• Головна
  • Бувай, «орел», бувай, Петро? – петиція за дерусифікацію Полтави за добу набрала необхідну кількість голосів
10:30, 12 квітня
Надійне джерело

Бувай, «орел», бувай, Петро? – петиція за дерусифікацію Полтави за добу набрала необхідну кількість голосів

Бувай, «орел», бувай, Петро? – петиція за дерусифікацію Полтави за добу набрала необхідну кількість голосів

Нагадаємо, учора, 11-го квітня, на сайті Полтавської міської ради з’явилася петиція №648 під назвою «Дерусифікувати Полтаву». Її автор, полтавець Олексій Логвінов, запропонував перейменувати у місті об’єкти топоніміки, а також демонтувати пам’ятники, меморіальні дошки та інші об’єкти, які прославляють російських або радянських діячів. Зокрема – демонтувати Монумент слави у Корпусному саду, а також пам’ятники Петру І у музеї історії Полтавської битви та коменданту фортці Алєксєю Кєліну на Першотравневому проспекті.

- За рік до Полтавської битви, у 1708 році ті самі російські окупанти, яких славлять полтавські пам'ятники, вбили усіх мирних мешканців гетьманської століці Батурина - чоловіків, жінок, дітей. За 300 років російські дикуни не змінилися - сьогодні ми є свідками звірств росіян у Бучі, Ірпені, Бородянці, Маріуполі, Краматорську та багатьох інших містах і селах України. Залишати пам'ятники російським окупантам посеред Полтави, якими б старими, гарними з мистецької точки зору, чи "рідними" для полтавців вони не були, неприпустимо й аморально. Це образа пам'яті закатованих українців як Батурина 1708, так і Бучі 2022, - написав автор петиції.

Всього за добу петиція набрала необхідні 250 голосів (станом на 9:30 їх вже 257 – Авт.).

Бувай, «орел», бувай, Петро? – петиція за дерусифікацію Полтави за добу набрала необхідну кількість голосів, фото-1

Втім, слід розуміти, що набрання петицією необхідної кількості голосів не означає, що усе запропоноване її автором дійсно реалізують. Петицію розглянуть під час наступного засідання постійної комісії міської ради (коли це буде – незрозуміло, цілком можливо, що вже після завершення активної фази бойових дій – Авт.).

У будь-якому випадку, демонтаж пам'ятників та перейменування вулиць у Полтаві не відбудуться без широкого громадського обговорення, яке, власне, розпочалося після створення петиції.

Щоб оперативно стежити  за перевіреними новинами підписуйтеся на наш Telegram. Разом тримаємо інформаційну оборону. Україна переможе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #дерусифікація #Петро І #Монумент слави #орел #демонтаж
live comments feed...