• Головна
  • Набережна таки може з’явитися у Прирічковому, але не у Полтаві
19:30, 21 квітня 2021 р.
Надійне джерело

Набережна таки може з’явитися у Прирічковому, але не у Полтаві

Набережна таки може з’явитися у Прирічковому, але не у Полтаві

Фото - urbanua.org

У Полтаві місцева громада вже другий місяць протестує проти початку забудови Прирічкового парку міста і вимагає від міської влади розробки концепції парку та набережної біля річки Ворскла. Тим часом, у сусідній із Полтавою Терешківській громаді, навпаки – голова сільської ради Віталій Турпітько проявляє ініціативу щодо створення набережної.

Облаштувати її хочуть на 50 метрах природоохоронної зони, які за законом залишаються не проданими та не переданими у оренду.

У Терешківській сільській раді вже замовили архітекторам приблизну концепцію майбутньої набережної, яку очікують отримати вже за місяць.

Вона повинна містити прогулянкові алеї, велосипедні доріжки. Крім цього, керівники ради переконані, що місцева громада має отримувати кошти із належної їй землі. Тому після розробки концепції ініціюватимуть діалог із підприємцями: на набережній можуть зявитися літні кафе із тимчасовими майданчиками. Як варіант, щоб збільшити територію, розглядають можливість «винесення» майданчиків кафе на воду, встановлення їх на понтонах.

Фото ілюстраційне.

Крім цього, на території громади є острів площею 8,5 гектарів. На ньому задля приваблення туристів та патріотичного виховання мають намір створити "козацький острів". Також на нього планують спорудити понтонну переправу.

Одна із ідей використання закритої дамбами частини річки – розвиток парусного спорту, водних лиж.

- У нас ця територія річки закрита двома дамбами. Є канал тихий, спокійний, на якому можливий розвиток парусного спорту, на острові можливе проведення свят, фестивалів, - говорить Валентин Собакар, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів, демонструючи нам карту.

Нагадаємо, чотири земельні ділянки, які фактично є частиною Прирічкового парку Полтави, але належать до Терешківської громади, продали через аукціон іще у 2011-му році. Відомо, що попередньо власники землі планували розпочати на них будівництво котеджного містечка, але потім нібито відмовилися від цієї ідеї. Нинішнє керівництво Терешківської громади у ході розробки концепції планує зустрітися із власниками землі, щоб обговорити із ними спільне бачення майбутньої набережної. І, цілком можливо, розширити проект і на територію цих земельних ділянок.

Червоним підписані продані через аукціон земельні ділянки, зеленим - виділене місце майбутньої набережної - Авт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #набережна #територія #річка #Ворскла #Терешки #концепція
Оголошення
live comments feed...