• Головна
  • Як у Полтаві на Великдень паски святили (ФОТОРЕПОРТАЖ)
10:00, 2 травня
Надійне джерело

Як у Полтаві на Великдень паски святили (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Як у Полтаві на Великдень паски святили (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У ніч із 1 на 2 травня у храмах Полтави проводять служби та освячення пасок. Фотокор 0532.ua о третій ночі вирушає до Свято-Успенського собору, щоб подивитися, як там проходить освячення і, звісно ж, показати це вам.

Службу у соборі проводить єпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Він дякує усім вірянам, які прийшли вночі та відстояли службу.

Потім владика Федір пропонує вийти із собору. На площі перед ним, власне, і відбувається освячення корзин із пасками та іншими смаколиками. Тут вже чекають кілька десятків вірян. Варто зазначити, що полтавці приходять на освячення у різний час - хтось чекає з ночі, а хтось йде до церкви вже під ранок.

Із собою полтавці приносять корзини із пасками, крашанками, вином, булочками, ковбасою, салом та усим іншим, що на їх думку потребує освячення. Цікаві і самі корзини: одні маленькі, інші великі, одні прості, інші - прикрашені різними стрічками та іншим оздобленням.

Перед освяченням усі поспішають запалити свічки. І дуже зворушливо спостерігати, як люди дбайливо закривають вогники від вітру.

Перше освячення на площі перед собором проводить сам владика Федір, потім передає цю місію іншим священикам. Вони обходять колом вірян і кроплять принесені корзини водою. Також щедро бризкають на самих полтавців. Дехто пригинає голову чи відвертається від бризок, дехто, навпаки, прохає "добавки". Зрештою, абсолютно усі залишилися задоволеними. Принаймні, так здалося, фотокору 0532.ua)

Аби не пропустити наступних цікавих фоторепортажів, просто підпишіться на наш Telegram

#Полтава #Великдень #собор #освячення #паска
Оголошення
live comments feed...