• Головна
  • ЗНО-2021: На Полтавщині на тестування з української мови і літератури з’явилося майже 90% абітурієнтів
14:30, 2 червня
Надійне джерело

ЗНО-2021: На Полтавщині на тестування з української мови і літератури з’явилося майже 90% абітурієнтів

ЗНО-2021: На Полтавщині на тестування з української мови і літератури з’явилося майже 90% абітурієнтів

Вчора, 1 червня, пройшло тестування зовнішнього незалежного оцінювання 2021 з української мови та української мови і літератури. Як зазначає Український центр оцінювання якості освіти, у тестуванні з української мови і літератури взяли 222 533 особи, що становить 88,8 % від загальної кількості зареєстрованих, для проходження тестування з української мови з’явилися 68 716 осіб, що становить 54,4 %.

Найбільше учасників тестування з української мови і літератури – 91,93% зареєстрованих – було зафіксовано у Хмельницькій області, найменше – 81,9% – у Закарпатській. ЗНО з української мови найбільше складали у Києві (77,56%), найменше – у Чернівецькій області (29,25%).

75 учасників ЗНО не були допущені до пунктів тестування, з них 12 – через виявлення ознак гострих респіраторних захворювань. Дотримання процедури тестування контролювали 135 громадських спостерігачів.

У Полтавській області на тестування з української мови і літератури з’явилося 89,74% випускників, а на оцінювання з української мови – 60,47%.

Міністерство освіти і науки України зазначає, що цього року Верховна Рада ухвалила закон про звільнення здобувачів повної загальної середньої освіти 2021 року від обов’язкового проходження ДПА у формі ЗНО. Водночас тестування з української мови і літератури є універсальним, адже за його проходження можна отримати результат ДПА, результати для вступу за технічними чи гуманітарними напрямами підготовки. В той час, як за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови можна було отримати результат ДПА, а також результат ЗНО для вступу до закладів вищої освіти на технічні спеціальності.

Можливо, саме через звільнення учасників від обов’язкового проходження ДПА, а також через вужчі можливості для використання результатів сертифікаційної роботи з української мови, значна кількість учасників не з’явилися для проходження цього іспиту.

Наступне тестування з історії України відбудеться 4 червня.

Читайте також: ЗНО-2021: Як пройшло тестування з математики та скільки абітурієнтів прийшло до пунктів тестування

#зно #абітурієнт #полтавщина #україна #українська мова #література
Оголошення
live comments feed...