• Головна
  • Цвинтар без штучних квітів: чому їх не потрібно приносити на могили?
15:31, 27 квітня
Надійне джерело

Цвинтар без штучних квітів: чому їх не потрібно приносити на могили?

Цвинтар без штучних квітів: чому їх не потрібно приносити на могили?

Наближається провідний понеділок, а отже на ринках Полтави та області знову продають штучні квіти та вінки. Ціни найрізноманітніші – від 5 гривень за одну штуку, букети від 30 гривень. Ось вже кілька років нещадну боротьбу ведуть екологи, влада і священники, які закликають відмовитися від цієї похоронної символіки.

Священники стверджують - покладання штучних квітів не є християнською традицією. Така ритуальна символіка була навіяна комуністичною окупаційною владою. Більшовики хотіли забрати у вірян свічку, лампадку, молитву, священика, і для того потрібно було замістити це чимось іншим, придумати аналог. Тож в ужиток почали входити вінки, похоронна музика, оркестри, що поступово почало витісняти нашу християнську ментальність і свідомість, і Полтавщини зокрема.

Окрім того, сировина, із якої виробляються штучні вінки, вже сама по собі несе велику загрозу. Здебільшого після того, як красиві квіти залишили на могилці, їх розносить вітер, а потім працівники кладовища спалюють усі штучні прикраси разом зі сміттям.

Екологи стверджують, що матеріали, з яких виготовлені штучні букети –шкідливі для здоров’я:

· вони здатні подразнювати слизові оболонки,

· негативно впливають на імунітет,

· провокують утворення пухлин,

· посилюють негативний вплив хронічних захворювань.

Якщо ви дійсно вірите у Бога, краще прийти до могилки із молитвою, це набагато значиміше для покійного. Окрім того, можна взяти із собою свічку, лампадку, або ж запросити священика для того, щоб він прочитав молитву – пишуть на церковних ресурсах.

Сонячне затемнення 30 квітня: чого чекати?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#штучні квіти #цвинтар #заборона
live comments feed...