• Головна
  • Звідки братимуть кошти на підвищення зарплат полтавським лікарям?
13:30, 31 січня 2022 р.
Надійне джерело

Звідки братимуть кошти на підвищення зарплат полтавським лікарям?

Звідки братимуть кошти на підвищення зарплат полтавським лікарям?

На початку січня Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає підвищення базової заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров'я державної та комунальної власності. З того часу у медичних працівників виникли десятки запитань щодо розміру заробітної плати та кого саме стосуватиметься дане підвищення. Але не менше це питання хвилює голів територіальних громад – адже вони мають винайти кошти для цієї доплати. Питання сьогодні порушили під час апаратної наради у голови ОДА. Зокрема, думку голів громад висловив голова обласної рали Олександр Біленький, звернувшись до директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віктора Лисака:

- Як діяти громадам, що б знайти 20 тисяч гривень на виплату заробітної плати лікарям, адже саме таким має бути оклад згідно з обіцянкою президента? Де взяти ці кошти? Чи буде НСЗУ дофінансовувати свої пакети?

Відповідь Віктора Лисака була такою:

- Якщо говорити по первинній ланці, то тут проблем взагалі не повинно бути, тому що оплата праці сімейного лікаря залежить від навантаження і кількості пацієнтів, які уклали з ним декларацію.

Що ж стосується вторинної ланки, то що планує держава та що планує Національна служба здоров’я? В постанові Кабміну написано – що на перехідний період буде додаткова доплата по тій сумі коштів, які будуть доплачені або з НСЗУ, або буде виплачена субвенція з обласного бюджету. Кожен керівник має відчитатися – скільки він виплатив заробітної плати, НСЗУ в аванс їм перерахує, що не вистачає. Але це буде такий перехідний період до 6 місяців, те, що я бачу у постанові Кабміну. Все решта – буд розглядати аудит. В якому буде брати участь Національна служба здоров’я так контролюючі органи, наскільки правильно буде проведено аудит. Ми вже збирали таку інформацію за січень – місяць, комунікуючи з керівниками, які нарахували заробітну плату на кількість працюючих лікарів і просто проставили заробітну плату, нарахували на кількість працюючих лікарів – виставили, що їм, скажімо, потрібно 35, 900 гривень скажімо. Медичним сестрам – 23, 500. Такого не буде!

Також Віктор Лисак запевнив – інформація про те, що лікарів масово примушують перейти на 0,5 ставки тощо – не відповідають дійсності. Принаймні, у Полтавській області. Пряма мова Віктора Лисака:

- Все те, що є сьогодні на депозитах, на рахунках – все має бути чітко і прозоро проведені ці розрахунки. Цим питанням займаються, все те, що пишуть , що мовляв, багато людей переведено на 0,5 ставки , чи на 0, 75 ставки - ми розбиралися тільки по Оржиці. Там один всього лікар, якого перевели на 0, 5 ставки і одну медсестру на 0, 5 ставки. Але той лікар приймав по 2- 3 чоловіки при нормативі 20 – 30 осіб. То ж за рахунок чого йому платити такі кошти? І це право кожного комунального підприємства – розбити розрахунки. Ті лікарні, які доводили саму свою структуру, вони готові виплатити кошти. По психіатрії, тощо теж будуть дотації, але які вони будуть поки що не відомо. Є також будинок дитини, який співпрацює з НСЗУ.

Загалом на доплати лікарям потрібно виділити по області більше 10 мільйонів гривень – підсумував голова обласної ради Олександр Біленький:

- - Але зараз керівники закладів і вторинної і первинної ланки масово звертаються до голів громад і дають свої розрахунки – скільки їм потрібно доплати від громади, для того, аби виконати розпорядження Кабміну. Середньостатистично по області – десь 10 мільйонів потрібно дофінаснувати на заробітну плату медикам. Ніхто не гвоорить, що ці кошти не потрібні. Потрібні. Але якщо керівник не реструктурував свій заклад, то бюджет не може дофінансувати оту масу лікарів. Прошу зорієнтувати керівників громад, як їм діяти.

Нагадаємо, нещодавно ми писали, що Лікарі - урологи 2 міської лікарні впровадили новий вид операцій

Команда хірургів під керівництвом професора Максима Дудченка виконала надскладну лапароскопічну операцію

«Апендектомія — за сімнадцять хвилин, видалення жовчного — за одинадцять " - професор Максим Дудченко впроваджує найсучасніші методи роботи

Хірургом року став професор Максим Дудченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарі #доплати #медицина
Оголошення
live comments feed...