згенеровано ШІ

Прихід першого тепла у Полтаві відчули всі, але найбільше заклади харчування. Кількість відвідувачів зросла в рази, а відновлення роботи літніх майданчиків додало обсяг роботи. У зв’язку зі збільшенням попиту власники закладів харчування повинні збільшити штат, але це виявляється не так просто. У роботодавців постійно виникають проблеми з пошуком співробітників, адже вони ігнорують співбесіди, не відповідають на повідомлення та просто виявляються недобросовісними.

Журналістка 0532.ua поспілкувалася з представниками закладів харчування Полтави, щоб дізнатися, що турбує роботодавців.

Ринок праці: як він "почувається зараз"?

"Ситуація на ринку праці зараз "плачевна". Дуже мало людей, саме професіоналів", - розповідає HR менеджер закладу харчування "Полтавські пундики" Ростислав.

Від початку повномасштабного вторгнення знайти гідних кандидатів стало справжньою проблемою, адже значна кількість жінок виїхали за кордон, чоловіки шукають переважно дистанційну роботу, а загальна кількість кандидатів на сайтах пошуку роботи зменшилась близько на 20%.

"Це відбувається хвилями. Є такі періоди, що дуже багато претендентів, а є моменти, коли немає жодного", - розповідає власник фаст-фуду "Ситий Student" Юрій.

Фото згенероване ШІ

Фото згенероване ШІ

Пошук кандидатів: як зрозуміти, що претендент "саме той"?

Найпоширенішою проблемою для всіх роботодавців залишається те, що претенденти незацікавлені у постійному місці роботи і тому змінюють сфери діяльності.

"Таких людей видно на співбесіді. Вони почуваються вільно, очевидно, що для них це не вперше. Професіонали працюють довго на одному місці і є такі люди, яких можна хіба що переманити", - говорить Ростислав. 

Дуже часто для виявлення потенційного працівника використовують різноманітні тести, які допомагають визначити результативність кандидатів, бачення та зацікавленість у даній роботі.

"Не завжди правильно брати людину тільки з досвідом, адже її важко "перенавчити" працювати за стандартами компанії. В цьому плані звісно віддаємо перевагу людям без досвіду", - розповідає HR менеджер.

Фото згенероване ШІ

Фото згенероване ШІ

(Не) ідеальний кандидат: що не імпонує роботодавцям?

1. Брехня на співбесіді.

Дуже часто потенційні працівники намагаються перебільшити або сказати неправду для того, щоб потрапити на роботу.

2. Невідповідальність.

Для роботодавців залишається дуже великою проблемою, коли кандидат зголошується на співбесіду, але так і не приходить на зустріч та починає ігнорувати дзвінки і повідомлення.

3. Відсутність резюме.

"Більша частина кандидатів не надсилає резюме. А просто пишуть своє імя і телефон. Зовсім не зрозуміло, що ця людина з себе представляє", - говорить Юрій.

4. "Бігуни"

Дуже часто люди вже працюючи часто змінюють місце роботи на те, де пропонують більшу заробітну плату. Такий претендент може бути ненадійним.

Фото згенероване ШІ

Фото згенероване ШІ

Як зарекомендувати себе?

Роботодавці говорять, що дуже важливо бути комунікабельним і не боятися визнавати, що чогось не вмієш. 

"Якщо брати людину без досвіду, то найголовніше дати їй адаптаційний період і допомогти", - говорить Ростислав.

Також гарним "плюсом" буде мультизадачність та гнучкість, адже вміння виконувати кілька процесів одночасно допоможе пришвидшити роботу.

Для того, щоб влаштуватися за конкретною вакансією потрібно добре ознайомитися з її умовами та особливостями роботи.

"Коли людина приходить на співбесіду і знає все про наш заклад, власника, вакансію - це дуже імпонує", - зазначає HR менеджер.

Фото згенероване ШІ

Фото згенероване ШІ

Для роботодавців

Представники закладів харчування наголошують, що важливо мати гарне відношення до кандидатів та говорити правду. Навіть, якщо претендент на роботу не влаштовує важливо повідомити йому про це.

"Імідж роботодавця надзвичайно важливий. Потім всі обов’язково дізнаються, яке у нас було відношення, адже у нас маленьке місто. Якщо ми вимагаємо коректності, то ми й маємо давати у відповідь те саме", - говорить Юрій.

Нагадаємо, що потрібно знати про полтавські виші.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#роботодавці #кандидати #робота #Полтава
Оголошення
live comments feed...