• Головна
  • Полтавський уролог Олексій Решетніков розповів про сучасний спосіб лікування сечокам’яної хвороби, допомогу українським захисникам та відчайдушних пацієнтів із Ізюма
08:30, 3 травня 2022 р.
Надійне джерело

Полтавський уролог Олексій Решетніков розповів про сучасний спосіб лікування сечокам’яної хвороби, допомогу українським захисникам та відчайдушних пацієнтів із Ізюма

Полтавський уролог Олексій Решетніков розповів про сучасний спосіб лікування сечокам’яної хвороби, допомогу українським захисникам та відчайдушних ...

Два місяці повномасштабної війни в Україні змінили життя мільйонів українців. Втім, дещо лишилося незмінним. Наприклад, сезонні загострення хронічних хвороб, які не зважають на воєнний стан і бойові дії. Одна із таких – сечокам’яна хвороба, із наслідками та причинами якої своїм пацієнтам допомагає боротися полтавський уролог Олексій Решетніков. Нагадаємо, раніше лікар Решетніков розповідав, коли потрібно ходити до уролога та як уникнути простатиту.

-Олексій Вікторович, чому сечокамяна хвороба дуже часто загострюється саме навесні?

-Коли настає потепління, люди починають пити більше рідини, це часто провокує рух каменів. Особливо, коли починається березовий сік, це стає масовим. Як правило, людина починає відчувати гострий біль, може бути кров у сечі. Іноді біль може бути настільки високої інтенсивності, що навіть знеболювальні не діють. Звичайно, людина у такому випадку одразу звертається за допомогою, щоб припинити ці страждання.

-Яким чином ви допомагаєте своїм пацієнтам?

-У нашій клініці ми використовуємо метод дистанційної літотрипсії. Як відбувається сам процес. Людина звертається до мене зі скаргою Я проводжу огляд, бачу порушення току сечі, гідронефроз або сам камінь. Відправляю пацієнта на комп’ютерну томографію – вона дозволяє побачити розмір та щільність каменю, тоді ми розуміємо, із якою енергією його потрібно розбивати. Потім відбувається, власне, сам процес дроблення каменю за допомогою літотриптора.

Він проходить без розрізів, дистанційно, і цього ж дня я даю пацієнту виписку та рекомендації, які потрібно виконувати після операції. Потрібно приймати препарат, який розслаблятиме сечовід, та пити більше води – 2-2,5 літри чистої води без газу. Це допоможе виводу роздроблених частин каменю.

Ми знаємо, що сечокам’яна хвороба – це хвороба-рецидивіст, тобто вона може повертатися. Щоб цьому запобігти, потрібно 1-2 рази на рік планово обстежуватися в уролога, дотримуватися дієти, достатньо пити води, обмежувати вживання солі, гострої, кислої їжі, бобових та кави.

-На ваших сторінках у соцмережах ви пишете про безкоштовну допомогу бійцям ЗСУ та тероборони. Як часто вони звертаються?

-Ми розуміємо, що у окопі, бліндажі, може бути холодно і це сприяє загостренню хвороб, у тому числі – сечокамяної. Для бійців буває проблемою – відпроситися у командира, але все ж таки вдається і вони приїздять до клініки. Все, що стосується моїх послуг, я роблю безкоштовно. Зверталися два військових із каменями, які потребували операції. 

-Наскільки на вашу роботу вплинула війна? Що змінилося у прийомі пацієнтів?

-Перші тижні, як у всіх, був ступор. Потім потроху відновили роботу. Помітно на прийомі стало більше людей, які переїхали із Харкова, Луганська, Сум. Деякі пацієнти дізнаються про клініку із соцмереж і спеціально приїздять на прийом із інших міст країни. Нещодавно були відчайдушні люди, які змогли якимось чином приїхати із Ізюма!

Усі витратні матеріали, які ми використаємо для дистанційної літотрипсії, є імпортними, тому можуть виникнути певні складнощі у їх закупівлі. Втім, певний запас я встиг закупити до початку повномасштабної війни, а в разі потреби пообіцяли допомогти наші колеги із Румунії. У грудні до нас приїздив лікар із Бухаресту, який також вирішив купити літотриптор. Я у свій час літав подивитися на такий апарат до Гонконгу, йому, звісно, ближче приїхати до України. Було приємно поділитися своїм досвідом, дати якісь поради румунським колегам. Коли почалася війна, ми придумали схему, що в разі потреби наш румунський колега замовить розхідні матеріали у Китаї. А я потім приїду до Чернівців, де він мені їх передасть. До речі, іще до початку повномасштабного вторгнення мене із колегою Віталієм Андрійовичем Требіним запрошували до їхньої клініки у Бухаресту. Ми мали летіти туди на початку березня, тепер поїдемо після нашої перемоги!

***

Урологічний центр лікаря Решетнікова

Адреса: Полтава, вулиця Миколи Дмитрієва (колишня – Володарського), 6-д

Тел. (050)585-01-45; (066)787-86-47, (053)65-24-01

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #уролог #Решетніков Олексій #допомога #ЗСУ #тероборона
Спецтема
Розповіді про лікарні, медичні центри, амбулаторії та ЦМСД. А також про нові методи та засоби лікування пацієнтів. Поради фахівців, відгуки пацієнтів, хід медичної реформи.
Оголошення
live comments feed...