• Головна
  • Ампутація відміняється: в обласній лікарні застосували нову технологію лікування судин
15:50, 20 липня
Надійне джерело

Ампутація відміняється: в обласній лікарні застосували нову технологію лікування судин

Ампутація відміняється: в обласній лікарні застосували нову технологію лікування судин

16 липня у відділенні судинної хірургії фахівець Національного інституту хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України Павло Гиндич провів майстер-клас для лікарів відділення.

Лікар-хірург судинний показав можливості нового ангіографа для допомоги хворим з патологією артерій і показав техніку виконання втручань, прооперувавши двох пацієнтів віком 60+ з Полтавської області. У обох діагноз – облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок.

Ампутація відміняється: в обласній лікарні застосували нову технологію лікування судин, фото-1

Така ендоваскулярна операція не потребує розрізів судин та має мінімальне навантаження для пацієнта. Із проколу судини голкою та застосування високоточного інструментарію, хірург відновлює прохідність судин «зсередини». Висока результативність втручань забезпечується точним контролем відновленої прохідності судин в режимі реального часу.

"Наростаюче звуження просвіту артерій неминуче призводить до порушення живлення м'язів та інших тканин нижніх кінцівок. Як наслідок, порушуються функції нижніх кінцівок, розвиваються трофічні виразки і гангрени, що згодом навіть призводить до ампутації нижньої кінцівки. Атеросклероз має улюблені локалізації і загрожує небезпечними наслідками: судини серця – інфаркт, судини головного мозку – інсульт, судини нижніх кінцівок – гангрена. Ендоваскулярна, тобто судинна, хірургія стрімко розвиваєтьсяв усьому світі, але в Україні такі операції проводяться не так давно. І пишаюсь, що в нашій лікарні ця технологія тепер доступна. Окремо дякую колегам з Інституту Шалімова за наукове консультування і практичні майстер-класи. Окрім високопрофесійних хірургів, у нас є сучасна апаратура – новий ангіограф і організовано сучасне рентген-операційне відділення судинної хірургії. Це значно покращує надання медичної допомоги хворим з патологією артерій, а саме з облітеруючим атеросклерозом кінцівок. Також завдяки новому ангіографу проводитимуться шунтування на артеріях з наступним контролем якості проведеної операції, що значно підвищить ефективність лікування", – прокоментував головний лікар Григорій Оксак.

За довідками та консультаціями звертайтесь до відділення судинної хірургії – (0532) 56-18-98, 56-13-19.

Читайте також: Від дверей до голки: полтавські нейрохірурги навчали колег

#Обласна лікарня #судинна хірургія #операції

Коментарі

Оголошення
live comments feed...