• Головна
  • Чому займатися самолікування небезпечно?
18:00, 3 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Чому займатися самолікування небезпечно?

Чому займатися самолікування небезпечно?

За визначенням ВООЗ самолікування – це застосування споживачем лікарських препаратів, що знаходяться у вільному продажу, для профілактики і лікування у разі порушень самопочуття та для зменшення вираженості симптомів. Разом з тим, у документах ВООЗ акцентується увага на відповідальності хворого за своє здоров’я та те, що смертність від ліків посідає п’яте місце у загальній структурі.

Про всі небезпечні моменти самолікування розповіла провізор КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради Лілія Салашна.

Вона зазначила, що в Україні ця інформація відома більшості «прихильників самолікування».

То що ж спонукає наших співвітчизників нехтувати своїм здоров’ям?

Цьому є багато причин. Перший фактор – це вплив реклами. Що ми бачимо з телеекранів? Як за мить будь-яку проблему зі здоров’ям вирішує одна чудодійна пігулка. І одразу – всі здорові та усміхнені! Чому в рекламі ми ніколи не чуємо інформацію про побічну дію цих диво-ліків? Як правильно приймати, яку дозу, яка тривалість лікування? Які протипоказання? Це вкрай необхідна інформація для споживачів, але вона не така яскрава і може знизити ефективність реклами. В країнах ЄС введено жорстокі законодавчі вимоги щодо реклами лікарських засобів, а в деяких країнах взагалі заборонена реклама лікарських препаратів.

Другий фактор – це достатньо великий перелік лікарських препаратів у вільному продажу. Для порівняння, в країнах ЄС без рецепту лікаря можна купити лише знеболюючі та протизастудні лікарські засоби. В Україні активно ведеться робота в цьому напрямку на законодавчому рівні. Але для досягнення результату потрібен час.

І третій негативним фактором є наш менталітет. Люди часто довіряють «досвідченому зі всіх питань» знайомому, який пройшов всі обстеження, знає свій діагноз, може за вашими скаргами вас і проконсультувати, і призначити лікування. Бо йому – допомогло. Чому вам не допоможе?

Саме через своє безвідповідальне ставлення до здоров’я ми його і втрачаємо. Іноді – не лише здоров’я, а й життя!

Будьте відповідальними. Довіряйте лише професіоналам. Почніть з візиту до свого сімейного лікаря. І будьте здорові!

Читайте також: Від сьогодні в Україні діють тільки електронні лікарняні: що потрібно знати полтавцям?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #пацієнт #хвороба #самолікування #лікарські препарати #смерть #реклама
Оголошення
live comments feed...