• Головна
  • «Тільки грудне молоко – ідеальний продукт для вашого малюка» - гінеколог Тетяна Калініченко
16:30, 5 серпня 2022 р.
Надійне джерело

«Тільки грудне молоко – ідеальний продукт для вашого малюка» - гінеколог Тетяна Калініченко

«Тільки грудне молоко – ідеальний продукт для вашого малюка» - гінеколог Тетяна Калініченко

З 1 по 7 серпня у всьому світі триває тиждень грудного вигодовування. Україна приєдналася до Міжнародного співробітництва з питань підтримки, охорони успішного та тривалого природнього вигодовування немовлят у 1995 році.

Це надзвичайно важлива акція, адже саме материнське молоко є ідеальним харчуванням для організму новонароджених. І про це потурбувалася сама природа – воно повністю засвоюється, містить всі необхідні речовини для гармонійного розвитку та росту, формування імунітету.

«Вперше немовля прикладають до грудей мами ще у пологовій залі і це надзвичайно важливий і відповідальний момент єднання. Загалом же ми проводимо роз’яснювальну роботу з кожною вагітною, котра стоїть нас на обліку. Ми надаємо індивідуальні консультації, допомагаємо у разі необхідності, якщо виникають складності у процесі вигодовування» - розповідає лікар – акушер гінеколог першої категорії жіночої консультації КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» Тетяна Калініченко.

Тетяна Павлівна говорить: якщо, скажімо, у 1990-х роках був такий собі негативний «тренд» на штучне вигодовування, то нині ця тенденція давно у минулому. Сучасні мами свідомі і чудово розуміють, що грудне молоко – найкраще для малюка, тому сумлінно дотримуються рекомендацій та намагаються годувати ним малят.

« Жодна суміш не може замінити материнського молока. Вона не містить антитіл, котрі захищають маля на ранніх стадіях розвитку. Ще один момент: яку воду використовують під час готування сумішей. Чи завжди вона гарної якості? Чи є впевненість у тому, що не зашкодить і не спровокує кишковий розлад тощо? Натомість молоко мами – ідеальний «стерильний» продукт» - наголошує Тетяна Калініченко.

Цікавими є останні дослідження ВООЗ. Науково доведено, що :

  • Діти, яких тривалий час годували материнським молоком, мають вищий рівень інтелектуального розвитку, більш впевнені у своїх силах;
  • Рідше хворіють на цукровий діабет та бронхіальну астму;
  • Рідше страждають від надлишкової ваги або ожиріння у старшому віці;
  • Грудне вигодовування значно знижує ризик захворювання на ряд небезпечних інфекційних хвороб. А якщо вже їх не вдалося уникнути – дітки швидше одужують.

На фейсбук - сторінці КП "2-а міська клінічна лікарня ПМР" нагадують: потрапити на огляд у жіночу консультацію ви можете без електронного направлення та не залежно від місця вашого проживання – потрібно тільки попередньо записатися у реєстратурі поліклініки КП "2-а міська клінічна лікарня ПМР" за номером 60-71-79

Читайте також: У другій міській лікарні Полтави освоїли новий вид ортопедичних операцій

В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» впровадили нові гінекологічні операції

В КП «2-а міська клінічна лікарня ПМР» лікують тяжкі рани за принципами доказової медицини

«Щороку в Полтаві виявляють близько півтори тисячі випадків захворювання на цукровий діабет» - ендокринолог Ельвіра Кайдашева

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#КП "2 міська клінічна лікарня Полтавської міської ради" #гінекологи #жіноча консультація
Оголошення
live comments feed...