• Головна
  • На сесії міської ради виділятимуть кошти для медичної галузі. На що їх потратять?
10:30, 22 липня
Надійне джерело

На сесії міської ради виділятимуть кошти для медичної галузі. На що їх потратять?

На сесії міської ради виділятимуть кошти для медичної галузі. На що їх потратять?

У п’ятницю, 23 липня, відбудеться чергова сесія міської ради. На порядок денний серед інших виносять і питання «Про внесення змін до Програми розвитку та підтримки комунальних підприємств галузі охорони здоров’я, які обслуговують населення Полтавської міської територіальної громади на 2021 рік». Сьогодні питання детально розглянули на профільній постійній комісії Полтавської міської ради.

Зокрема, директор Департаменту охорони здоров’я Сергій Котов поінформував: на сьогодні загальна сума видатків по програмі складає 279 мільйонів гривень, проект рішення ж, винесеного на пленарне засідання передбачає збільшення видатків за рахунок субвенції з державного бюджету на лікування хворих на цукровий діабет інсуліном у сумі 5 млн. 31 тис гривень. А також коштів Полтавської територіальної громади у сумі 3 млн 810 тис. гривень. Їх планують витратити на придбання медичного обладнання для міських лікарень. Зокрема:

-350 тис. гривень потратять для онкологічного відділення дитячої лікарні. Йдеться про придбання шейкера тромбоцитів у комплекті з інкубатором для отримання оптимальної температури зберігання тромбоцитів

- 650 тисяч гривень на придбання центрифуги для біологічних рідин

- 2, 5 млнгривень на придбання цифрового рентген апарату для 3-ї міської клінічної лікарні, яка є одним із 12 лікувальних закладів області, що надає багатопрофільну допомогу хворим на COVID-19 та хворобу працює як ковідний госпіталь.

- 310 тис. гривень заплановано виділити на придбання гінекологічного крісла-трансформера ( 4 міська лікарня), що необхідне для людей з обмеженими фізичними можливостями.

На сесії міської ради виділятимуть кошти для медичної галузі. На що їх потратять?, фото-1

« І це не тільки для осіб з інвалідністю, а і для жінок, які мають травми та інші захворювання, пацієнтів літнього віку. Тобто усі жінки, що мають довготривалі чи тимчасові обмеження пересування, матимуть можливість для комфортного огляду фахівцем. Вартість крісла 310 тис. гривень» - розповів Сергій Котов.

Таким чином, сума видатків по програмі розвитку та підтримки комунальних підприємств галузі охорони здоров’я, які обслуговують населення Полтавської міської територіальної громади, на 2021 рік складатиме 288 млн 62 тис. гривень.

Крім того, йшлося і про внесення зміни до програми «Сучасна медична діагностика на 2021 рік».

« На початку року депутати затвердили цю програму, і було виділено 8 млн. гривень для дороговартісних обстежень на КТ та МРТ. Ці кошти були розподілені по лікувальних закладах, але на сьогодні в межах цієї суми ми просимо перерозподілити цю суму. Чому? Бо за півроку до Полтавської ТГ була передана ЦРЛ. Звісно, ми її у січні не враховували, але там також є люди, які потребують пільгової діагностики. Ці гроші ми хочемо зняти з третьої лікарні, тому що ми планували приблизно однакову суму, думаючи про те за лікарня буде виконувати свою функцію, як багатопрофільний заклад. Але на початку червня нинішнього року вона була прийнята як лікарня першої лінії лікування ковіду. І сьогодні вона працює як ковідний госпіталь. 3 лікарня запакетована і по багатьох інших видах надання послуг, за півроку вони витратили тільки 14% коштів, тому частину послуг ми їм залишаємо, а 530 тисяч хочемо перерозподілити на ЦРЛ. 150 тисяч просить 1МКЛ . Тобто, один вихід – ці кошти ефективно перерозподілити» - сказав Сергій Котов.

Проект рішень був підтриманий учасниками комісії, і вже завтра його мають затвердити під час сесії.

Читайте також: У Полтаві працюватиме пересувний комплекс для вакцинації проти коронавірусу

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Facebook
Twitter
Viber
Telegram
WhatsApp
#бюджет #медицина #обладнання #Полтава

Коментарі

Оголошення
live comments feed...