• Головна
  • Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві
07:30, 20 липня
Надійне джерело

Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві

Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві

У ніч із 19 на 20-го липня мусульманський світ починає відзначати одне із найбільших свят - Курбан-байрам. Напередодні свята ми побували у мусульманському центрі на вулиці Сінній та поспілкувалися із представником духовного управління мусульман України у Полтаві Бесланом Бакаєвим.

Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві, фото-1

Розмовляємо ми у центрі, який є центром релігійного та освітнього просвітництва для мусульман Полтави. На першому поверсі розташована мечеть, на другому поверсі - школи, де навчають арабської, англійської мови, релігії та культури. Третій поверх – дитячий розвиваючий центр, де виховують дітей найменшого, дошкільного, віку. Головне завдання центру – задоволення релігійних потреб мусульманської громади та виховання представників юного покоління, які будуть гідними громадянами країни. Наш співрозмовник говорить, що у Полтаві нараховують близько 10 тисяч представників мусульманської громади, але, насправді, ця цифра постійно змінюється. Крім цього, до центру приходять не лише мусульмани. 

Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві, фото-2
Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві, фото-3
Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві, фото-4

Також Беслан Бакаєв розповідає нам про історію свята, корені якого сягають часів пророка Авраама, якому Бог у сновидінні велів принести у жертву власного сина. Авраам любив сина, але готовий був скоритися. Проте насправді Бог лише перевіряв віру Авраама. І той на радощах замість сина приніс у жертву барана. З цього часу і продовжується ця традиція та релігійна дія. У свято Курбан-байрам мусульмани приносять у жертву тварин, а м'ясо роздають усім, хто потребує – бідним та нужденним. У цей день також відвідують одне одного, провідують хворих, навідують померлих на кладовищі. Після Курбан-байраму йдуть «дні ат-ташрік». Вони вже не є святом, проте у ці дні люди люди продовжують зустрічатися та дарувати одне одному подарунки. 

На наше прохання керівник мусульманської громади записує привітання зі святом.

Сьогодні – одне із найбільших мусульманських свят, Курбан-байрам: як його відзначають у Полтаві, фото-5

- Я щиро вітаю усіх мусульман зі святом Курбан-байрам. Це велике свято для усіх. Саме у це свято проявляються і милосердя, і піклування одне про одного! – говорить у привітанні Беслан Бакаєв.

Головне святкування у мусульманському центрі відбудеться сьогодні. О 8:00 ранку розпочнеться святковий намаз. Після цього на території центру проведуть фестиваль, який відвідають наші кореспонденти. Тому вже сьогодні чекайте на сайті фотопепортаж про свято. 

Раніше ми зробили для вас репортаж про те, як полтавці родинами приходили освячувати паски на Великдень.

Аби не пропустити цікавих фоторепортажів, просто підпишіться на наш Telegram

#Полтава #Курбан-байрам #святкування #місто #традиція

Коментарі

Оголошення
live comments feed...