18:30, 1 вересня 2021 р.
Надійне джерело
Журналіст змінив професію і зварив живе пиво у першій у Полтаві приватній броварні від «Vivat Провінція» (ФОТО, ВІДЕО)
Цього разу наш проект «Журналіст змінює професію» побував на справжньому крафтовому виробництві. Нас запросили до першої у Полтаві приватної пивоварні, яка розташовується у готельно-ресторанному комплексі «VivatПровінція».
Авторське пиво тут варять вже більше десяти років. Сьогодні ця крафтова броварня вже має своїх постійних поціновувачів, які віддають перевагу тільки звареному тут пиву. Ми приїхали до "Vivat Провінції", щоб разом допомогти місцевим пивоварам у приготуванні живого пива та дізнатися - завдяки чому воно набуває унікального, не схожого на інші, смаку.
Секрет приготування смачного пива: чеське обладнання, німецький солод та український досвід
Ось так, одразу, зварити ідеальне пиво просто неможливо. До цього потрібно пройти непростий і тривалий шлях навчання, переймання досвіду, проб та помилок. Про це дорогою до пивоварні мені розповідає директор «Vivat Провінції» Максим Венгровський.
Ідея відкрити власну пивоварню у них із батьком, Василем Васильовичем, з’явилася іще у 2007-му році. Тоді про свій досвід створення першої в Україні приватної броварні їм розповів Іван Близнюк. За деякий час Венгровські придбали у Львові чеську пивоварню. І далі почали навчатися. Їздили переймати досвід до українських колег із Харкова, вивчали технологію пивоваріння у Польщі та Угорщині, обирали для власного виробництва кращі солод та хміль. Так, зокрема, дійшли до того, що солод для виробництва смачного крафтового пива має бути лише німецьким. Оскільки німці мають давню культуру пивоваріння і впродовж десятиріч багато солодовень конкурували між собою, зрештою, залишилися ті, хто виробляв найкращий продукт. Той солод, який сьогодні закуповують для виробництва пива у «VivatПровінції» входить до п’ятірки кращих у Німеччині. Мені, як іще недосвідченому пивовару доручили засипати мішок німецького солоду для подрібнення.
У подальшому із нього приготують пивне сусло, а з нього зварять пиво, додавши хміль, який також привозять із Німеччини.
Втім, щоб зварити смачне пиво, мало лише дістати хороший солод та хміль. Потрібен іще відпрацьований технологічний процес, який буде гарантувати незмінно високий результат. Для налагодження виробництва власники «Vivat Провінції» вивчали технології та досвід українських і закордонних пивоварів, запрошували спеціалістів до себе. І, зрештою, після місяців навчання зварили те пиво, про яке мріяли.
Як німецький пивовар у третьому поколінні оцінив пиво із Полтави
Проте одразу завоювати ринок із крафтовим пивом власникам "Vivat Провінції" не вдалося. Адже конкурувати доводилося із продукцією великих заводів, яких, здавалося, практично нереально було потіснити із ринка. У той період шукали різні маркетингові ходи та намагалися якимось чином іще вдосконалити виробництво, щоб зварити таке пиво, яке б могло підкорити будь-якого споживача.
Якраз у цей час друзі розповіли власникам «Vivat Провінції», що до Полтави приїхав 73-річний німець, технолог, пивовар у третьому поколінні. Запропонували запросити його на крафтове виробництво.
-Ми одразу ухопилися за цю ідею. Очікували, що зараз цей німець погляне на нашу пивоварню, дасть правильні поради – і ми станемо робити якісно інше пиво! – пригадує Максим Венгровський і не може стримати усмішки. – Цей німець побував у нас, все обдивився, спробував свіжозварене пиво. І коли ми із надією запитали його: «Ну що?» він відповів: «По воді ви працюєте правильно, ваш солод входить у п’ятірку кращих у Німеччині, обладнання – хороше, технологія – правильна, на виході продукт мені сподобався, закуски – класні!» І все! Ми чекали, що він нам назве секретну формулу, а німець похвалив наше виробництво і зварене на ньому пиво! Лише пізніше ми, нарешті, змогли змінити своє мислення і зрозуміти, що для того, аби завоювати ринок, потрібні лише терпіння і час, за який ми повинні доносити людям свій продукт.
