• Головна
  • Від сьогодні в Україні діють тільки електронні лікарняні: що потрібно знати полтавцям?
16:36, 1 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Від сьогодні в Україні діють тільки електронні лікарняні: що потрібно знати полтавцям?

Від сьогодні в Україні діють тільки електронні лікарняні: що потрібно знати полтавцям?

З 1 жовтня набувають чинності електронні лікарняні. Про це повідомили під час спільного брифінгу представники Мінцифри, МОЗ, Мінсоцполітики та ПФУ. У червні цього року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних по всій Україні. До єдиної інформаційної медичної системи за цей час вдалось підключити майже всі українські лікарні, а це близько 3 тисяч. Загалом сформували майже мільйон електронних медичних висновків.

Відтепер всі лікарняні будуть тільки в електронному вигляді, а це актуально під час пандемії.

"Не буде взагалі паперової тяганини у багатьох життєвих ситуаціях", – говорить міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Впливає це і на безпеку даних, оскільки ані Пенсійний фонд, ані роботодавець не зможе побачити, чим хворіла людина і які у неї проблеми. Впливає це і на безпеку даних, оскільки ані Пенсійний фонд, ані роботодавець не зможе побачити, чим хворіла людина і які у неї проблеми.

Людина йде до лікаря, той робить медичний запис, а потім на телефон пацієнта приходить смс про те, що відкривається електронний лікарняний.

Після цього інформацію отримує Пенсійний фонд і людина здобуває друге смс про відкриття електронного лікарняного.

Через Пенсійний фонд відкриття листка непрацездатності буде бачити і роботодавець.

Закривається такий лікарняний теж в електронному режимі, тому, якщо вам не потрібен повторний огляд – в лікарню вдруге йти не потрібно.

Жодних даних не потрібно передавати і на роботу, їх там отримають автоматично.

У чому перевага електронних лікарняних

Отримання виплат за звичайним, паперовим лікарняним передбачало не лише прийом у лікаря і черга за печаткою, а іноді і візит до органів Пенсійного фонду, щоб отримати довідку про стаж.

Потім цей листок необхідно було привезти у кадрову службу і бухгалтерію, якщо строк непрацездатності тривав, а людина дещо обмежена у пересуванні, то виплати по ньому доводилося відкладати.

Нова система усуває всі ці складності, оформлення документів від цього часу відбувається автоматично. Тому люди будуть отримувати виплати без зайвих затримок, відкриття і закриття листка непрацездатності роботодавець бачить відразу.

Читайте також: Магнітні бурі жовтня: чого чекати полтавцям?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електронний лікарняний #новації #медицина
Оголошення
live comments feed...