• Головна
  • Чи піднімуть медикам зарплату? – Коментар нового міністра охорони здоров’я
13:30, 26 травня
Надійне джерело

Чи піднімуть медикам зарплату? – Коментар нового міністра охорони здоров’я

Чи піднімуть медикам зарплату? – Коментар нового міністра охорони здоров’я

Отож, віднедавна медициною України керує екс головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Кожен новопризначений міністр щоразу озвучує головну проблему, котру збирається вирішити - підняти заробітні плати медикам. Попередник Ляшка, Максим Степанов, наприклад, говорив, що заробітні плати лікарів мають стартувати від 23 гривень:

«Медики сьогодні – справжні герої, тому підвищення їм зарплат – моя принципова позиція. Мінімальна зарплата лікаря має бути не менше 23 тисяч гривень, середнього медичного персоналу – 17 тисяч гривень, молодшого – 12 тисяч гривень. І ми доб'ємося цього».

Натомість, Віктор Ляшко, який вже назвав роботу Степанова малоефективною, визнає, що зарплати потрібно змінювати, втім не називає конкретних цифр – кому і настільки. Натомість, розповідає про шляхи подолання проблеми:

« Як можна регулювати зарплати в автономних закладах?Шляхом корпоративного управління в цих закладах можна зменшити розрив і диспропорцію між зарплатами адміністрації та працівників. Оскільки сьогодні в нас є диспропорція: 90 000 - у керівника і 4000 - в персоналу. Керівник не може заробляти 90 000, якщо 85-90% усіх інших працівників у закладі заробляють 4000.Корпоративне управління матиме який вигляд: додатковий договір між адміністрацією лікарні і працівниками, плюс наглядові опікунські ради. Над цим зараз працюють юристи».

« Я не вважаю, що сьогодні середній рівень заробітної плати в медичній системі достатній. Він вкрай низький для лікарів і для всіх інших працівників закладів охорони здоров’я.Тому що, знову ж таки, ми говоримо, що один із перших етапів – усунення диспропорції – це раз. Два – ми зараз дивимося середню заробітну плату по певних лікарнях. Є питання успішних лікарень, і є питання неуспішних лікарень. Тобто тих, хто законтрактований на велику кількість пакетів і отримує значно більшу кількість коштів порівняно з тим, що вони отримували, коли була субвенція. І тих, хто законтрактований на маленьку кількість пакетів. Чи достатньо зараз грошей у Програмі медичних гарантій? Ні, недостатньо, треба збільшувати. Треба нарощувати потенціал для того, щоб підвищувалися зарплати, для того, щоб розвивалась матеріально-технічна база, для того, щоб покривалось повністю все лікування, яке входить у пакети медпослуг, і щоб забути про тіньові платежі. Скільки коштів потрібно? Знову ж таки, є розрахунки. Зараз буде розглядатися програма, бюджетна декларація на 2022-2024 роки. З міністром фінансів Сергієм Марченком проговорили це в п’ятницю на засіданні уряду. У мене досить мало часу, щоб чітко обґрунтувати, чому потрібно більше коштів на медичну систему» - підсумував Ляшко.

Водночас, підкреслив, як і інші міністри у приоритеті ставитиме підняття заробітних плат. При цьому назвав дату, коли запропонує точну стратегію виходу із ситуації

« Я як міністр охорони здоров’я, як очільник галузі буду відстоювати збільшення заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я, і механізми для цього я запропоную найближчим часом у презентації своєї програми на перші 100 днів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медики #зарплати #міністр

Коментарі

Оголошення
live comments feed...