• Головна
  • У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним
17:30, 4 червня 2021 р.
Надійне джерело

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним

4-го червня у приміщенні Полтавського фахового коледжу транспортного будівництва провели громадські слухання щодо зміни тарифів на проїзд у громадському транспорті міста. У актовій залі коледжу зібралися близько п’ятдесяти людей – журналісти, чиновники міської ради, перевізники та мешканці Полтави.

Почали обговорення із виступу директора Департаменту економіки та інвестицій Олександра Артеменка.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-4

Він розповів, що свої розрахунки нових тарифів до міської ради надали 18 суб’єктів господарської діяльності. Основні фактори, які називають перевізники при обґрунтуванні збільшення тарифів на проїзд – карантинні обмеження та, відповідно, зменшення кількості пасажирів удвічі, ріст розміру мінімальної заробітної платні та вартості паливно-мастильних матеріалів.

Подали свої розрахунки щодо нових тарифів і представники комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс». Вони пропонують встановити тариф у 6 гривень на проїзд у тролейбусі та 8 гривень – на проїзд у автобусі.

Чому тарифи мають зрости саме до цих показників – пояснював керівник «Полтаваелектроавтотрансу» Євгеній Зайцев.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-5

Він, зокрема, розповів, що у карантинному, 2020-му році, підприємство отримало понад 24 мільйони збитків. А у першому кварталі цього року – 3 мільйони 715 тисяч гривень. Також Євгеній Зайцев продемонстрував структуру формування тарифу, у якому найбільшу частину займають заробітна платня працівників та плата за електроенергію. Зростання витрат на ці складові, відповідно, впливають на розмір тарифу.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-6

При розрахунку тарифу брали кількість пасажирів перевезених не за 2020-ий рік (тому що через карантин він був не показовим – Авт.), а 2019-ий. У середньому, щороку підприємство перевозить 30 мільйонів пасажирів.

Після виступу надійшла черга запитань із зали.

- Чому не заклали витрати на придбання уніформи для водіїв та кондукторів? – поцікавився полтавець Ігор Головатий.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-7

На це Євгеній Зайцев відповів, що коштів на форму не закладали, тому що навіть на більше необхідних статтях – як то закупівлі запчастин – економлять через нестачу коштів.

Інший полтавець, який назвався Ігорем, запитував – чому тариф хочуть підвищити удвічі і чи є у керівника бачення розвитку підприємства.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-8

На це Зайцев відповів, що розрахунку собівартості перевезень завжди вищі, ніж тариф, який пропонують до затвердження. І нагадав, що тариф на проїзд у громадському транспорті Полтави не переглядався вже кілька років.

Востаннє були слухання і тарифи піднімалися у 2014-му році! – нагадав керівник «Євробус-Полтава» Михайло Костов. – За цей час більшість автобусів просто вичерпали внутрішній резерв Ми б і хотіли виділити кошти на оновлення автопарку, але не можемо цього зробити, тому що резервів просто немає! Ми за минулий рік отримали 2 мільйони збитків, у цьому році – вже 700 тисяч гривень! Водії звільняються і їдуть працювати за кордон.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-9

Інший перевізник, керівник ТОВ «Люкс-Полтава 2009» Юрій Лупаєнко, нагадав, що у місті Львів тариф на проїзд вже 10 гривень і міський бюджет дотує перевізників. На питання із залу – скільки він планує заробити після підвищення тарифу – Лупаєнко відповів:

- Я планую хоча б вийти в «нуль», тому що зараз перевезення є збитковими!

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-10

А от присутні в залі представники полтавської громади виступали не за підвищення, а за зменшення тарифів..

- Треба закрити це обговорення, проаналізувати, де взяти кошти і, можливо, законсервувати цей тариф, чи, навіть, зменшити його! – запропонував мешканець Полтави Віталій Панасович.

У Полтаві під час громадських слухань запропонували зробити проїзд у громадському транспорті безкоштовним, фото-11

Також чоловік пропонував взагалі зробити проїзд у місті безкоштовним, а перевізникам відшкодовувати витрати із міського бюджету.

На цьому громадське обговорення закінчили, повідомивши, що пропозиції від громадян стосовно тарифів прийматимуть до 20-го червня.

Нагадаємо, раніше ми провели опитування на сайті із питанням "Скільки ви готові платити за проїзд у міському транспорті?" 66,7 відсотка читачів обрали варіант "Як і зараз: 3 у тролейбусі, 5 - у маршрутці".

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тариф #перевезення #місто #громадські слухання #зростання #зменшення
Оголошення
live comments feed...