• Головна
  • У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози
14:30, 24 грудня 2021 р.
Надійне джерело

У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози

У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози

Щитоподібна залоза - це невеликий, але важливий орган, який впливає на діяльність всього організму. Збої у його роботі можуть призвести до дуже серйозних проблем зі здоров'ям.

Про те, які методи використовують для діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози у «МЕДІОНІ» розповіла лікар-ендокринолог, кандидат медичних наук Олена Юріївна Городинська. Також вона назвала основні симптоми, що свідчать про порушення роботи щитоподібної залози та спростувала найбільш поширені міфи про тонкоголкову пункційну біопсію.

У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози , фото-1

Пані Олено, розкажіть, будь-ласка, коли потрібно звертатися до лікаря-ендокринолога?

– Підставою для звернення до лікаря-ендокринолога можуть стати такі симптоми, як:

  • коливання ваги;
  • підвищення або зниження частоти серцевих скорочень;
  • надмірна пітливість і тремтіння в тілі;
  • підвищена втомлюваність, порушення сну;
  • візуальні зміни шиї (асиметрія, випинання в ділянці щитовидної залози);
  • у жінок - порушення менструального циклу, непліддя, у чоловіків – проблеми з потенцією, зниження лібідо.

Захворювання щитоподібної залози можуть супроводжуватися як зміною структури (збільшення розмірів, появи вузлових утворень, запалення), так і порушенням функціонального стану (надмірне виділення гормонів – гіпертиреоз, недостатнє утворення гормонів – гіпотиреоз).

У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози , фото-2

Скажіть, будь-ласка, з якими скаргами до вас найчастіше надходять пацієнти?

– Найчастіше до лікаря-ендокринолога звертаються через виявлення вузлових утворень в щитоподібній залозі, які виявляються шляхом пальпації шиї або за допомогою ультразвукового дослідження. Зазвичай, пацієнти із утвореннями до 1 см у щитоподібній залозі  не мають ніяких скарг. У разі появи вузлів великих розмірів, а також при розвитку злоякісних пухлин можлива поява осиплості голосу, порушень дихання і ковтання. Поява подібних симптомів є приводом для термінового звернення до лікаря-ендокринолога. Згідно статистичних даних близько 5-6% вузлів є злоякісними. Тому першочерговим завданням є визначення структури вузлового утворення, ознак доброякісного чи злоякісного процесу.

У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози , фото-3

Які методи діагностики застосовують у «МЕДІОНІ» для виявлення захворювать щитоподібної залози?

– У нашій клініці ми використовуємо дані клінічного обстеження, ультразвукової діагностики, комп’ютерної томографії. Одним із основних методів дослідження в діагностиці вузлів щитоподібної залози є тонкоголкова аспіраційна біопсія. Показання для цієї процедури визначаються лікарем-ендокринологом на підставі клінічних даних, розміру утворення, ультразвукової картини вузла. Основна мета дослідження — діагностика злоякісного процесу та визначити групу пацієнтів, яким необхідне хірургічне втручання. Для більш точного та інформативного дослідження з одного вузлового утворення рекомендується зробити мінімум 3 пункції.

У клініці «МЕДІОН» тонкоголкова аспіраційна біопсія відбувається під контролем УЗД експертного класу, не потребує підготовки та знеболення. Забір матеріалу проводять тонкою голкою, а потім відправляють на цитологічне дослідження.

Які найпоширеніші міфи протонкоголкову пункційну біопсію щитоподібної залози?

Міф 1. Це дуже складна, болюча процедура.

Багато пацієнтів побоюються пункційної біопсії щитоподібної залози, тому, що маніпуляції проводяться в області шиї. Пункція майже не відрізняється від звичайної внутрішньом’язової ін’єкції, практично не викликає болю та дискомфорту.

Міф 2. Пункційна біопсія небезпечна. Вузли щитоподібної залози можуть «перероджуватися».

Якщо вузол початково був доброякісним, то таким він і залишиться, незалежно від проведення пункційної біопсії. А якщо вузол є злоякісним, то краще про це вчасно дізнатися і прийняти необхідні заходи.

Міф 3. Під час цієї процедури можуть пошкодити судини, нерви, трахею або навіть хребет.

Щитоподібна залоза розташована безпосередньо під шкірою на передній поверхні шиї, поверх всіх інших органів. Пункційна біопсія щитоподібної залози проводиться під контролем УЗД, тому лікар прекрасно бачить, куди проникає голка. При цьому довжина цієї голки не дозволяє їй проникнути глибше і досягти інших органів або пошкодити великі судини.

У «МЕДІОНІ» надають широкий спектр послуг діагностики та лікування захворювань щитоподібної залози , фото-4

Чи завжди потрібно оперативне втручання під час захворювань щитоподібної залози?

– Кваліфікований ендокринолог знає, як лікувати щитоподібну залозу у кожному конкретному випадку. Наявність вузлів – не є показанням до оперативного лікування. В більшості випадків, при виявленні доброякісних вузлів проводиться консервативне лікування та спостереження. Показами до оперативного лікування доброякісних вузлів є значний їх розмір, внаслідок чого здавлюються сусідні анатомічні структури: трахея, судини, нерви.

Підозра або ж встановлений злоякісний процес в щитоподібній залозі є абсолютним показом до оперативного втручання. Більше 95% пацієнтів повністю виліковуються від раку щитоподібної залози при вчасно проведеному лікуванні.

Обсяг операції може бути дуже різним і визначається індивідуально для кожного пацієнта — від видалення однієї долі з вузлом до видалення всього органу.

Спеціалісти клініки мають величезний досвід та найсучаснішу інструментально-технічну базу для діагностики та лікування вузлових утворень.

Записатися на прийом до лікаря-ендокринолога "МЕДІОНУ" можна за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003.  Клініка розташована за адресою: м. Полтава, вул. Сінна, 37.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #МЕДІОН #діагностика #лікування #щитовидна залоза #лікар #ендокринолог #обстеження

Коментарі

Оголошення
live comments feed...