Після цього у «Vivat Провінції» почали водити гостей ресторану та готелю на екскурсії до власної пивоварні. Завершували ці екскурсії у яскраво оформленій дегустаційній залі. Усе тут – картини на стінах, пивні пляшки у старовинних шафах, пінні кухлі на дерев’яних столах – створює необхідні настрій та атмосферу.
А зварене тут-таки, буквально за стіною, живе пиво залишає надзвичайно приємний післясмак. Так у «Vivat Провінції» почали з’являтися постійні клієнти, які вже віддавали перевагу не заводському, а саме крафтовому пиву.
Щоб максимально проникнутися усіма етапами виробництва пива, беру участь і у завершальному з них – дегустації:) Мені приносять на вибір червоне, медове та світле. Зупиняюся на останньому.
За порадою спеціалістів роблю три ковтки, щоб оцінити нотки смаку. Воно справді на диво смачне та ароматне. І мені невдовзі пояснюють – чому саме.
Чому крафтове пиво настільки смачне?
Так у чому ж різниця між пивом крафтовим і пивом, звареним на заводі? На крупних підприємствах пиво варять у великих кількостях. Тисячі та тисячі пляшок та кег потрапляють у торгові мережі і швидко їх продати, звісно, не вийде. Тому виробники змушені якось вирішити – як продовжити термін реалізації. Для цього пиво фільтрують, пастеризують або нейтралізують у ньому «живі» частинки антибіотиками. Після цього його можна довго зберігати та, відповідно, продавати.
У крафтовій пивоварні «Vivat Провінції» пиво варять лише невеликими партіями. І воно одразу поступає у продаж.
-Ми продаємо пиво тільки через власну мережу – кожного дня іде завіз із пивоварні до магазину. Залишки можуть бути не більше двох днів. Саме тому, що ми продаємо його швидко, ми можемо залишити пиво «живим» - не фільтруємо його, не пастеризуємо. Воно зберігає букет аромату, відчувається багатий післясмак – це саме те, що цінують наші клієнти, за що вони готові платити гроші. Саме тому зараз в Україні спостерігається тенденція, коли вже крафтові пивоварні потроху витісняють із ринку великих виробників, - пояснює Максим Венгровський.
Авторське крафтове пиво із власними ковбасками зі справжнього м’яса
Спершу клієнт «Vivat Провінції» оцінює смак крафтового пива і стає його шанувальником. А потім задає логічне запитання: «А що до пива?» У цьому українці мало відрізняються від німців, які віддають перевагу баварським ковбаскам. У крафтовій пивоварні немає проблем із таким видом закусок, адже родина Венгровських має власне ковбасне виробництво, яке давно відоме під торговою маркою «Тахтаулівські ковбаси». Заснований іще у 90-их роках м’ясний цех сьогодні випускає більше дев’яноста видів продукції – і закуски до пива, і десятки видів ковбаси, сосисок, сардельок та різноманітних копченостей. Усе це виготовлене із натуральної продукції від місцевих виробників без додавання сої.
Усю вироблену тут смакоту можна купити на полицях мереж магазинів «SPAR», «Vivat Провінція» та інших торгових точках у місті.
Звісно ж, закуски від «Тахтаулівських ковбас» присутні у асортименті крафтової пивоварні. І гості «Vivat Провінції», які обирають натуральний продукт, можуть оцінити поєднання пива із якісних інгредієнтів із ковбасками зі справжнього м’яса. А ще таке приватне виробництво підтримує місцевий патріотизм. Адже завжди приємно усвідомлювати, що дійсно якісну та смачну продукцію випускають у нас, у Полтаві.
Стежте за усіма проектами 0532.ua у нашому Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Надійний «КоробОК» для товарів полтавського бізнесу: як у Полтаві створили виробництво упаковки, яке на рівні області конкурує із великими підприємствами України Журналіст змінив професію і зварив живе пиво у першій у Полтаві приватній броварні від «Vivat Провінція» (ФОТО, ВІДЕО) Під Полтавою створили равликову ферму, яка стала місцевим центром гастротуризму: гості оцінили страви, що підкорили Францію та Іспанію
Спецтема
Спецпроєкт – «Зроблено по-полтавському»
Полтавщина – багата та щедра земля на талановитих людей та унікальні ідеї. У спецпроекті ми ексклюзивно саме для вас будемо розповідати про широкий асортимент продукції, яку виробляють підприємці Полтави та Полтавської області.
Останні новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
10:31, 3 грудня
7
14:40, 27 листопада
live comments feed...