21:00, 13 травня 2023 р.
Надійне джерело
«Спорт з понад 2000-річною історією»: у Полтаві стартував кубок України з веслування на човнах «Дракон» (ФОТО)
У суботу, 13 травня, на території учбово спортивної бази «Олімпійські надії» веслування на байдарках та каное стартував чемпіонат України з веслування на човнах «Дракон». Цей турнір відкрив сезон з цього виду спорту у нашій країні. На змагання приїхало близько 300 спортсменів з 7 областей та Києва. Журналісти 0532.ua поспілкувалися з учасниками, а також зробили фото та відео з місця подій.
Турнір розпочався о 10:00, сьогодні команди змагалися на дистанції 200 та 2000 метрів. Весь день видався дуже сонячним, тому під кінець змагань, близько 15:00, втомлені спортсмени шукали укриття, аби зберегти сили для останнього «ривку».
В цей час з річки доносились жваві крики та невпинний, ритмічний стукіт барабана, синхронно з яким веслували атлети, це пливли «Дракони».
Позаду учасників наздоганяв надувний човен з тренерами, ще трохи позаду «йшли» рятувальники.
На перший погляд, ці дерев’яні човни мало чим відрізнялися від байдарки. При більш близькому огляді помітні цікаві додаткові деталі — хвіст та голова дракона, біля якої сидить барабанщик.
«Драганбот — командний вид спорту. Тут відчуваєш згуртованість, кожен підтримує один одного, а на байдарках багато колотнечі. Та і взагалі — наш спорт видовищніший»: так про веслування на «Драконах» висловлюється 20-річна Сніжана Жигайло з київської команди «Сальса».
Дівчина займається цим видом спорту 4 роки. На юніорському чемпіонаті світу, який проходив у столиці України у 2019 році, виборола з іншими веслувальниками весь комплект нагород (золото, срібло та бронзу). Цього разу вона виступає серед дорослих, вікова категорія — від 19 до 39 років.
Золото в усіх класах виборола об’єднана команда з Києва «Буревісник» та «Мала флотилія». Після останнього, переможного на сьогодні запливу, представники «Буревісника» розповіли, що насправді в Україні дуже висока конкуренція, тому не завжди вдається перемогти навіть в одній з категорії. Спортсмени додають, що, на жаль, через війну деякі з вітчизняних веслувальників не можуть повноцінно тренуватися.
«Це відкриття сезону в Україні. До цього представники нашої команди були у США на зборах. Також на тиждень їздили на кубок Європи в Арабські Емірати. Взагалі ми тренуємось у тиждень мінімум 3 рази, а якщо готуємось до змагань, то від п’яти, і це тільки на воді, а ще є функціональні тренування», — каже Олександр Зелений, тренер команди «Буревісник».
Наставник розповідає, що барабанщик у команді є не менш важливим за веслувальників. Він повинен задавати ритми та мотивувати партнерів. Крім цього, барабанщик має бути найлегшим серед усіх, аби човен не перехилявся, тому часто на цю роль залучають тендітних дівчат, хоча чоловіків також не мало. Наприклад, на Кубку в одній суто жіночій команді барабанщиком був саме чоловік.
Учасники команди зізнаються, що спорт не лише не приносить їм грошей, а навпаки обходиться достатньо дорого. За їхніми словами, подібна поїздка на змагання у межах України може коштувати навіть 100 доларів США, а участь у міжнародних змаганнях обходиться у понад тисячу доларів. Спортсмени додають, що усі відпустки на роботі «витрачають» саме на участь у турнірах.
Цей вид веслування зародився понад 2 тисячі років тому у Китаї, в Україні в перше почали проводити змагання на початку 00-х, розповідає Едуард Шевченко, президент федерації Полтавської області з веслування на човнах «Дракон». Чоловік уточнює, що такі змагання у Полтаві проходять щорічно з 2014 року. Їх скасовували лише двічі — у 2020-му через пандемію та у минулому році через російське вторгнення.
«У 2016 році до нас на змагання приїхало десь 800 спортсменів з усієї України. Також в нас проходили відкриті першості, участь в яких брали іноземці з Еміратів, Азербайджану та Молдови», — згадує Едуард Шевченко.
Перед нагородженням команди зняли з човнів накладні голови та хвости драконів, а потім організовано віднесли їх на платформу.
Потім виступили представники федерації, які нагородили спортсменів. Завтра кубок України продовжиться. Спортсмени будуть змагатися на дистанції у 500 метрів.
Нагадаємо, у Полтаві провели фізкультурно-оздоровчий захід для дітей із розладами аутичного спектру.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...