• Головна
  • Як ОДА пропонує реконструювати будівлі Круглої площі у Полтаві: військовий ліцей за стандартами НАТО у Кадетському, мала опера у будинку Дворянського зібрання та балетна школа у домі генерал-губернатора
12:30, 24 березня
Надійне джерело

Як ОДА пропонує реконструювати будівлі Круглої площі у Полтаві: військовий ліцей за стандартами НАТО у Кадетському, мала опера у будинку Дворянського зібрання та балетна школа у домі генерал-губернатора

Як ОДА пропонує реконструювати будівлі Круглої площі у Полтаві: військовий ліцей за стандартами НАТО у Кадетському, мала опера у будинку Дворянсько...

24-го березня голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентує головні напрямки, завдання і проекти у рамках стратегії Полтавської області на 2021-2027 роки. Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, він демонструє презентацію із можливої реконструкції будівель ансамблю Круглої площі у місті Полтава: будинку Дворянського зібрання, Полтавського Петровського кадетського корпусу, будинку генерал-губернатор.

Так, у Полтавському Петровському кадетському корпусі ОДА пропонує створити військовий ліцей відповідно до стандартів НАТО на 500 ліцеїстів. Приблизна сума коштів, потрібна для реконструкції будівлі та перетворення її на ліцей – 1,3 мільярда гривень.

У будівлі Дворянського зібрання (колишньому кінотеатрі імені Котляревського) планують створити глядацьку залу на 500 осіб та облаштувати малу оперу. Для проведення реставраційних робіт потрібна сума у 450 мільйонів гривень підтримки із державного бюджету.

У будинку генерал-губернатора (зараз у будівлі знаходиться управління ДБР) планують розмістити балетну і танцювальну спортивну школу на 1000 дітей. Для проведення у ній реставраційних робіт потрібно 160 мільйонів гривень із державного бюджету.

Звісно, про практичну реалізацію цих амбітних планів поки що говорити зарано. Адже для початку усі будівлі пропонують передати до обласної комунальної власності, що само по собі - досить тривалий процес.

Нагадаємо, будинок Дворянського зібрання (у ньому містився колишній кінотеатр імені Котляревського) вигорів всередині після пожежі 9 грудня 2020 року.

Будівлю Полтавського Петровського кадетського корпусу передалі Державній судовій адміністрації України. У приміщенні після реконструкції мали б розмістити усі полтавські суди. Але на 2021-ий рік кошти у державному бюджеті України на ремонт будівлі не заклали. 

#Полтава #Кругла площа #реконструкція #Кадетський #будинок Дворянського зібрання
Оголошення
live comments feed...