• Головна
  • Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави
15:30, 17 червня 2021 р.
Надійне джерело

Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави

Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави

Сьогодні, 17 червня, у прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» пройшла прес-конференція, під час якої Терешківська територіальна громада представила «Концепцію комплексного благоустрою рекреаційних прибережних зон річки Ворскла в межах території Терешківської ТГ Полтавської області».

Голова Терешківської ОТГ Віталій Турпітько зазначив, що розробка даної концепції буде корисна і вигідна не тільки для Терешківської громади, а й для Полтавської.

Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави , фото-1

«Наша громада має вигідне розташування та межує із Полтавою. Близькість до обласного центру дозволяє розраховувати на значні економічні вигоди. Ця концепція дозволить поєднати зацікавленість Полтави та Терешківської громади. Є можливість продовження території до Прирічкового парку. Ми розробляли концепцію виходячи із того, що залишили нам наші попередники», - зазначив Віталій Турпітько.

Сама концепція облаштування прирічкових територій поділяється на три етапи: набережна, Козацький острів та торгівельний центр.

Перша локація – набережна, буде розташовуватися вздовж річки Ворскли. Її територія починається від об’їзної дороги, що розташована у мікрорайоні Левада. За словами голови ОТГ, тут буде розташовуватися чимало об’єктів туристичної інфраструктури:

«Тут будуть розташовані вело- та пішохідні доріжки, які повністю пронизуватимуть цю територію. Окрім цього, на цій ділянці буде знаходитися всі необхідна соціальна інфраструктура, спортивні майданчику, два пляжі, один із яких піщаний, а інший із дерева; плавуче кафе, станція для човнів та катамаранів. Поряд із цією ділянкою розташований канал. П’ятидесятиметрова зона навколо нього також належить нашій громаді. На цій території заплановано встановлення еллінгів для зберігання човнів. Для зациклення даної території заплановано будівництво трьох мостів».

Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави , фото-2

Другий етап концепції – побудова торгівельно-розважального центру. Розташування такого ТРЦ буде більш ніж вигідне, адже поруч проходить дорога Київ-Харків. До того ж тут розташована і автозаправна станція.

«Зараз ця територія майже повністю покрита низькосортною деревиною, що вражена омелою. Ми залучили дендрологів для вирішення цієї проблеми, адже потрібна або санітарна чистка окремих дерев або повне спилювання та насадження нових, характерних для наших широт», - зазначив голова ОТГ.

Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави , фото-3
Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави , фото-4

Третій етап – острів Козацький. Саме його облаштування виділено окремим пунктом, адже там планують створити цілий комплекс різних туристичних локацій. На острові площею 8,5 га заплановано будівництво двох мостів, що будуть з’єднувати Терешківську ОТГ із містом.

«Відкрита арена, схожа на Співоче поле у парку «Перемога», буде вміщувати до 5 тисяч глядачів для проведення повномасштабних фестивалів; фуд-зона, трек для велосипедів, дворівневі доріжки на деревах та доріжка для сімейного відпочинку. На острові облаштують понтонну переправу, що дозволить заїзд технічного транспорту для обслуговування даних територій. Також на острові створять реконструкцію Козацької Січі, яку буде видно із мосту, через який пролягає дорога Київ-Харків», - додає Віталій Турпітько.

Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави , фото-5
Сучасна набережна, Козацький острів та торгівельний центр: які туристичні місця можуть з’явитися поблизу Полтави , фото-6

Навколо острова облаштують гостиничні комплекси та великий дендропарк, у якому вже знаходиться велика кількість дерев.

Як зазначив голова Терешківської ОТГ, основа представленої концепції – це взаємодія бізнесу, влади та громадськості:

«Ми запрошуємо всіх бажаючих інвесторів долучитися до до втілення нашої концепції. До втілення концепції долучилась ГО «Save Poltava», архітектори, дендрологи, фахівці культурної спадщини. І я сподіваюсь, що це стане окрасою громади. Як назвемо набережну, поки що не відомо, але ми плануємо долучити до цього громадськість. Ми впевнені, що це місце буде цікавим для відпочинку не тільки для жителів нашої громади, а й для мешканців Левади та всієї Полтавської громади».

Зовсім скоро цю концепцію презентують інвесторам, які зможуть реалізувати окремі проєкти в межах представленої концепції. За приблизними підрахунками, проєкт вдасться повністю втілити за 7-10 років.

Перший крок до втіленні концепції – це розроблення проєктно-кошторисної документації на вело- та пішохідні доріжки. За словами голови ОТГ вже ведеться співпраця із Щербанівською тергромадою.

У Терешківській ОТГ мають надію, що представлена концепція привабить велику кількість інвесторів, а також стане справжньою туристичною перлиною і місцем відпочинку мешканців Терешківської громади та Полтави.

ЧИтайте також: Набережна таки може з’явитися у Прирічковому, але не у Полтаві

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#набережна #Полтава #Терешківська ОТГ #туризм #облаштування
Оголошення
live comments feed...