14:30, 3 червня 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві на комісії міськради депутати не підтримали визначення меж прибережно-захисної смуги Ворскли у Прирічковому парку (ФОТО)
3-го червня у Полтавській міській раді відбувається засідання постійної «архітектурної» комісії. У порядку денному – понад два десятки питань. Проте, як з’ясується невдовзі, депутати встигнуть розглянути лише три. Втім, про все по порядку.
Відвідують засідання шість із восьми депутатів, що входять до її складу. Разом із головою комісії – Олександром Іваховим – набирається достатня кількість для кворуму – сім чоловік.
Першим розглядають питання про звернення Горбанівського геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці. Його після нетривалого обговорення відправляють на доопрацювання та повторний розгляд.
Переходять до питання другого, звернення ГО «Горизонти країни» щодо затвердження меж Прирічкового парку». Нагадаємо, близько місяця тому після низки протестів біля паркану забудови у Прирічковому низка активістів виступила за діалог із міською владою у питанні визначення меж парку та присвоєння земельній ділянці під Прирічковим кадастрового номеру.
Перед депутатами виступає голова громадської організації «Горизонти країни» Валентина Мартинюк.
Пояснює, що активісти вимагають від влади присвоїти території під Прирічковим кадастрового номеру аби у подальшому запобігти роздачі землі парку та її забудові.
-Це питання дуже важливе і ми чекаємо від депутатів, що воно буде винесено на сесію і земельній ділянці під Прирічковим присвоять кадастровий номер, - говорить Валентина Мартинюк.
Перш за все депутати цікавляться у керівника управління земельних ресурсів та земельного кадастру Полтавської міської ради Юрія Трегубова – наскільки реальною є можливість присвоєння парку окремого кадастрового номеру.
Юрій Трегубов розповідає, що на найближчу сесію виноситимуть питання про затвердження меж зелених зон міста, у тому числі – Прирічкового парку. Проте кадастровий номер Прирічковому присвоєний не буде. І далі керівник земуправління пояснив – чому саме.
-В межі цієї території потрапляють кілька земельних ділянок. У тому числі – прибережно-захисна смуга річки Ворскла. Проект прибережно-захисної смуги повинен визначатися окремими проектами землеустрою і відповідно формуватися земельні ділянки. Зелені насадження, які розташовані на цій території, повинні бути на балансі КП «Декоративні культури». Межі будуть затверджені і ці межі будуть встановлювати обмеження на цю територію, - пояснив Юрій Трегубов.
Депутат міської ради від «Слуги народу» Юрій Бражник також висловився за присвоєння кадастрового номеру ділянці під парком.
-Я гадаю, що у повноваженні депутатів дати доручення і присвоїти кадастровий номер, щоб межі парку і раз і назавжди були непорушні. Якщо ми цього не зробимо, з часом із цього Прирічкового парку не залишиться взагалі нічого.
Підтримав його і колега по фракції.
-Я дивлюся на кадастрову карту. Це потрібно обовзяково зробити, тому що вже прибережної зони немає! Із таким підходом не буде там Прирічкового парку ніколи! – говорить інший депутат від «Слуги народу» Сергій Іващенко.
Депутат від «Європейської солідарності» Юлія Городчаніна поцікавилась – що потрібно для встановлення меж прибережно-захисних смуги.
Юрій Трегубов пояснив, що для встановлення меж прибережно-захисної смуги відповідне рішення про розробку землевпорядної документації має прийняти та затвердити міська рада. Але у цьому у землевпорядних організацій можуть виникнути проблеми через недосконалість земельного законодавства.
Також Юрій Трегубов додав, що по місту Полтава рішенням сесії міськради вже багато меж зелених зон, парків, скверів затверджено.
-І вони, незалежно від того – є там кадастровий номер чи немає – накладають обмеження на використання земельних ділянок по цільовому призначенню!
Після тривалого обговорення депутати пропонують дати управлінню земельних ресурсів доручення щодо розробки проектів рішення на виділення і затвердження меж природно-охоронної смуги.
Голова комісії Олександр Івахов ставить пропозицію на голосування. Двоє депутатів «утримуються», решта голосують «за». Спершу голова комісії оголошує, що рішення прийнято. Проте одразу після цього помічає, що депутат від партії «За майбутнє» Євген Дикань вийшов під час голосування. Отже, на комісії залишалися шість депутатів, з яких четверо проголосували «за». Цього виявилося недостатньо для прийняття рішення – не вистачило якраз одного голосу. До речі, Євген Дикань повернувся до зали, але вже після завершення голосування.
Таким чином доручення земельному управлінню так і не надали. Подальше засідання архітектурної комісії було зірване. Спочатку залу засідань залишили Євген Дикань та Олександр Артеменко («Партія простих людей Сергія Капліна»). Як пояснив головуючий, їх викликали на термінову нараду. Через відсутність кворуму засідання спочатку перенесли на годину, а потім оголосили, що комісія продовжиться 4-го червня о 14:00.
Раніше ми повідомляли, що вже у червні мають відбутися громадські слухання щодо детального плану територій забудови біля Прирічкового парку. Також перший заступник міського голови Валерій Пархоменко під час інтерв'ю полтавським журналстам повідомив, що влада міста не планує фінансувати будівництво набережної у Прирічковому, адже це може обійтися у суму близько 10 мільярдів гривень. А от у Черкасах набережна є - і ми показували вам, як вона виглядає у наших сусідів.
Нагадаємо, 3-го квітня проти майбутньої забудови біля Прирічкового вийшли протестувати кілька сотень мешканців міста.
Стежте за найважливішими новинами Полтави у нашому Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
20:27, 3 грудня
07:55, 11 грудня
08:46, Вчора
25
09:17, 11 грудня
22:50, 30 листопада
12
live comments feed...