• Головна
  • У галереї мистецтв відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Роздуми»
15:31, 5 листопада 2021 р.
Надійне джерело

У галереї мистецтв відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Роздуми»

У галереї мистецтв відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Роздуми»

« В її роботах – надзвичайне поєднання техніки та стилю. Її унікальна риса – неймовірне відчуття кольору» - так говорить про Ольгу Пілюгіну директор Полтавського художнього музею «Галерея мистецтв» Ольга Курчакова.

У галереї мистецтв відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Роздуми», фото-1
У галереї мистецтв відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Роздуми», фото-2
У галереї мистецтв відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Роздуми», фото-3

Ольга Євгеніївна Пілюгіна - заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцент кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», володар гранту Президента України, стипендіат Президента України 2012-2015. Кожен гобелен художниці – подія. А тим більше – виставка творів, кожен з яких вражає. Нова експозиція отримала назву «Роздуми»

« Найбільше щастя бачити, коли твій учень іде попереду тебе. А тим більше, коли це твоя дитина» - сказав під час відкриття виставки батько художниці, Заслужений майстер Народної творчості Євген Пілюгін.

У нинішній експозиції - нові та вже відомі гобелени різних років. Твори виконані у давній техніці двостороннього гладкого ручного ткання натуральними вовняними нитками.

В інтерв’ю пан Євген розповів про творчі сходинки Ольги:

- Вона з раннього дитинства мала здібності до малювання, а ми, батьки, звісно, намагалися їй допомогти і всіляко заохочували. Ольга була серйозна, задумлива. Після уроків приходила до нас з дружиною в училище, і тоді починала малювати. Але щоразу я її спрямовував, ускладнював завдання, розвивав фантазію. Фантазія з дитинства повинна зберегтися до періоду дорослішання. До речі, спершу Ольга не збиралася бути килимарницею. За освітою вона вишивальниця і скульптор. Коли вона закінчила Технічний університет, мала твердий намір займатися скульптурою. А килимарством займалася наша старша донька – Наталія. І вона Ольгу навчила ткати. Десять років вона викладала, а потім все ж таки повністю присвятила себе творчості. Що цікаво, зараз вона використовує у своїх роботах натуральну вовну, не фарбуючи її . Тому що у різних тварин різна вовна. І вона має різні відтінки – від чорного до золотого.

«Безмежно вдячна усім, хто сьогодні завітав на виставку. Адже кожна з них – важлива для митця. А ще – безмежно вдячна колективу Галереї мистецтв, які прийняли мене до своєї родини та завжди підтримують» - говорить Ольга Пілюгіна.

Ольга Пілюгіна - учасник понад 400 міжнародних, всеукраїнських, регіональних та родинних виставок, в тому числі 18 персональних. Серед яких виставки в Національному банку України, Верховній Раді України, Національній академії мистецтв України, провідних музеях і галереях, дипломатичних представництвах і культурних центрах в Україні та за кордоном. Учасник експозиції відомої міжнародної триєнале художнього текстилю «Від Лозанни до Пекіна».

Гобелени Ольги Пілюгіної знаходяться у багатьох приватних, корпоративних і музейних зібраннях, зокрема Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка, Національній спілці майстрів народного мистецтва України, Посольстві України, Київській міській художній галереї “Лавра” та інших.

Виставкою Ольги Пілюгіної ви можете помилуватися, завітавши у велику виставкову залу Галереї мистецтв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ольга Пілюгіна виставка #гобелени
Останні новини
Оголошення
live comments feed...