• Головна
  • Які зміни чекають на Полтаву: велике інтерв’ю із першим заступником міського голови
16:00, 24 травня 2021 р.
Надійне джерело

Які зміни чекають на Полтаву: велике інтерв’ю із першим заступником міського голови

Які зміни чекають на Полтаву: велике інтерв’ю із першим заступником міського голови

20-го травня у полтавській Галереї мистецтв відбулася зустріч представників ЗМІ із першим заступником міського голови Полтави Валерієм Пархоменком. Розповідаємо про найцікавіші факти із годинного інтерв’ю.

Які зміни чекають на Полтаву: велике інтерв’ю із першим заступником міського голови, фото-1

Чому перестали охороняти фонтан «Єдність»?

Це була моя ініціатива – відмовитись від охорони. Я був дуже здивований, що ми охороняємо шматок граніту за 500 тисяч гривень на рік. Ми знайшли більш ефективне використання цих коштів. Зараз там стоїть сигнальна кнопка, обєкт охороняється.

Коли почнуть реставрувати міст через Ворсклу?

На дані роботи виготовлений проект. На реставрацію мосту – пам’ятки архітектури місцевого значення – потрібно близько 85 мільйонів гривень. Була зустріч із представниками компанії «Onur», які ведуть роботи із будівництва, ремонту та реконструкції доріг і мостів на території області. Коштів у міському бюджеті на реставрацію мосту не має.  Будемо розраховувати на державну субвенцію, інвестиційні програми і проекти.

Чи буде місто виділяти кошти на розчищення річки Ворскла від Крутого берегу до залізничного мосту?

Місто виділяти ці кошти із бюджету не буде, тому що у напрямку ЖКГ у нас недофінансування близько 100 мільйонів гривень на утримання доріг та прибирання вулиць. Коли приймався бюджет, ми розуміли, що у нас є «дірка». Проектно-кошторисна документація, дозвіл на проведення цих робіт, заявка в управління екології ОДА подана. Після купального сезону можемо приступати до розчищення річки. Губернатор сказав, що у області будуть використані 50 мільйонів – будемо слідкувати, чи потрапить Полтава.

Чи встигнуть до 1-го вересня створити комунальне підприємство «Добробут Полтавської громади»?

Підприємство засноване і створене. Ідуть процедури по його комплектації. Там будуть працювати до 800 осіб. Чому це підприємство створене? Ми хочемо налагодити повноцінне нормальне харчування у закладах освіти і не бути залежними від постачальників. У загальноосвітніх навчальних закладах міста навчаються більше 13 000 дітей та 11 000 – у дошкільних. Фінансування – близько 20 гривень на день. Ми взяли досвід інших міст України – зменшення закупівельних цін зменшить і видатки на харчування.

Ми, можливо, підемо далі і будемо брати на харчування всі комунальні заклади: лікарні, літні пришкільні оздоровчі табори (це близько 10 000 діток).

Коли розпочнуться ремонти у шкільних вбиральнях: встановлення дверцят, перегородок?

Вже виділені кошти по цих обєктах. Щойно закінчиться навчальний період, ми заходимо і до 1-го вересня у тих навчальних закладах, на які виділені кошти,вбиральні вже будуть готові.

Коли оголосять аукціон на земельні ділянки на Артскладах. Чи є якісь перепони для цього?

Я зустрічався із представниками громадських організацій, які ставлять питання про те, що там під час війни були поховання євреїв, військовополонених. Питання вивчається. Є земельні ділянки, які абсолютно до цього непричетні. Перепон на сьогодні немає. Чому не оголошується конкурс? Верховна Рада проголосувала за внесення змін у земельне законодавство і тепер аукціон буде проводитися не на паперових носіях, а на спеціальних електронних майданчиках.

Прокоментуйте можливе зняття 40 мільйонів гривень із фінансування «Полтаваелектроавтотрансу»

Влада не планує знімати 40 мільйонів гривень дотації комунальному підприємству «Полтаваелектроавтотранс». Сьогодні у Полтаві в «годину пік» на маршрут виїжджає близько 50 тролейбусів, автобусів та мікроавтобусів – до 250.

При цьому, існує велика кількість, так званих, «нелегалів». В «годин пік» з’являється маршрутка або мікроавтобус і без будь-яких дозволів починають підрізати одне одного, щоб отримати фінансову вигоду.

Тому питання «електронного квитка» сьогодні відкрите, ідуть процедури щодо його впровадження. Що дасть «електронний квиток»? По-перше, всі, хто буде користуватися громадським транспортом, будуть зчитувати інформацію за допомогою електронних приборів. «Нелегали» просто не зможуть працювати, тому що у них не буде цих пристроїв. По-друге, ми зможемо чітко розуміти, скільки людей у нас користується послугами транспортами. І – кому і скільки відшкодовувати за пільгове перевезення. Сьогодні у Полтаві ми перевозимо близько 90 тисяч людей, які користуються пільгами.

Чому припинилися поставки нових тролейбусів «Богдан», які були куплені за кредитні кошти ЄБРР?

Зобов’язання з боку Полтавської міської ради повністю виконані, у тому числі – і по фінансам. Але сьогодні транспортна корпорація «Богдан» не поставляє нам транспортні засоби. Коли ми сказали, що будемо розривати договір, зясували, що за умовами ми не можемо цього зробити.

У "Богдані" пояснюють, що у них через карантин збої із запасними частинами, у них немає комплектуючих. Фізично цих транспортних засобів не існує. За угодою наступні пять тролейбусів мали надійти до кінця травня цього року.

Які зміни чекають на Полтаву: велике інтерв’ю із першим заступником міського голови, фото-2

У чому проблема запуску ЦНАПу біля Полтавської ОДА?

