15:40, 7 січня
Надійне джерело

Головні спортивні події Полтави за минулий рік у фокусі журналістів

Спортивні події року. Колаж: 0532.ua

Минулий рік видався дуже плідним на яскраві спортивні події в Полтаві. Наші журналісти зібрали найбільш вагомі досягнення та змагання, які відбувалися в місті або в яких брали участь полтавці.

Нижче ви побачите авторські репортажі кореспондентів 0532.ua, а також вагомі новини зі світу спорту та спортсменів із нашого міста.

Почнемо з дуже приємної новини, яка відбулася на самому початку 2023-го, а саме 7-го січня стало відомо, що футбольний клуб «Ворскла» вперше від початку війни вирішила проводити футбольні матчі в Полтаві.

Це новина була важливою не лише для поціновувачів футболу, але й для інших спортсменів, адже, якщо в місті дозволені такі матчі, хоч і без глядачів, це показник високої безпеки Полтави.

Футбольний клуб «Ворскла». Фото: 0532.ua

23-го лютого Полтавські спортсменки стали чемпіонками України з пауерліфтингу. Так, Дарія Головко стала чемпіонкою у ваговій категорії до 43 кг серед юніорок. А Валерія Конюхова стала кращою в тій же ваговій категорії, але серед дівчат.

3-го березня в спорткомплексі «Акварена» у Полтаві провели перший чемпіонат із плавання. «Акварену» будували в місті аж із 2007-го року.

Перший чемпіонат із плавання в «Акварені». Фото: 0532.ua

8-го березня полтавський поліцейський Ярослав Величко переміг на Чемпіонаті України із гирьового спорту, після чого він почав готуватися до Чемпіонату Європи.

Поліцейський Ярослав Величко. Колаж: 0532.ua

2-го квітня в Полтаві тривав дводенний Кубок України з бодибілдингу та фітнесу. Наші журналісти зробили репортаж із цього заходу та поспілкувалися з учасниками.

Кубок України з бодибілдингу та фітнесу. Фото: 0532.ua

23-го квітня спортсменка Аліна Грушина-Акобія із Полтавщини отримала перше українське «золото» у жіночій боротьбі на чемпіонаті Європи у Загребі.

Аліна Грушина-Акобія. Фото з відкритих джерел

9-го травня наш журналіст Михайло Михайлюк поспілкувався з 17-річної Софії Бондаренко із Полтавщини, яка на змаганнях із триатлону в Житомирі стала чемпіонкою України серед юніорок.

Софія Бондаренко. Колаж: 0532.ua

13-го травня в Полтаві стартував кубок України з веслування на човнах «Дракон». Цей спорт має понад 2000-річну історію. Наш журналіст Алік Сахно відвідав змагання та поспілкувався з учасниками.

Кубок України з веслування на човнах «Дракон». Фото: 0532.ua

20-го травня жіночу команду «Ворскли» нагородили золотими медалями та кубком чемпіонок України з футболу.

Нагородження жіночої команди «Ворскли». Фото: 0532.ua

18-го червня  Полтава стала першим містом України, де відбувся захід «Активні парки – локації здорової України». У рамках цього заходу бігло близько 150 спортсменів. Фоторепортаж ізвідти зробив наш Алік Сахно.

Захід «Активні парки – локації здорової України». Фото: 0532.ua

11-го червня в Полтаві кілька сотень містян приїхали на благодійний Велодень, щоб зібрати кошти на прилади нічного бачення для нашої бригади ТрО.

Благодійний Велодень. Фото: 0532.ua

До Міжнародного дня скейтбордингу, 21-го червня, юні полтавські скейтери розповіли нашому Михайлу Михайлюку про життя в екстремальному спорті та показали трюки різної складності.

Полтавські скейтери. Фото: 0532.ua

В той же день у Полтаві відбулася фотовиставка «Янголи спорту», яка присвячена загиблим спортсменам.

Фотовиставка «Янголи спорту». Фото: 0532.ua

24-го червняполтавська спортсменка Людмила Лузан завоювала ще одне «Золото» на ІІІ Європейських іграх.

Веслувальниця Людмила Лузан. Фото: Полтавська ОВА

28-го червня полтавець Олег Приймачов здобув «золото» з таїландського боксу на ІІІ Європейських іграх.

Боксер Олег Приймачов. Фото: Полтавська ОВА

Наступного дня інший боксер із Полтави Олександр Хижняк здобув першу ліцензію України з цього виду спорту на Олімпійські ігри 2024 року.

Боксер із Полтави Олександр Хижняк. Фото: Полтавська ОВА

30-го червня полтавські спортсмени у складі збірної України здобули Кубок світу з волейболу.

