• Головна
  • Що полтавцям робити із «орлом» - демонтувати, не чіпати чи замінити на тризуб? (ОПИТУВАННЯ)
18:30, 19 квітня
Надійне джерело

Що полтавцям робити із «орлом» - демонтувати, не чіпати чи замінити на тризуб? (ОПИТУВАННЯ)

Що полтавцям робити із «орлом» - демонтувати, не чіпати чи замінити на тризуб? (ОПИТУВАННЯ)

Нагадаємо, 11-го квітня на сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція №648, у якій полтавець Олексій Логвінов запропонував дерусифікувати Полтаву. Зокрема, демонтувати об’єкти, які прославляють перемогу російських окупантів у 1709 році. Перший у списку – Монумент Слави (у народі просто – «орел» - Авт.), який встановлений у центрі Корпусного парку.

Наведемо витяг із Вікіпедії:

Монумент Слави — монумент на честь 100-річчя перемоги російської армії Петра I над шведськими військами Карла XII у Полтавській битві 27 червня 1709 року. Пам'ятник встановлено у 1811 році в центрі Круглої площі міста Полтава. Монумент Слави замикає перспективу восьми вулиць міста, є його ідейною і містобудівною домінантою, утворює разом із забудовою Круглої площі ансамбль доби російського класицизму.

Що полтавцям робити із «орлом» - демонтувати, не чіпати чи замінити на тризуб? (ОПИТУВАННЯ), фото-1

Всього за добу петиція набрала необхідну кількість голосів. Станом на 19 квітня її підтримали 390 мешканців громади. Втім, це означає лише те, що петицію мають розглянути на засіданні комісії Полтавської міськради.

Тим часом до обговорення ініціативи вже долучилися деякі політики. Так, народний депутат України 8-го скликання Костянтин Іщейкін запропонував зберегти колону Монументу Слави як історичну пам'ять, а орла замінити тризубом. Як приклад, навів кілька можливих варіантів.

Ми ж вирішили задати запитання щодо майбутнього «орла» нашим читачам. Як ви гадаєте, потрібно демонтувати пам’ятник, не чіпати його взагалі чи все ж таки замінити на тризуб?

Щоб оперативно стежити  за перевіреними новинами із життя Полтави та області, підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Що полтавцям робити із "орлом"?
проголосували 3762 відвідувачів
Не чіпати
68,4%
Демонтувати
6,0%
Замінити на тризуб
25,6%
#Полтава #орел #Монумент Слави #опитування #тризуб #демонтаж #дерусифікація
live comments feed...