• Головна
  • На Полтавщині запустили телемедицину
10:31, 27 травня
Надійне джерело

На Полтавщині запустили телемедицину

На Полтавщині запустили телемедицину

Відтепер жителям віддалених сіл не треба їхати до Полтави, щоб отримати консультацію провідних медиків області. Пацієнт і сімейний лікар зможуть це зробити дистанційно, навіть удома.

« Сьогодні на практиці побачили, як функціонує телемедицина в Центрі ПМСД у Решетилівці. Це сучасно, швидко, комфортно й точно! За допомогою телемедичного обладнання можна виміряти сатурацію крові, артеріальний тиск, температуру, пульс та онлайн передати всю інформацію фаховим лікарям для консультації: терапевту, пульмонологу чи дерматологу з наших обласних лікарень» - повідомив голова ОДА Олег Синєгубов.

Усього ж на Полтавщині 303 сімейні лікарі з 27 центрів ПМСД пройшли навчання і використовують телемедицину. Саме для цього раніше закупили 339 комплектів обладнання й передали в ЦПМСД та амбулаторії. Один комплект – це валіза з планшетом, спірографом, монітором життєво важливих показників, дерматоскопом і вебкамерою.

Основні осередки лікарів-спеціалістів, які консультують колег із районів, – Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В. Скліфосовського та Полтавський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер.

«Телемедицина надає нам унікальну можливість отримати медичний висновок за досить короткий час, тоді як раніше для встановлення діагнозу пацієнти витрачали кілька днів», – розповіла сімейний лікар Решетилівського ЦПМСД Ірина Ткачук.

«Як на практиці працює телемедицина. Пацієнт у селі звертається до сімейного лікаря. Якщо у лікаря є сумніви щодо діагнозу, або йому потрібна консультація фахових колег, лікар бере планшет і через електронну систему вводить прізвище, ім’я, по-батькові пацієнта і формує запит на консультацію. Провідний і профільний спеціаліст з обласної лікарні бачить цей запит, відкриває його, читає аналіз свого колеги з сільської місцевості й дає власний висновок. Якщо, наприклад, потрібна консультація дерматолога, то лікар за допомогою дерматоскопа діагностує шкіряні утворення у пацієнта, під’єднує пристрій до планшета і передає інформацію фаховому колезі з полтавського диспансеру», – резюмує Олег Синєгубов .

Читайте також:  Чи піднімуть медикам зарплату?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #телемедицина #лікарі #допомога

Коментарі

Оголошення
live comments feed...