• Головна
  • Глава держави ініціював створення президентського університету: коли виш розпочне свою роботу та яких фахівців готуватиме
18:38, 31 травня
Надійне джерело

Глава держави ініціював створення президентського університету: коли виш розпочне свою роботу та яких фахівців готуватиме

Глава держави ініціював створення президентського університету: коли виш розпочне свою роботу та яких фахівців готуватиме

Під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука» президент України Володимир Зеленський підписав указ про запуск проекту надсучасного університету. Про це сьогодні, 31 травня, повідомила прес-служба глави держави.

За словами президента України, ініційований ним виш має стати сучасним інноваційним освітнім та науковим центром. Це забезпечить підготовку лідерів для стратегічних галузей розвитку держави, готових до викликів сучасного мінливого світу.

Глава держави ініціював створення президентського університету: коли виш розпочне свою роботу та яких фахівців готуватиме, фото-1

Під час підписання указу № 217/2021 «Питання проекту «Президентський університет» Володимир Зеленський зазначив:

«Це – заклад вищої освіти, який буде готувати людей майбутнього. Який збере в одному місці найкращих викладачів і навчатиме спеціалістів, що зможуть вирішувати важливі завдання для захисту нашої держави в дуже важливих, пріоритетних, найактуальніших напрямках – напрямках сьогодення і завтрашніх викликів».

За якими спеціальностями навчатимуть у Президентському виші:

- інформаційні технології,

- кібербезпека та штучний інтелект,

- нанотехнології,

- аерокосмічні,

 - енергетичні технології,

 - біотехнології та науки про здоров’я,

 - глобалізація та міжнародні комунікації.

Також зазначають, що університет забезпечуватиме і збалансований розвиток студента як особистості, здатної впроваджувати власні науково-технічні розробки та підприємницькі ініціативи.

Викладати в університеті запрошуватимуть найкращих українських фахівців, іноземних викладачів та експертів. Навчання буде здійснюватися із застосуванням найсучасніших методик: 30% теорії та 70% практики. А стажування студентів проходитиме на найкращих підприємствах і компаніях України та світу. Також для студентів буде передбачена можливість компенсації вартості навчання з боку роботодавця.

Водночас міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що прийняло рішення з нуля стартувати з цим університетом.

За його словами, випускники цього вишу будуть володіти якісними знаннями, лідерськими якостями та повертати набуті знання в суспільство і створювати нові стартапи.

«Ми формуємо навички майбутнього, і саме їх формуватимуть у президентському університеті. Перший навчальний рік у цьому закладі почнеться вже 1 жовтня 2023 року», – сказав міністр освіти.

До університету відбиратимуть найкращих випускників. Перший набір становитиме 120 осіб (шість напрямків по 20 студентів), а в найближчі п’ять років їхня кількість має зрости до 600.

Сергій Шкарлет також наголосив, що реалізація освітнього процесу передбачається за всіма ступенями:

бакалавр,

магістр,

MBA (кваліфікаційний ступінь у менеджменті),

MBI (магістерська або MBA-програма зі спеціалізацією інформаційного менеджменту),

PHD (доктор філософії).

Міністр освіти переконаний, що президентський університет має відповідати всім трендам, які зараз є в освіті.

«Наша мета – це найкращі умови, найкращі викладачі, найкращі учні з усієї України, які будуть навчатися безкоштовно, а потім працювати в державі. Працювати – тут, реалізовуватись – тут, в Україні, на благо нашої держави, на захист кожного українця», – наголосив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, раніше Президент України анонсував створення вишу, в якому готуватимуть фахівців з кібербезпеки

#освіта #університет #президент #Україна #сучасні технології #кібербезпека

Коментарі

Оголошення
live comments feed...