Питання передачі ЦНАПу сьогодні іще в процесі. З нашого боку ми робимо усе, щоб залучити його до нас. Мяч на боці обласної адміністрації. Він функціонально готовий, але немає меблів, оргтехніки. Потрібно серйозні фінансові вливання, щоб забезпечити усім необхідним людей, які будуть там працювати. Коли будувався ЦНАП, там усе це було. Незрозуміло - куди воно потім поділося.

Чому місто скасувало тендер на капремонт трибун СТК «Лтава»?

Це був проект «Бюджету участі». На нього було виділено 1 мільйон 400 тисяч гривень. Для завершення потрібно ще 4 мільйони гривень. У міста зараз немає такої суми для завершення робіт. Тому ми і скасували цей тендер. Розпочинати і не завершувати – я вважаю, що це неправильно. Не хочу, щоб у нас були обєкти, які будуть «висіти» або ми розпочнемо роботи і не закінчимо. Це стосується не тільки «Лтави», а усіх обєктів.

Коли встановлять скейт-парк у парку Перемога?

Скейт-парк повинен був встановлений ближче до Співочого поля. Ми переглянули цю позицію і вважаємо за доцільне поставити скейт-парк у житловому районі. Це, можливо, буде на бульварі Богдана Хмельницького, де буде ціла ігрова зона: дитячий майданчик, спортивний майданчик і вмонтувати туди цей скейт-парк.

На сьогодні обладнання лежить на безкоштовному зберіганні. Щодо парку Перемогу у нас є амбітні плани його реставрувати. Є концепція, на наступній нашій зустрічі я вам її озвучу.

Скільки років ще будуть ремонтувати ліцей №1? Скільки потрібно коштів?

Кошти виділені у повному обсязі. Освоїти лишилося до 300 тисяч гривень. До 1-го вересня все буде готове для того, щоб прийняти дітей.

Що конкретно робить полтавська громада у питанні реконструкції Круглої площі?

Кадетський корпус – не міська комунальна власність. Його передали Державній судовій адміністрації і вона несе за нього відповідальність. Якщо вони його віддадуть нам, будемо далі опікуватися.

Що стосується згорілої будівлі кінотеатру. Ми виділили 4 мільйони гривень. Сьогодні готують проектну документацію. Ми будемо його розчищати та консервувати. Якщо область готова забрати його на свій баланс, ми готові віддати. Якщо є домовленість із керівництвом держави, що вони це профінансують – це супер.

Нагадаємо, раніше обласна влада поділилася своїм баченням розвитку Круглої площі.

Скільки перевізників вам подали свої обґрунтування тарифів на проїзд? Які ціни вони пропонували?

Ми впродовж місяця будемо збирати пропозиції від перевізників. Із того, що вже отримали від чотирьох компаній, 8 гривень – це мінімальна цифра, 13 гривень – максимальна планка. Хочу сказати, що ми будемо користуватися тими розрахунками, які зробило наше комунальне підприємство «Полтаваелектроавтотранс», тому що лише воно має не лише автобуси, але й електротранспорт. Сьогодні розглядаємо позиції 6 – у тролейбусі, 8 – у маршрутці. Через два тижні у нас буде відкрите громадське обговорення. Після слухань питання розглянемо на засіданні виконкому та приймемо рішення.

Чи є плани скорочувати мережу ковідних відділень?

У нас три медичних заклади, які визначені для надання допомоги хворим на COVID-19 – це 3-я міська лікарня, 5-а міська лікарня та районна міська лікарня. Зараз ми вже скоротили 25 ліжок і тенденція до скорочення, але на випадок чогось потужності у нас є.

Чи будуть боротися із паркуванням у пішохідній зоні вулиці Соборності?

Сьогодні повинні працівники національної поліції підходити і виписувати штрафи за порушення правил дорожнього руху. Ми вивчили досвід Києва, Дніпра, Вінниці, Харкова, Кропивницького, створимо паркувальну зону – законодавство це дозволяє. Трохи розвантажимо центральну частину міста. Будуть працювати комунальні служби, які будуть виписувати певні штрафи і це змусить водіїв не порушувати правила дорожнього руху.

Чи знає міська влада про систематичні побори у школах Полтави і що із цим робити?

Бюджет галузі освіти складає 442 мільйони гривень, тому їм досить на усе. Якщо такі сигнали надходять – повідомляйте і ми одразу будемо реагувати.

Чи буде наведений порядок із паркуванням на вулицях, прилеглих до ринку?

Ми хочемо все ж таки привести цю територію у відповідність. Коли ми вирішимо ситуацію із парковками, ми заборонимо вїзд, встановимо шлагбаум і будемо штрафувати тих, хто залишає там авто. Щодо людей, які там торгують, ми хочемо організувати цю територію як ярмарок, таким чином легалізувати їх.

Яка позиція міської влади Полтави щодо побудови набережної та розвитку Прирічкового парку?

Якщо реконструкція мосту – 85 мільйонів, і це не кінець. То будівництво набережної потягне три-чотири бюджети міста – близько 10 мільярдів гривень. У нас такого інвестора немає, щоб зробити набережну хоча б по одній сторонці. Ми зосередимося на розвиткові наших зелених зон. На цю сесію є звернення мешканців Ліска щодо облаштування такої зони у них. І ми будемо їх підтримувати. Будемо наводити порядок і лад у тих зелених зонах, що у наших силах.

Нагадаємо, минулої суботи полтавці самоорганізувалися та облаштували у Прирічковому кілька місць для відпочинку.

Стежте за усіма цікавими новинами Полтави та області у нашому Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #інтерв'ю #тарифи #Пархоменко Валерій #ЖКГ #будівництво #проїзд
Оголошення
live comments feed...