• Головна
  • Чи можна дітям гуляти допізна під час літніх канікул?
18:30, 11 червня
Надійне джерело

Чи можна дітям гуляти допізна під час літніх канікул?

Чи можна дітям гуляти допізна під час літніх канікул?

Настала довгоочікувана пора літніх канікул. Всі школярі з нетерпінням цих чекають теплих днів, коли можна буде не ходити до школи, гуляти та займатися своїми справами. У цей час діти дуже часто гуляють допізна. Але існують певні обмеження щодо перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук інформує служба у справах дітей Виконавчого комітету Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області:

«З метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства» «…дитина – це особа віком до 18 років (повноліття)». Малолітньою дитина – дитина віком від 0 до 14 років. Неповнолітня – з 14-і до 18-і років.

Відповідальність за порушення законодавства:

1. Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Згідно зі ст. 255 КпАП, протоколи про порушення ст. 1801 КпАП вправі складати органи внутрішніх справ.

Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КпАП).Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 грн). За повторне порушення протягом року – від 850 грн до 1700 грн

2. Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документів, що засвідчує особу», - сказано у повідомленні.

Пам’ятайте:

1. Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях.

2. Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

3. У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП).

Читайте також: У Полтаві відкрилися пришкільні табори

#діти #канікули #правила поведінка
Оголошення
live comments feed...