• Головна
  • Перша трансплантація серця у Полтаві: як це було?
08:30, 10 травня 2023 р.
Надійне джерело

Перша трансплантація серця у Полтаві: як це було?

Перша трансплантація серця у Полтаві: як це було?

8 травня відбулась непересічна подія – на базі ПОКЛ імені Скліфосовського відбулась перша на Полтавщині трансплантація серця, а також вилучення донорських органів для порятунку ще трьох хворих.

Донором стала 49-річна пацієнтка, у якої внаслідок інсульту стався масивний внутрішньо-мозковий крововилив.

За життя пацієнтки довго боролась команда нейрохірургів, але наслідок судинної катастрофи був непереборним. Родина пацієнтки прийняла дуже важливе рішення – дозволити посмертне донорство органів, які врятують життя інших чотирьох людей.

Перед операцією лікарі і медсестри вишикувалися у коридор пошани донору, щоб  подякувати жінці та її родині, яка врятувала чотирьох інших людей, за вищий прояв жертовності.

Перша трансплантація серця у Полтаві: як це було? , фото-1
Перша трансплантація серця у Полтаві: як це було? , фото-2

Її мозок помер і лікарі докладали зусиль, щоб запобігти незворотнім змінам у серці, печінці та нирках. Анестезіологи обережно вивезли донора з палати і перевезли в операційну. Реципієнтом донорського серця став пацієнт Інститут серця МОЗ України – 49-ти річний чоловік із Київщини з дилатаційною кардіоміопатією, який перебував у черзі на трансплантацію, адже медикаментозне лікування уже було безрезультатним.

"Ще у січні цього року до нас приїздили фахівці Інституту серця, презентували нові можливості сучасної трансплантології і обговорювали шляхи співпраці, а також провели консультаційний прийом дітей. Загалом ми співпрацюємо уже багато років, колеги приїздять з майстер-класами по складних кардіологічних втручаннях і обмінюються досвідом з нашими хірургами. У 2019 році спільно з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова у відділенні інтервенційної радіології успішно започатковані імплантації кардіовертер-дефібриляторів. В умовах воєнного стану з'явились обмеження, які суттєво вплинули на логістику і ускладнили проведення операцій з трансплантацій. Тож фахівці Інституту серця організовують виїзди в інші області та беруть активну участь у діалозі з рідними потенційних донорів. Рівень оснащення і професіоналізм колективу нашої лікарні дозволяє виконати такий хірургічно складний процес. Серед мешканців Полтавщини звісно є потребуючі донорських органів. У нас є фахівці, які після тематичного професійного вдосконалення будуть готові виконувати такі операції і ми працюємо над розвитком цього напрямку надання медичної допомоги. Спершу ми хотіли зосередитись на трансплантації нирок, адже кількість пацієнтів, які потребують діалізу щороку зростає. Більшість пацієнтів у важких станах може врятувати лише пересадка нирок.

Наразі ми відкриваємо відділення гемодіалізу у Лубнах, щоб наблизити медичну допомогу до мешканців віддалених районів, яким дуже важко їздити на процедуру до Полтави. Але досвід даного унікального випадку показує, що можливо розвинути трансплантаційний рух і охопити як мінімум три напрямки. Для того, щоб дана трансплантація успішно відбулась, було задіяно близько 30 лікарів – і нашої лікарні, і фахівців Інституту серця", прокоментував головний лікар Григорій ОКСАК.

Особливу участь на всіх етапах взяли лікарі КП "ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського ПОР" – завідувач відділення нейрореанімації Андрій Володимирович ПРОШЕЛЬЦОВ, лікар-нейрохірург Валерія Михайлівна МУЖЕВСЬКА, судинний хірург Дмитро Анатолійович ЩЕРБАНЬ, лікар-анестезіолог Олег Ігорович ЛЕВЧЕНКО. Команда Інституту серця – Гаврило КОВТУН, Олег ЛОСКУТОВ, Софія ЧАЙКОВСЬКА, Максим ТАРАНОВ, Олександр РЕВЕНКО, Василь ШМИРКО, Микола МЕЛЬНИК, Оксана БАРАНОВСЬКА, Дарина ТКАЧЕНКО – майже 5 годин працювали в операційній хірургічного блоку лікарні.

За роботою колег спостерігали залучені лікарі ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського.

Окрім серця вилучили печінку та нирки. Пацієнта з пересадженим серцем перевезли назад до Інституту серця, де він налаштовується на подальшу реабілітацію.

За матеріалами ПОКЛ імені Скліфосовського

Читайте також: Обласний гастроентеролог розповіла, чим небезпечні дієти, скільки разів на день потрібно їсти та чи дійсно шкідливий алкоголь

« Інфаркт значно «помолодшав». Нещодавно нашим пацієнтом був 19 річний юнак» - завідувач відділення інтервенційної радіології КП ПОКЛ Руслан Сакевич

«В хірургію йдуть працювати ентузіасти» - завідувач урологічним відділенням Полтавської обласної лікарні Анатолій Філоненко.

«Пневмонія – хвороба підступна. Її не лікують борсучим жиром, лоєм та шишками сосни» - пульмонолог Неля Моторна.

«Не існує «алергічно небезпечних» продуктів. І не існує «гіпоалергенних» тварин!» - лікар – алерголог Лариса Кулик

" Медичні сестри недооцінені державою, хоча без них не можлива хірургія" - репортаж з операційного блоку Полтавської обласної лікарні

Підписуйтеся на нашу сторінку у мережі Фейсбук

Стежте за усіма важливими новинами у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#операція #трансплантація #лікарня
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...