Полтавські спортсмени у складі збірної України. Фото: Полтавська ОВА

2-го липня в Полтаві Василь Вірастюк і Сергій Конюшок відкрили перший тур всеукраїнського спортивного заходу «Сильні України». Тут змагалися понад сто ветеранів війни.

Всеукраїнський спортивний захід «Сильні України». Фото: 0532.ua

11-го липня в Полтаві обласна влада нагородила переможців чемпіонатів світу, Європи та Європейських ігор, а спортсмени та тренери поскаржилися на відсутність залів для тренувань чемпіонів.

Нагородження переможців чемпіонатів світу в Полтавській ОВА. Фото: 0532.ua

26-го серпня наш Володимир Паршевлюк розповів про талановиту пару полтавців зі школи танців «Gross-M Center» Дмитра Бондаренка та Кіри Дашко, які в сезон тренуються по три-чотири години щодня.

Танцівники Дмитро Бондаренко та Кіра Дашко. Фото: 0532.ua

3-го вересня полтавка Лілія Занько стала чемпіонкою світу з армреслінгу.

Лілія Занько. Фото: пресслужба Полтавської ОВА

4-го вересня веслувальники з Полтави вибороли 15 медалей на Чемпіонаті України.

Чемпіонат України серед молоді до 23 років та юніорів. Фото: Полтавська міська рада

7-го вересня полтавка Вікторія Мунтян перемогла на Чемпіонаті України з веслування на байдарках та каное

Веслувальниця Вікторія Мунтян. Фото: Полтавський національний педагогічний університет

23-го вересня в Полтаві майже півтисячі спортсменів змагалися на благодійному Всеукраїнському чемпіонаті з фітнес-челенджу. Таким чином збирали кошти на протезування військових.

Всеукраїнський чемпіонат з фітнес-челенджу. Фото: 0532.ua

3-го жовтня Марина Полапа з Полтави стала абсолютною чемпіонкою України з бодібілдингу та фітнесу.

Марина Полапа на чемпіонаті України з бодібілдингу та фітнесу. Фото: 0532.ua

7-го жовтня у Полтаві понад півтисячі місцевих жителів долучилися до спортивного дня пам’яті Євгенія «Малі».

Спортивний день пам’яті Євгенія «Малі». Фото: 0532.ua

13-го жовтня полтавець Михайло Сердюк став володарем Кубку світу з таїландського боксу IFMA.

Михайло Сердюк на Кубку світу з таїландського боксу IFMA. Фото: 0532.ua

21-го жовтня в Полтаві на картодромі "Лтава" розпочався дводенний навчально-тренувальний збір з картингу «Меморіал пам'яті».

Збір з картингу «Меморіал пам'яті». Фото: 0532.ua

3-го листопада «Ворскла» розгромила у гостьовому поєдинку київську «Оболонь» у рамках 1/4 фіналу Кубка України з футболу та пробилася до півфіналу.

«Ворскла» проти «Оболоні». Фото: ФК Оболонь

6-го листопада спортсмени з Полтавщини завоювали п’ять медалей на чемпіонаті світу з бодібілдингу.

Чемпіонаті світу з фітнесу та бодібілдингу. Фото: пресслужба Полтавської ОВА

17-го листопада в спорткомплексі «Акварена» у Полтаві провели відкритий чемпіонат із плавання серед параспортсменів.

Відкритий чемпіонат із плавання серед параспортсменів. Фото: 0532.ua

Того ж дня в Полтаві в одному із навчальних закладів стартував баскетбольний чемпіонат України серед дівчат.

Баскетбольний чемпіонат України серед дівчат. Фото: 0532.ua

А наступного дня в місті почався чемпіонат України з греко-римської боротьби, де провідні чемпіони світу виборюють право потрапити на європейський турнір.

Чемпіонат України з греко-римської боротьби. Фото: 0532.ua

А вже напередодні Нового року полтавські, дніпровські та запорізькі дайвери встановили святкову ялинку на дні великого гранітного кар'єру.

Дайвери встановлюють святкову ялинку. Фото: 0532.ua

Сподіваємося, що 2024-й рік принесе ще більше перемог Полтаві та всій Україні та не тільки на спортивній арені.

Нагадуємо рік, що минув, через найпам'ятніші репортажі журналістів 0532.ua.

Раніше ми такожчим жила Полтава протягом 2023 року: підсумки за 12 місяців від журналістів 0532.ua.

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram.

#спорт #стадіон #футбол #бокс #веслування #баскетбол #репортаж #фоторепортаж #бороьба #плавання