• Головна
  • Вікторія Лоза: Історія створення відділення для виходжування передчасно народжених дітей
Партнерський спецпроект
10:00, 19 січня 2022 р.
Надійне джерело

Вікторія Лоза: Історія створення відділення для виходжування передчасно народжених дітей

Партнерський спецпроект
Вікторія Лоза: Історія створення відділення для виходжування передчасно народжених дітей

Здійснилася ще одна моя мрія, яку ставила за мету як директорка Департаменту. «Швидких» діток у Полтаві тепер виходжуватимуть на сучасному рівні!

Як було раніше? Немовлят забирали з відділення інтенсивної терапії пологового й перевозили на інший кінець Полтави - до дитячої лікарні. Ці перевезення зовсім зайві. А як переживали мами! Певно, знайдуться ті, хто пам’ятає це з власного досвіду.

Аж до 2019 року ніхто, ні міський голова, ні пан Котов проблеми чомусь не бачили. Ми почали вирішувати її вже без них, у рамках чергового етапу медичної реформи.

Це був шанс докорінно змінити ситуацію, і його не можна було втрачати! Перед нами стояло завдання перетворити міський пологовий будинок на сучасний перинатальний центр під фінансування НСЗУ з відділенням для виходжування передчасно народжених діток.

Як директорка Департаменту я сама «пробивала» це рішення. Завдяки цьому воно було прийняте в дуже стислі терміни. Ретельно обговорювали рішення й разом із Олександром Кудацьким, головою депутатської комісії з питань медицини. Відразу ж у міський бюджет було закладено 16,5 мільйонів гривень. Із керівницею пологового Наталією Удовицькою ми заздалегідь розпланували штат і потребу в обладнанні. У 2020-му його закупили й почали ремонт приміщення, який нині, незважаючи на всі сумніви, успішно завершився!

І хоча ми вирішили залишити формально статус «пологового будинку», сама концепція відділення не змінилася: мами разом з немовлятами зможуть перебувати тут протягом місяця, нікуди діток не треба перевозити, два десятки медиків надаватимуть їм весь необхідний догляд. Сучасне приміщення на 500 квадратів уміщає 10 ліжок плюс ще чотири в реанімації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#лікарня #відділення #новонароджені #Полтава
Останні новини
Оголошення
live comments feed...