• Головна
  • У Полтаві депутати трьох фракцій заявили про бойкот сесії через узурпацію влади Олександром Мамаєм
14:00, 22 липня
Надійне джерело

У Полтаві депутати трьох фракцій заявили про бойкот сесії через узурпацію влади Олександром Мамаєм

У Полтаві депутати трьох фракцій заявили про бойкот сесії через узурпацію влади Олександром Мамаєм

22-го липня у будівлі Полтавської міської ради представники трьох депутатських фракцій – «Рідного міста», «Слуги народу» та «Свободи» - проводять пресконференцію для ЗМІ. Заявляють про те, що через ігнорування міським головою депутатів від опозиції, ініційованих ними питань та проектів рішень, вони саботуватимуть сесію 23-го липня.

У Полтаві депутати трьох фракцій заявили про бойкот сесії через узурпацію влади Олександром Мамаєм, фото-1
У Полтаві депутати трьох фракцій заявили про бойкот сесії через узурпацію влади Олександром Мамаєм, фото-2

Юрій Бражник із "Слуги народу" нагадує, що іще на другій сесії депутати утворили міжфракційну групу, яка мала контролювати міську владу та спільно працювати для розвитку Полтави. Зараз ці депутати вирішили саботувати сесію міської влади через узурпацію влади міським головою Олександром Мамаєм.

Юрій Бражник стверджує, що депутатам просто не дають виконувати свої обов'язки і перераховує зауваження до влади міста: постійні комісії призначаються на один час, проекти рішень зявляються безпосередньо перед сесією без обговорення, керівників комунальних підприємств не пускають на комісію.

-Міський голова вважає себе монархом. Погоджувальних рад немає, а до депутатів він ставиться лише як до "кнопок", які мають підтримати те чи інше рішення. Ми точно не "кнопки" - ми маємо позицію, яку захищаємо! - резюмує Бражник.

Едуард Волков із "Рідного міста" говорить про те, що дедалі більша кількість депутатів міської ради починає розуміти, що далі Полтава не може так існувати, і усвідомлюють, хто такий, насправді, Олександр Мамай. Волков констатує, що міська влада повернулася до практики ліквідації комунальних підприємств - тепер прийшла черга БТІ. Додає, що знову повернули практику створення фірм-"прокладок" на комунальних ринках. Також відзначає, що депутатів відверто обманюють, зокрема, таким чином у Полтаві з'являються нові МАФи.

- Гратися немає з ким. Це - остання "червона лінія"! Якщо усе далі так буде продовжуватися, ми будемо застосовувати більш радикальні методи у протистоянні із міським головою! - запевняє Волков.

Юліан Матвійчук із "Свободи" визнає, що бойкотування сесії - не найкраще рішення, але воно також має свій сенс. І пояснює, чому депутати до нього вдаються. Зокрема, розповідає, що за нинішньої влади міста він, як депутат, не отримав жодного позитивного рішення щодо проблемних питань, із якими до нього зверталися виборці.

- За чотири сесії нам не вдалося відстояти на сесіях жодного питання! У міській раді запанувала монархія із купкою бояр. Вони самі вирішують: коли буде сесія, які питання на неї виносити. Ми втратили можливість відстоювати інтереси, які делегувала нам громада, - пояснює Матвійчук.

Крім цього, депутат наголошує на протилежних поглядах влади і опозиції на важливі аспекти життя міста. Приміром, влада лобіює інтереси приватних перевізників, опозиція наполягає на розвиткові комунального транспорту. Влада говорить, що центр міста - для бізнесу, опозиція, що центр міста – для краси, а не для торгових точок. Опозиція наполягає на спрямування частини бюджету на розвиток, тоді як більшість виділяє кошти "на проїдання".

Відповідаючи на запитання журналістів щодо кількості депутатів, які бойкотуватимуть сесію, Матвійчук говорить, що мова йде про 17 депутатів фракцій "Рідне місто", "Слуга народу" та "Свобода". Його колеги додають, що їх підтримують і депутати із інших фракцій, але поки що не можуть назвати їх прізвища. Волков говорить, що деяких депутатів із опозиційних фракцій залякують.

Юрій Бражник запевняє, що всі депутати фракції «Слуги народи» підтримали це рішення і не прийдуть на сесію.

До прес-конференції приєднується секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов. Говорить, що у міській раді, на відміну від Верховної, не може бути політики, а мають вирішуватися проблеми людей. Переконує колег не саботувати сесію, а висловлювати свою позицію під час засідання.

- Коли вони не йдуть на сесію, вони не роблять гірше меру чи секретарю міської ради, вони роблять гірше громаді. Коли вони йшли у депутати, вони брали на себе відповідальність перед громадою. Депутати можуть прийти на сесію і проголосувати «за», «проти», чи «утримався»! - нагадує Карпов

Також Карпов запевняє, що усі депутати від «Європейської солідарності» прийдуть на сесію та братимуть участь у голосуванні.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, куди на майбутній сесії планують спрямувати коштим для медичної галузі Полтави.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #політика #міська рада #сесія #саботування

Коментарі

Оголошення
live comments feed...